Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

B / Biuro Informacji Kredytowej (BIK) - (13) 

 • 15 grudnia 2010 r.
  Raporty o zadłużeniu: Wzrost o blisko 30 proc.
  W ciągu jedenastu miesięcy tego roku banki pobrały z Biura Informacji Kredytowej o 28,4 proc. więcej raportów o zadłużeniu i spłacaniu kredytów niż w całym ubiegłym roku. Podobny wzrost liczby raportów odnotował BIG InfoMonitor, który szacuje, że do końca bieżącego roku wyda ich łącznie 7 mln.  
 • 13 lipca 2010 r.
  Rośnie liczba raportów o dłużnikach
  Ilość nowo udzielanych kredytów jest niższa niż przed rokiem, ale ilość raportów zamawianych przez banki w BIK w celu oceny zdolności kredytowej jest wyższa – podał BIG InfoMonitor. Banki obecnie rzadko udzielają kredytów bez zbadania historii kredytowej wnioskodawcy, dlatego coraz częściej, wykorzystując dane przechowywane w biurach informacji kredytowej, sporządzają oceny punktowe (tzw. scoringi) do obliczania zdolności i wiarygodności kredytowej. Trudniej o kredyty, ale jeśli straty banków na źle udzielonych kredytach będą mniejsze, jest nadzieja, że stanieją – pociesza Infomonitor.
 • 8 czerwca 2010 r.
  Dłużnicy TP SA trafią do rejestru BIG InfoMonitor
  Już 60-dniowa zwłoka w uregulowaniu należności na kwotę minimum 200 zł może mieć poważne skutki dla klientów Telekomunikacji Polskiej SA. Konsumenci, którzy nie płacą rachunków za internet, telefon i inne usługi, zostaną wpisani do rejestru dłużników w BIG InfoMonitor. W przypadku przedsiębiorcy próg niespłacanego zadłużenia wynosi 500 zł. Tylko spłata zobowiązania pozwoli usunąć informacje o dłużniku z rejestru.
 • 9 lutego 2010 r.
  Prawie 2 mln raportów kredytowych w styczniu
  Firmy gromadzące informacje o zobowiązaniach klientów banków - BIK i BIG InfoMonitor – opublikowały dane na temat liczby raportów kredytowych udostępnionych w styczniu 2010 r. Łącznie te dwie instytucje przekazały bankom i blisko 2 mln raportów.
 • 10 sierpnia 2009 r.
  BIK i UKNF sprawdzą stan rynku kredytowego
  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) i Biuro Informacji Kredytowej (BIK) zawarły porozumienie o współpracy w zakresie analizy i prognozowania jakości portfeli kredytowych sektora bankowego. Realizacji wspólnego projektu analityczno-badawczego ma pomóc w zdiagnozowaniu poziomu zadłużenia sektora niefinansowego, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska tzw. przekredytowania, czyli spłaty wcześniej zaciągniętych kredytów nowymi pożyczkami.
 • 22 kwietnia 2009 r.
  Informacje o dłużnikach będą łatwiej dostępne
  Możliwość przekazywania informacji o zaległych zobowiązaniach przez wszystkich wierzycieli, a nie tylko przedsiębiorców, usprawnienie współpracy między biurami informacji gospodarczej (BIG) a Biurem Informacji Kredytowej (BIK) oraz lepsza ochrona wierzycieli – to najważniejsze rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych przyjętym przez rząd.
 • 19 lutego 2009 r.
  Dłużnicy wspólnot mieszkaniowych na celowniku
  W odpowiedzi na coraz częstsze problemy z terminowym regulowaniem zobowiązań przez lokatorów i najemców lokali użytkowych ruszył ogólnopolski „Program Ochrony Wspólnot Mieszkaniowych” mający na celu m.in. ułatwienie egzekwowania niespłaconych należności. Program jest wspólną inicjatywą InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej S.A. oraz Centrum Informacji Gospodarczej.
 • 15 stycznia 2009 r.
  Pierwsi gminni dłużnicy w bazie InfoMonitora
  Gminy rozpoczęły przekazywanie informacji o dłużnikach alimentacyjnych do Centralnej Ewidencji Dłużników InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej. Jedną z pierwszych gmin jest Szczecin, który przekazał dotychczas najwięcej informacji o osobach niewywiązujących się z obowiązku płacenia alimentów. Dłużnik, który trafił do ewidencji, będzie miał problem z uzyskaniem kredytu w banku, zakupem telefonu komórkowego czy usług telewizji oraz z zakupami na raty.
 • 22 września 2008 r.
  Na listy dłużników za niezapłacone alimenty
  Związek Banków Polskich przypomina, że od 1 października samorządy będą mogły przekazywać do biur informacji gospodarczej dane osób, które od co najmniej sześciu miesięcy nie zapłaciły alimentów. Za pośrednictwem jednego z nich — InfoMonitora — dane trafią do Biura Informacji Kredytowej, z którym współpracują praktycznie wszystkie polskie banki oraz SKOK-i. Dla tych, którzy nie płacą alimentów, może to oznaczać trudności przy staraniu się o kredyt.
 • 25 marca 2008 r.
  InfoDług: Prawie 6,2 mld zł zaległych płatności
  Według najnowszego raportu InfoDług, przygotowanego przez InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A. (InfoMonitor) oraz Biuro Informacji Kredytowej S.A. (BIK), w lutym 2008 roku łączna kwota zaległych płatności klientów podwyższonego ryzyka wzrosła do 6,16 mld zł.
 • 11 stycznia 2008 r.
  0,6 mln zł kary dla firm windykacyjnych
  Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Marek Niechciał uznał, że firmy windykacyjne z Wrocławia — Ultimo i Kruk — stosowały praktyki niezgodne z prawem. Spółki zapłacą łącznie blisko 600 tys. zł kary.
 • 22 listopada 2007 r.
  5,6 mld zł zaległych zobowiązań w Polsce
  Z listopadowego raportu InfoMoniotra Biura Informacji Gospodarczej oraz Biura Informacji Kredytowej wynika, że łączna kwota zaległych płatności na rachunkach klientów podwyższonego ryzyka to 5,6 mld zł. Po raz pierwszy w raporcie InfoMonitora uwzględniono dane z rejestru Związku Banków Polskich.
 • 25 września 2007 r.
  KRD, BIK i Infomonitor wydały więcej raportów
  Instytucje gromadzące dane o konsumentach i przedsiębiorcach odnotowały wzrost liczby raportów wydawanych w celu sprawdzenia rzetelności płatniczej uczestników obrotu gospodarczego.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach