Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Pracuj na swoim


 • 07.39, 5 marca 2008 r.
  Własna firma w Chorwacji? To możliwe!

  Chorwacja to bardzo atrakcyjny kraj. Szybko rozwijająca się gospodarka, doskonałe położenie geograficzne, przyjazny klimat i piękne wybrzeże. To śródziemnomorskie państwo jest też zamieszkały przez Słowian — a więc ludzi bliskich nam kulturowo i językowo. Wiele osób zastanawiało się lub zastanawia nad przeprowadzką na południe. Istotnym problemem jest jednak znalezienie zajęcia w kraju, który ogranicza cudzoziemcom możliwość legalnego zatrudnienia. Rozwiązaniem może stać się prywatna działalność gospodarcza. Takim osobom Chorwacja nie stawia żadnych przeszkód.

 • 08.26, 25 lutego 2008 r.
  Jak założyć firmę ochroniarską

  Kto i na jakich zasadach może prowadzić działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia? Jak uzyskać koncesję? Jakie obowiązki ciążą na przedsiębiorcy kierującym firmą ochroniarską? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych przydatnych informacji zamieszczamy w materiale.

 • 04.10, 17 lipca 2007 r.
  Agroturystyka

  Tereny wiejskie w Polsce to piękne krajobrazy, czyste powietrze, bogactwo natury, zabytki architektury, regionalna kuchnia, kultura ludowa oraz życzliwi gospodarze. Coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek na wsi, w gospodarstwach agroturystycznych. Popyt rodzi podaż, i wielu gospodarzy decyduje się na udostępnienie gościom swoich pomieszczeń. Skutkiem tego jest systematyczny wzrost bazy gospodarstw agroturystycznych.

 • 04.00, 17 lipca 2007 r.
  Wsparcie Unii Europejskiej dla gospodarstw agroturystycznych

  Mieszkańcy terenów wiejskich, którzy zainteresowani są założeniem gospodarstwa agroturystycznego mogą się ubiegać o wsparcie z Unii Europejskiej w ramach działania: Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013).

 • 07.59, 25 czerwca 2007 r.
  Popularny i dostępny - rynek pracy w Holandii

  Polscy pracownicy bardzo polubili Holandię. Wśród unijnych imigrantów stanowimy w tym kraju czwartą pod względem wielkości grupę narodowościową. Na początku 2007 roku mieszkało tutaj 54 tys. Polaków pierwszego i drugiego pokolenia. W ciągu 10 ostatnich lat liczba naszych rodaków uległa podwojeniu. Od 1 maja 2007 roku holenderski parlament zdecydował o całkowitym otwarciu rynku pracy. To ułatwienie sprawia, że liczba przyjezdnych gwałtownie rośnie. Rząd w Hadze szacuje, że do końca roku liczba Polaków wzrośnie do 120 tys. Jest to bardzo popularny kierunek w przypadku osób szukających pracy sezonowej. Do tej pory ta część rynku pracy była zdominowana przez ludzi z podwójnym, polsko-niemieckim obywatelstwem. Od maja 2007 roku dostęp jest znacznie szerszy.

 • 07.11, 18 czerwca 2007 r.
  Dania czeka na polskich pracowników i przedsiebiorców

  Dania nie należy do popularnych kierunków polskiej emigracji. Ten znajdujący się nieco na uboczu skandynawski kraj jest słabo znany i pomijany. Jako jeden z niewielu członków Unii Europejskiej zaproponował Polakom uproszczone zasady podejmowania pracy. W dalszym ciągu wymagane jest tutaj uzyskanie pozwolenia. Jeśli jednak znajdziemy pracodawcę to przyznawane jest ono niemal automatycznie. Tutejsza gospodarka przeżywa okres prosperity, a w kraju wolnych jest około 100 tys. miejsc pracy. Tymczasem w Danii pracuje jedynie około 11 tys. Polaków. Warto zainteresować się tamtejszymi ofertami pracy. Mimo początkowych trudności i wysokich kosztów życia typowych dla krajów skandynawskich możemy liczyć na spore zarobki i bezpieczeństwo socjalne.

 • 07.15, 4 czerwca 2007 r.
  Słowacja, czyli praca po sąsiedzku

  Nieustające inwestycje, wzrost gospodarczy, który pod koniec 2006 roku wyniósł 9,6 proc., stale rosnące płace i spadające bezrobocie — to obraz dzisiejszej Słowacji. Kraj ten jest jednym z liderów ekonomicznych przemian w Europie. Przeprowadzenie reform gospodarczych nie było łatwe i popularne. Dziś jednak wielu Słowaków jest dumnych z imponującego rozwoju, a symbolem pozytywnych zmian jest obowiązujący tam podatek liniowy. Słowacja to mały kraj. Jeśli bardzo wysoki wzrost gospodarczy utrzyma się w najbliższych latach, to pięć milionów mieszkańców nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb tamtejszego rynku pracy. Tę pustą przestrzeń mogą wypełnić Polacy. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej nie obowiązują nas żadne ograniczenia w podejmowaniu pracy czy zakładaniu działalności gospodarczej, dodatkowym atutem jest też bardzo podobny język i mentalność mieszkańców Słowacji.

 • 06.55, 28 maja 2007 r.
  Uchylone drzwi do francuskiego rynku pracy

  Francja jest krajem, który częściowo otworzył swój rynek pracy. Społeczeństwo francuskie bardzo bało się konkurencji ze wschodu Europy — wystarczy przypomnieć wręcz karykaturalny lęk przed polskim hydraulikiem. Kontynuując politykę ostrożności, Francuzi stworzyli listę kilkudziesięciu zawodów, w których mieszkańcy nowych krajów członkowskich mogą podejmować pracę na bardzo uproszczonych warunkach. W pozostałych zawodach ograniczenia utrzymają się do minimum 2009 roku. Taka sytuacja spowodowała, że wśród naszych rodaków bardzo popularne jest zakładanie własnej działalności gospodarczej, ponieważ rząd nie obwarowuje zakazami tej sfery działania.

 • 06.56, 18 maja 2007 r.
  Możliwości podejmowania pracy w Niemczech

  Niemcy to od lat najpopularniejszy kraj, do którego Polacy wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy. Niestety po naszej akcesji do Unii Europejskiej zdecydowano się tam na wyjątkowo długi okres przejściowy. Ograniczony dostęp do tamtejszego rynku pracy możemy mieć nawet do 2011 roku. Polacy poradzili sobie z tym problemem, wyjeżdżając do innych krajów, a Niemcy coraz bardziej odczuwają negatywne skutki swej polityki. Tamtejsi pracodawcy, którzy od lat zatrudniali Polaków, zaczynają cierpieć z powodu braku rąk do pracy. Niestety w najbliższym czasie nic się nie zmieni. Decyzje polityków podyktowane są oporem związków zawodowych i społeczeństwa. Strach przed pracownikami z zagranicy utrzymuje się mimo bardzo dobrej sytuacji gospodarczej Niemiec. Polacy mają jednak możliwości podejmowania pracy w tym kraju. Jakie? Sprawdźmy.

 • 08.50, 16 maja 2007 r.
  Jak uzyskać uprawnienia wymagane dla rzeczoznawcy majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości

  Uprawnienia i licencje zawodowe dla rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości nadaje prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast na podstawie postępowania kwalifikacyjnego zakończonego pozytywnym wynikiem. Postępowanie kwalifikacyjne prowadzone jest przez Państwową Komisję Kwalifikacyjną.

 • 14.37, 15 maja 2007 r.
  Zawody związane z obsługą nieruchomości — Zarządca nieruchomości

  Zadaniem zarządcy nieruchomości jest zapewnienie właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości oraz bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości, w tym bieżące administrowanie nieruchomością. Zarządca odpowiada za utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym oraz za uzasadnione inwestowanie w tę nieruchomość. Zarządca może wykonywać opracowania i ekspertyzy oraz doradztwo w zakresie zarządzania nieruchomościami.

   

 • 07.26, 10 maja 2007 r.
  Zawody związane z obsługą nieruchomości – Pośrednik w obrocie nieruchomościami

  Pośrednikiem w obrocie nieruchomościami jest osoba fizyczna posiadająca licencję zawodową. Przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jeżeli będzie ono wykonywane przez pośredników.

 • 08.15, 9 maja 2007 r.
  Zawody związane z obsługą nieruchomości - Rzeczoznawca majątkowy

  Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (ustawa), określa podstawowe zasady prowadzenia działalności zawodowej w zakresie gospodarowania nieruchomościami. Zawody związane z obsługą nieruchomości to:

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach