Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

B / Bronisław Komorowski - (14) 

 • 4 grudnia 2007 r.
  Bronisław Komorowski
  Polityk, poseł PO, były minister obrony narodowej, Marszałek Sejmu VI kadencji.
 • 28 listopada 2007 r.
  Komorowski „tnie” sejmowe wydatki
  Kancelaria Sejmu nie będzie już płacić za taksówki, którymi jeżdżą parlamentarzyści. W ten sposób uda się zaoszczędzić rocznie 150 tys. zł. To jednak nie wszystkie „cięcia”, których mogą się spodziewać posłowie. W parlamencie trwają nerwowe obliczenia, jak można ograniczyć budżet Kancelarii Sejmu — informuje dziennik „Polska".
 • 12 listopada 2007 r.
  Komorowski: Umowa koalicyjna w czwartek
  Jak zapewnił marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, umowa koalicyjna PO – PSL będzie gotowa w czwartek. Koalicja z Polskim Stronnictwem Ludowym będzie realizować politykę opierającą się na kompromisie obydwu partii.
 • 25 września 2007 r.
  Platforma ocenia PiS: Kłamstwa, kpiny, propaganda i żarty
  — W raporcie podsumowującym dwa lata rządów PiS znaleźliśmy kłamstwa, kpiny, propagandę i żarty — powiedział lider PO Donald Tusk, otwierając konferencję prasową poświęconą ocenie prac rządu.
 • 25 lipca 2007 r.
  Tusk: Nikogo nie będziemy walić po głowie
  Donald Tusk przyznał na konferencji prasowej w Sejmie, po posiedzeniu zarządu krajowego Platformy, że jego partia przygotowuje się do wyborów. Podkreślił też, że chce te wybory wygrać i że w rządzie Platformy będą ludzie „odpowiedzialni i spokojni".
 • 15 czerwca 2007 r.
  Polacy popierają twarde stanowisko rządu w sprawie konstytucji UE
  Dziś Sejm debatuje nad stanowiskiem polskiego rządu w sprawie traktatu konstytucyjnego UE. Twardej postawy i „umierania za pierwiastek” oczekują LPR i Samoobrona, a także, choć trochę nieśmiało, PO. SLD zarzuca rządowi skłonność do zachowań teatralnych, lecz nieskutecznych i wzywa do ustępstw w imię współpracy i budowania sojuszy w Europie. Najprawdopodobniej posłowie przyjmą uchwałę zaproponowaną przez Platformę, w której Sejm udziela rządowi poparcia. Twarde stanowisko popierają także Polacy ankietowani na zlecenie „Dziennika”.
 • 13 czerwca 2007 r.
  Komorowski: Taktyka „napinania mięśni” może doprowadzić do komplikacji
  Według Bronisława Komorowskiego (PO) proponowany przez Polskę pierwiastkowy system liczenia głosów w Radzie Unii Europejskiej jest kompromisem. — Strona polska nie powinna jednak satysfakcjonować się wyłącznie powiedzeniem: „Jesteśmy za pierwiastkiem”, ale zaproponować całościową wersję rozwiązania kompromisowego, a co najważniejsze, powinna nie tylko zgłaszać taki projekt, ale go skutecznie negocjować z wszystkimi krajami członkowskimi Unii — zaznaczył wicemarszałek Sejmu w radiowych „Sygnałach Dnia”.
 • 27 kwietnia 2007 r.
  Na dwoje babka wróżyła: Komorowski czy Dorn?
  Sejm bezwzględną większością głosów odwołał dziś ze stanowiska marszałka Marka Jurka. Obecnie trwa debata nad wyborem nowego marszałka. Kandydatami do objęcia tej funkcji są Ludwik Dorn, popierany przez koalicję, i Bronisław Komorowski, zgłoszony przez PO.
 • 16 kwietnia 2007 r.
  Polityczne echa odejścia Marka Jurka
  Decyzja Marka Jurka o odejściu z PiS-u i rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu wywołała szereg komentarzy. Nie milkną głosy koalicjantów i opozycji. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.
 • 28 lutego 2007 r.
  Komorowski: Urbański jest pełnokrwistym politykiem PiS
  — Urbański jest pełnokrwistym politykiem PiS-u i teraz będzie miał sytuację trudną, żeby udowodnić właśnie w praktyce działania, że nie jest, że tak powiem, na „smyczy” politycznej. Ja mu życzę jak najlepiej, żeby spróbował, podjął taką próbę — powiedział Bronisław Komorowski z PO w radiowych „Sygnałach Dnia”. Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest aktualnie p.o. prezesem TVP.
 • 2 lutego 2007 r.
  Komorowski: Jesteśmy w rękach drobnych pijaczków
  — Jesteśmy w rękach drobnych cwaniaczków, drobnych pijaczków, którzy sięgają po najwyższe funkcje, także na poziomie regionów — tak Bronisław Komorowski (PO) skomentował w Sejmie konferencję prasową wojewody mazowieckiego Wojciecha Dąbrowskiego. Dąbrowski zaprzeczał doniesieniom tygodnika „Wprost”.
 • 19 grudnia 2006 r.
  Komorowski: PO nie prowadzi akcji pocieszania konkurentów
  — Jestem przekonany, że oferta Jarosława Kaczyńskiego, by Marcinkiewicz został ministrem we własnym rządzie, który kiedyś tworzył, jest ofertą złożoną w złej wierze, z przekonaniem, że Marcinkiewicz jej nie przyjmie — powiedział Bronisław Komorowski w RMF FM.
 • 15 listopada 2006 r.
  Komorowski o wyborach w stolicy
  — Sukces jest faktem i zwycięstwo jest faktem — powiedział o wynikach wyborów samorządowych w Warszawie Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu, polityk PO. Równocześnie zdementował podaną wczoraj w radiu RMF FM informację o wystosowanej przez SLD do PO ofercie współpracy.
 • 15 listopada 2006 r.
  Rywin na wolności — komentarz
  — Chcielibyśmy, aby sprawiedliwość dotykała nie tylko gońca, nie tylko wykonawcę, ale także mózg operacji — powiedział w „Salonie Politycznym Trójki” Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów PO.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach