Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


21 kwietnia 2017 r.

70 proc. menedżerów zapowiada redukcję kosztów w swoich firmach

W trakcie kolejnych dwóch lat 71 proc. polskich menedżerów w dużych firmach zamierza zarządzić redukcję kosztów we wszystkich działach swoich firm – wynika z nowego raportu pn. „Thriving in uncertainty. Deloitte’s first biennial cost survey: Cost improvement practices and trends in Europe”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

W badaniu uczestniczyli menedżerowie wyższego szczebla w dużych przedsiębiorstwach o przychodach na poziomie minimum 100 mln euro rocznie, które działają w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Belgii, Holandii, Norwegii, Danii oraz Polsce.

Jak pokazuje nowy raport, jedną z najważniejszych przyczyn, dla których przedsiębiorstwa decydują się na redukowanie kosztów, jest kwestia uzyskania przewagi konkurencyjnej (46 proc. wskazań) i inwestycje we wzrost firmy (36 proc.). W Polsce zdecydowanie najważniejsza jest sprawa przewagi konkurencyjnej – wskazało na nią aż 71 proc. ankietowanych.

Z badania wynika ponadto, że w trakcie kolejnych 24 miesięcy aż 71 proc. polskich menedżerów planuje przeprowadzić redukcję kosztów we wszystkich działach swoich firm. Jednocześnie 57 proc. ankietowanych zamierza zintensyfikować istniejące programy mające poprawiać wydajność.

– Chociaż przyszłość gospodarcza i geopolityczna jest uważana za niepewną, przedsiębiorcy nie oczekują biernie na to, co się wokół nich stanie. Oprócz niepewności, największe trendy to wzrost konkurencyjności, rosnąca globalizacja i mnożenie regulacji – komentuje ekspert Deloitte, Jakub Rosiecki.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach