Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

B / Bankowy Fundusz Gwarancyjny - (6) 

 • 19 listopada 2010 r.
  Bankowy Fundusz Gwarancyjny: Jaka stawka na 2011 r.?
  Do 30 listopada tego roku rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego musi podjąć decyzję w sprawie wysokości stawki rocznej opłaty banków na fundusz w 2011 r. W trakcie konsultacji ze Związkiem Banków Polskich przedstawiciele BFG zaproponowali, by banki w przyszłym roku zasiliły fundusz kwotą 540 mln zł. Uzasadnieniem znacznej podwyżki składki jest wzrost gwarantowanej sumy depozytów do 50 tys. euro.  
 • 21 października 2010 r.
  Depozyty będą lepiej chronione
  Podwyższenie sumy depozytu gwarantowanej do wypłaty w razie upadku banku przewiduje zaakceptowany przez rząd projekt nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz niektórych innych ustaw. Zdaniem resortu finansów, wyższy poziom gwarancji powinien pozytywnie wpłynąć na zwiększenie zaufania do sektora bankowego wśród osób fizycznych oraz mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.
 • 20 października 2010 r.
  Fundusze poręczeniowe: Bankowcy chcą szerszego dostępu do wsparcia z BGK
  O zapewnienie bankom źródeł długoterminowego finansowania akcji kredytowej adresowanej do przedsiębiorstw zaapelował do rządu Związek Banków Polskich. Zdaniem organizacji, od ponad roku nie może się w dostateczny sposób rozwinąć działalność poręczeniowa prowadzona bezpośrednio przez Bank Gospodarstwa Krajowego. ZBP namawia więc rząd do ożywienia działalności BGK w zakresie poręczeń kredytowych dla małych i średnich firm.
 • 25 listopada 2008 r.
  Wyższe gwarancje dla lokat bankowych zatwierdzone
  Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, co otwiera drogę do objęcia państwowymi gwarancjami lokat bankowych o równowartości 50 tys. euro. Jednocześnie prezydent zapowiedział, że zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego zawarte w ustawie o BFG przepisy, które ograniczają rolę prezesa Narodowego Banku Polskiego w zarządzaniu funduszem. Decyzję prezydenta popiera bank centralny.
 • 8 października 2008 r.
  KPP pyta o plan na wypadek kryzysu
  Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, w liście wystosowanym do premiera Donalda Tuska oraz wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka pyta, czy istnieje prewencyjny plan działania rządu, Narodowego Banku Polskiego i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w sytuacji ewentualnego kryzysu sektora finansowego.
 • 17 września 2008 r.
  Bankowy Fundusz Gwarancyjny bez NBP
  Narodowy Bank Polski nie będzie współfinansował Bankowego Funduszu Gwarancyjnego — taką zmianę obecnie obowiązujących przepisów zaaprobował rząd, przyjmując projekt nowelizacji ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym przedłożony przez ministra finansów.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach