Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

T / tarcza antyrakietowa - (13) 

 • 16 sierpnia 2007 r.
  Szczygło: Lokalizacja tarczy w Polsce nie jest przesądzona
  — Lokalizacja elementów tarczy przeciwrakietowej w Polsce nie jest przesądzona — podkreślił szef MON Aleksander Szczygło po spotkaniu ze słupskim starostą Sławomirem Ziemianowiczem. Leżące koło Słupska Redzikowo jest wymieniane jako możliwa lokalizacja bazy rakiet przechwytujących.
 • 17 lipca 2007 r.
  Lech Kaczyński w USA o zagrożeniu rosyjskim
  Polska stara się uzyskać dodatkowe gwarancje bezpieczeństwa od Stanów Zjednoczonych. Lech Kaczyński w wypowiedziach cytowanych przez „Washington Post” przypomniał o zagrożeniu płynącym ze strony Rosji.
 • 17 lipca 2007 r.
  Lech Kaczyński: Budowa tarczy antyrakietowej przesądzona
  Prezydent Lech Kaczyński przebywa z wizytą w USA. Po poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem George'em W. Bushem poinformował, że budowa w Polsce elementów tarczy antyrakietowej jest już właściwie przesądzona. Tematem dwustronnych rozmów było też zniesienie wiz dla Polaków podróżujących do USA. We wtorek polski prezydent zwiedzi bazę wojskową, w której znajdują się elementy systemu tarczy antyrakietowej.
 • 4 lipca 2007 r.
  „Asymetryczna i adekwatna” odpowiedź Rosji na tarczę antyrakietową
  Rosja zagroziła, że rozmieści rakiety w rejonie Kaliningradu w przypadku, gdy USA odrzucą propozycje prezydenta Putina w sprawie wspólnej budowy elementów tarczy antyrakietowej. Wicepremier Siergiej Iwanow zapowiedział, że odpowiedź Rosji będzie „asymetryczna i adekwatna”.
 • 11 czerwca 2007 r.
  Stasiak: Polska to suwerenny kraj, a nie żadna strefa przejściowa
  Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, komentując rosyjski sprzeciw wobec tarczy antyrakietowej, powiedział w „Sygnałach Dnia", że Rosja nie może układać się ze Stanami Zjednoczonymi „ponad Polską i Czechami”.
 • 8 czerwca 2007 r.
  George Bush i oblężona twierdza Hel
  Prezydenci George Bush i Lech Kaczyński spotykają się w piątek w rezydencji na Helu. Wizyta amerykańskiego prezydenta sparaliżowała życie w Trójmieście i na półwyspie. Zgodnie z zapowiedziami towarzyszą jej protesty przeciwników Busha i alterglobalistów. Głównym tematem prezydenckich rozmów będzie tarcza antyrakietowa.
 • 5 czerwca 2007 r.
  Bush: Władimir, nie obawiaj się tarczy antyrakietowej
  Prezydent Vaclav Klaus powiedział, że Czechy zgadzają się z prezydentem USA George'em W. Bushem co do lokalizacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej na swoim terytorium. Bush z kolei podziękował za wsparcie walki z terroryzmem. Zapewnił też, że Rosja nie musi się obawiać tarczy.
 • 4 czerwca 2007 r.
  Europa na celowniku Rosji
  Rosyjskie rakiety mogą znów zostać skierowane na obiekty wojskowe w Europie — donosi moskiewski dziennik „Izwiestija”. W wywiadzie udzielonym przed szczytem G-8 prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że może do tego przyczynić się rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej USA w Polsce i Czechach.
 • 22 maja 2007 r.
  Wspólne stanowisko prezydentów Czech i Polski w sprawie tarczy antyrakietowej
  Zakończyła się wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Czechach. Podczas spotkania z prezydentem Václavem Klausem ustalono wspólne stanowisko w sprawie budowy elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Drugim istotnym tematem rozmów był europejski traktat konstytucyjny.
 • 15 maja 2007 r.
  Startują rozmowy o budowie tarczy antyrakietowej
  Aktualnie w Warszawie trwają polsko-amerykańskie rozmowy na temat tarczy antyrakietowej. Negocjacje są na razie we wstępnej fazie. Właściwe rokowania odbędą się 23 i 24 maja w stolicy naszego kraju.
 • 19 marca 2007 r.
  Sondaż: Polacy nie chcą tarczy antyrakietowej
  Aż 51proc. Polaków nie chce amerykańskich baz rakietowych w Polsce. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”. Budowę tarczy popiera jedynie 30 proc. respondentów. Sytuacja jest skomplikowana także w innych krajach Europy. Społeczeństwo i politycy są w tej kwestii wyjątkowo podzieleni.
 • 6 marca 2007 r.
  Niemcy poprą tarczę antyrakietową jeśli Polska wesprze prace nad eurokonstytucją
  Angela Merkel walczy o neutralność niemieckich partii dla pomysłu budowy w Polsce i w Czechach elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. W zamian kanclerz chce uzyskać nasze poparcie dla niemieckich pomysłów w sprawie eurokonstytucji. „Dziennik” donosi, że Angeli Merkel udało się przełamać duży opór niemieckich partii lewicowych.
 • 5 lutego 2007 r.
  Ukraina przeciw tarczy antyrakietowej w Polsce i w Czechach
  Rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej w Czechach i w Polsce jest bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa Ukrainy. Takie stwierdzenie padło z ust wicepremiera ukraińskiego rządu – Mykoły Azarowa.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach