Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

B / biopaliwa - (20) 

 • 13 października 2010 r.
  Kara za zbyt niski udział biokomponentów w paliwie
  Prezes Urzędu Regulacji Energetyki ukarał spółkę Łukoil Polska za niezrealizowanie Narodowego Celu Wskaźnikowego. Przedsiębiorstwo nie zapewniło w 2008 r. minimalnego udziału biokomponentów i innych paliw odnawialnych w ogólnej ilości dystrybuowanych przez siebie paliw i biopaliw ciekłych. Kara nałożona na firmę wynosi ponad 14 mln zł.
 • 23 czerwca 2010 r.
  Paliwa z większą zawartością biokomponentów
  Możliwość stosowania do 10 proc. dodatku do bioetanolu w benzynach silnikowych, a także do 7 proc. estrów metylowych w olejach napędowych – to propozycje zmian w ustawie o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw oraz ustawie o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Założenia przygotowane przez Ministerstwo Gospodarki zostały przyjęte przez rząd.
 • 14 czerwca 2010 r.
  Biopaliwa: Nowy system certyfikowania w UE
  Komisja Europejska zachęca przemysł, władze państwowe i organizacje pozarządowe do ustanawiania nowych systemów certyfikowania wszelkiego rodzaju biopaliw, w tym także pochodzących spoza UE. Określono warunki, na jakich systemy te będą uznawane przez Komisję. Ma to umożliwić wprowadzenie w życie obowiązujących w UE wymogów, wedle których biopaliwo powinno przynosić znaczącą redukcję emisji gazów cieplarnianych i nie może być pozyskiwane z roślin rosnących w lasach, bagnach i obszarach ochrony przyrody.
 • 27 stycznia 2010 r.
  Rośnie zużycie biopaliw
  Przepisy nakładające obowiązek stosowania biopaliw są skuteczne i wystarczają do realizacji narodowego celu wskaźnikowego (NCW), określającego minimalny udział biokomponentów w ilości paliw silnikowych wprowadzanych do obrotu – wynika z rządowej informacji na temat wykonania „Wieloletniego programu promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych na lata 2008-2014”.
 • 16 czerwca 2009 r.
  Projekty zmian w przepisach dotyczących biopaliw
  Ministerstwo Gospodarki przygotowuje zmiany przepisów określających sposób oznakowania dystrybutorów biopaliw na stacjach benzynowych. Resort opracował także rozporządzenie regulujące zasady wydawania certyfikatów jakości biokomponentów. Proponowane zmiany mają się przyczynić do zapewnienia wysokiej jakości biokomponentów, a tym samym do stworzenia lepszych warunków rozwoju rynku biopaliw.
 • 18 września 2008 r.
  Raport o biopaliwach
  Rada Ministrów przyjęła raport za 2007 r. w sprawie wspierania użycia w transporcie biopaliw lub innych paliw odnawialnych. Dokument zostanie przekazany Komisji Europejskiej.
 • 28 lipca 2008 r.
  O biopaliwach w Sejmie
  Sejmowa komisja rolnictwa i rozwoju wsi przyjęła „Informację na temat warunków organizacyjnych, prawnych i ekonomicznych produkcji biopaliw”, przedstawioną przez wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.
 • 24 lipca 2007 r.
  Program promocji biopaliw
  Rada Ministrów zaakceptowała wieloletni program promocji biopaliw na lata 2008 – 2014, który tworzy warunki sprzyjające bardziej opłacalnej produkcji i stosowaniu biopaliw w Polsce.
 • 5 lipca 2007 r.
  Ulga na biopaliwa jeszcze w tym roku
  Według wiceministra finansów Jacka Dominika prawdopodobnie jeszcze w tym roku wejdzie w życie ustawa wprowadzająca ulgę podatkową dla producentów biokomponentów, która zrekompensuje im część kosztów produkcji.
 • 29 czerwca 2007 r.
  Ulgi na biopaliwa możliwe dzięki nowelizacji ustawy o CIT
  Sejm znowelizował ustawę o podatku CIT. Nowe prawo zakłada wprowadzenie ulg podatkowych dla producentów biopaliw, które zrekompensują im koszty produkcji. Ulga stanowić będzie jednak pomoc publiczną, dlatego wymaga zgody Brukseli.
 • 19 kwietnia 2007 r.
  PSL pozywa Gilowską za biopaliwa
  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Zytę Gilowską otrzymał dzisiaj prokurator generalny. Doniesienie złożył klub PSL. Chodzi o grudniowe rozporządzenie w sprawie podatku od biokomponentów.
 • 23 marca 2007 r.
  MG: Program promocji biopaliw
  Wyższa ulga w podatku akcyzowym, dodatkowa ulga w podatku dochodowym dla producentów biokomponentów, a dla kierowców m.in. zwolnienie z opłat za parkowanie — to propozycje Ministerstwa Gospodarki zawarte w programie promocji biopaliw na lata 2008 – 2014, skierowanym do konsultacji społecznych.
 • 13 marca 2007 r.
  Rząd będzie wspierał producentów biopaliw
  Premier Jarosław Kaczyński poinformował, że Rada Ministrów zamierza pomóc producentom biopaliw. Zmniejszenie stawki akcyzy musi najpierw jednak zaakceptować Komisja Europejska.
 • 8 marca 2007 r.
  Lepper: Gilowska traktuje biopaliwa ambicjonalnie
  — Jesteśmy bardzo zaniepokojeni stanowiskiem Ministerstwa Finansów, które z jedne strony mówi o wspieraniu produkcji biopaliw, a z drugiej strony niszczy ustawę, która tę produkcję i producentów wspiera — mówił minister rolnictwa Andrzej Lepper na konferencji prasowej.
 • 8 marca 2007 r.
  Gilowska: Leppera wprowadzono w błąd
  Rząd będzie wspierał produkcję biopaliw, ale nie sprzedaż — poinformowała minister finansów Zyta Gilowska na konferencji prasowej. Dodała, że rząd opracowuje wieloletni program promocji dotyczący biopaliw i biokomponentów produkowanych na polskim rynku.  
 • 6 marca 2007 r.
  Czy dziś rząd przywróci ulgi na produkcję biopaliw?
  Andrzej Lepper jest przekonany, że na dzisiejszym posiedzeniu rząd podejmie decyzję o wycofaniu rozporządzenia ministra finansów w sprawie ulg podatkowych dla producentów biopaliw. Minister rolnictwa sugeruje także, że Zyta Gilowska została wprowadzona w błąd przez urzędnika zajmującego się tą sprawą.
 • 5 marca 2007 r.
  Rząd chce wspierać produkcję biopaliw
  Rząd będzie wspierać produkcję biopaliw – zapowiedział premier Jarosław Kaczyński na konferencji. Andrzej Lepper z kolei poinformował o przedstawieniu projektu nowego rozporządzenia w sprawie akcyzy.
 • 26 lutego 2007 r.
  Ultimatum dla Zyty Gilowskiej
  Poseł Janusz Maksymiuk zagroził, że Samoobrona zażąda dymisji minister finansów Zyty Gilowskiej, jeśli ta nie zmieni swojego rozporządzenia w sprawie biopaliw. Andrzej Lepper powiedział jednak, że minister finansów przygotowała rozwiązanie zwiększające opłacalność produkcji biopaliw, a sprawa zostanie rozwiązana polubownie.
 • 8 lutego 2007 r.
  Biopaliwa — potencjalne zarzewie nowego konfliktu w koalicji
  Wycofania się z poprawki zmniejszającej ulgę podatkową dla producentów biopaliw zażądał Andrzej Lepper od premiera Kaczyńskiego. Brak reakcji może oznaczać „bardzo ostry konflikt w koalicji”.
 • 11 stycznia 2007 r.
  Dlaczego biopaliwa stały się nieopłacalne?
  Ministerstwo Finansów wydało komunikat, w którym tłumaczy, dlaczego ulga w akcyzie dla paliw zawierających biokomponenty jest w Polsce niewystarczająca dla ich producentów.  

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach