Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


10 stycznia 2017 r.

31 stycznia minie termin na złożenie informacji 

Z końcem stycznia br. upłynie termin na złożenie informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe, czyli formularza ZUS IWA za rok 2016 – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Takie informacje zobowiązana jest składać część płatników, w tym ci, którzy w poprzednim roku m.in. zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego minimum 10 osób.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami, informację ZUS IWA za dany rok kalendarzowy składać powinni płatnicy, którzy spełniają łącznie kilka warunków: – byli zgłoszeni nieprzerwanie w ZUS (jako płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe od 1 stycznia do 31 grudnia danego roku i co najmniej jeden dzień w styczniu następnego roku); – zgłaszali do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10 ubezpieczonych w danym roku; – byli wpisani do rejestru REGON 31 grudnia roku, za który jest składana informacja.

„Poprzez nieprzerwane zgłoszenie w ZUS jako płatnika składek na ubezpieczenie wypadkowe należy rozumieć, iż w każdym z miesięcy roku, za który składana jest informacja, przynajmniej jeden ubezpieczony podlegał ubezpieczeniu wypadkowemu” – można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez ZUS.

W efekcie obowiązek złożenia informacji ZUS IWA nie dotyczy tych płatników, którzy chociażby w jednym miesiącu poprzedniego roku nie byli płatnikami składek na ubezpieczenie wypadkowe. Chodzi o stan, gdy żaden ubezpieczony nie podlegał ubezpieczeniu wypadkowemu.

W bieżącym roku termin na złożenie ZUS IWA za rok 2016 minie 31 stycznia 2017 r.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach