Poniedziałek, 19 II 2018 r.
Nr 32/2018 (2371)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Akademia Gazety Podatnika


 • 15.44, 16 kwietnia 2010 r.
  MF: Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu państwa za okres styczeń - marzec 2010 r.

  W okresie styczeń - marzec 2010 r. oszacowano dochody budżetu państwa na kwotę 56.969,2 mln zł, a wydatki budżetu państwa na kwotę 79.675,7 mln zł,

 • 10.22, 29 marca 2010 r.
  Gruby załatwia Bardzo Ważną Sprawę

  Nie było już wyjścia. Gruby musiał załatwić Bardzo Ważną Sprawę. Psychicznie przygotowany ruszył do urzędu, w którym, miał nadzieję, Bardzo Ważna Sprawa może zostać załatwiona.
  - Dzień dobry – powiedział – Mam sprawę do załatwienia. Bardzo Ważną Sprawę.

 • 09.55, 26 września 2007 r.
  Przewodnik po niepublicznych szkołach wyższych (2)

  Wkrótce rozpoczyna się rok akademicki, a tegoroczni maturzyści już w większości wiedzą, w jakich szkołach otrzymali indeksy, a w jakich nie. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś o kierunku studiów, spróbuj przejrzeć nasz przewodnik — może warto spróbować w szkole niepublicznej? Wczoraj publikowaliśmy spis uczelni w podziale na województwa, dzisiaj podział według kierunków kształcenia i specjalności w kilku pierwszych kierunkach. W następnych dniach będziemy kontynuować publikację listy szkół.

 • 16.43, 24 września 2007 r.
  Przewodnik po niepublicznych szkołach wyższych (1)

  Wybór szkoły wyższej jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Szczególne znaczenie dla kandydata na studia mają perspektywy uzyskania dobrze płatnej pracy, rozwój zainteresowań, możliwości awansu oraz inne czynniki zależne od jego predyspozycji, ambicji, planów oraz uwarunkowań, w których żyje. Dlatego uczelni nie wybiera się tak, jak artykułów w sklepie spożywczym czy odzieżowym. Proces wyboru szkoły wyższej trwa zwykle długo i poprzedzony jest wieloma różnymi analizami dokonywanymi (świadomie lub podświadomie) przez kandydata i jego rodzinę. Wkrótce rozpoczyna się rok akademicki, a tegoroczni maturzyści już w większości wiedzą, w których szkołach otrzymali indeksy, a w których nie. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś o kierunku studiów, spróbuj przejrzeć nasz przewodnik — może warto spróbować w szkole niepublicznej?

 • 13.22, 20 sierpnia 2007 r.
  Mass mailing w małym przedsiębiorstwie

  Szybkość przekazywania informacji oraz coraz powszechniejszy dostęp do Internetu sprawiają, że poczta elektroniczna staje jednym z bardziej skutecznych mediów reklamowych. E-mail jest doskonałym kanałem do komunikacji z klientami. Jest szybki, efektywny i przede wszystkim niedrogi, ale prowadzony niezgodnie z obowiązującym prawem lub zasadami e-mail marketingu może przysporzyć firmie więcej problemów niż korzyści [RP07a].

 • 16.55, 9 sierpnia 2007 r.
  Skuteczny mailing w oparciu o podstawowe zasady e-mail marketingu

  Każdego dnia skrzynka pocztowa internauty zapełnia się sporą ilością wiadomości. Wiele z nich to korespondencja niechciana i traktowana jako spam, który obok wirusów stanowi zmorę dzisiejszego Internetu. Dlatego bardzo ważne jest stworzenie takiej wiadomości, która zainteresuje odbiorcę i na wstępie nie zostanie potraktowana jako wiadomość-śmieć. Przygotowanie profesjonalnie wyglądającego listu e-mail to dopiero połowa sukcesu i na nic się nie zda, jeśli będzie kierowany na ślepo, bez uwzględnienia segmentacji rynku.

 • 07.12, 30 lipca 2007 r.
  Podatek dochodowy od osób fizycznych – Nieograniczony i ograniczony obowiązek podatkowy

  Osoby fizyczne, zamieszkujące terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów – osoby te objęte są nieograniczonym obowiązkiem podatkowym.

 • 07.22, 27 lipca 2007 r.
  Podatek dochodowy od osób fizycznych – cz. 1

  Podatek dochodowy od osób fizycznych (pdof) pełni obecnie w Polsce dwojaką rolę. Jedną z nich jest rola przychodowa. Podatek dochodowy odgrywa również swoją rolę w realizacji zasad tzw. sprawiedliwości społecznej. Jest wcale niemała grupa osób przekonana, że osoby osiągające wyższe od przeciętnych dochody powinny być zawsze opodatkowane wyższą niż pozostali stawką. Należy jednak zauważyć, że istnieje również bardzo duża grupa osób podkreślająca, że ten sposób traktowania dochodu podatkiem nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością społeczną, a dodatkowo działa antymotywacyjnie. Być może już niedługo doczekamy się powszechnej stawki liniowej pdof i problem zniknie - przynajmniej na jakiś czas.

 • 06.57, 25 maja 2007 r.
  EFS — Europejski Fundusz Społeczny

  Zadaniem Europejskiego Funduszu Społecznego jest przede wszystkim aktywizacja osób bezrobotnych i zagrożonych bezrobociem. W tym celu fundusz finansuje projekty, które przyczyniają się do podnoszenia kwalifikacji pracowników i bezrobotnych i wpływają bezpośrednio lub pośrednio na zwiększanie ich szans na rynku pracy. EFS wspiera także sektor małych i średnich przedsiębiorstw, ponieważ to one przede wszystkim tworzą miejsca pracy i przyczyniają się głównie do wysokiej wartości PKB. W latach 2007-2013 Polska otrzyma w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 9,7 mld  euro.

 • 05.58, 17 kwietnia 2007 r.
  Informacja o uczelniach niepublicznych w Warszawie (część II)

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Warszawie (część II). Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 3 kwietnia 2007 roku.

 • 00.12, 5 kwietnia 2007 r.
  Informacja o uczelniach niepublicznych w Żarach

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Żarach. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 3 kwietnia 2007 r.

 • 00.12, 5 kwietnia 2007 r.
  Informacja o uczelniach niepublicznych w Żyrardowie

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Żyrardowie. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 3 kwietnia 2007 r.

 • 00.12, 5 kwietnia 2007 r.
  Informacja o uczelniach niepublicznych w Żywcu

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Żywcu. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na 3 kwietnia 2007 r.

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach