Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

T / TVP - (9) 

 • 18 maja 2010 r.
  Kredyt pod zastaw siedziby TVP – MSP mówi „nie”
  Minister Skarbu Państwa nie zgodził się, by zarząd Telewizji Polskiej zaciągnął kredyt w wysokości 100 mln zł pod zastaw siedziby spółki w Warszawie. Resort uznał, że przyjęty przez zarząd TVP i przedłożony MSP plan restrukturyzacji publicznego nadawcy nie zawierał istotnych szczegółów, a zwłaszcza ekonomiczo-finansowych danych, na podstawie których można by określić skutki podejmowanych przez spółkę działań. MSP oczekuje planu, który zapewni stabilne finansowanie całej TVP, w tym także oddziałów regionalnych, poprawę efektywności wykorzystania środków, wzrost wartości spółki i bezpieczną spłatę kredytu.
 • 10 grudnia 2009 r.
  84 mln zł straty TVP po I półroczu
  Najwyższa Izba Kontroli – na zlecenie sejmowej Komisji Skarbu Państwa – sprawdziła gospodarowanie mieniem oraz realizację zadań nadawcy publicznego przez TVP S.A. Kontrolą objęto okres od 2007 do I półrocza 2009 r. Pogorszenie się sytuacji finansowej, brak strategii rozwoju spółki, chaotyczna polityka kadrowa, ciągłe zmiany na stanowiskach kierowniczych, kłopoty w definiowaniu misji, komercjalizacja oferty programowej - to zarzuty, które kolejnym zarządom TVP stawia NIK.
 • 25 września 2008 r.
  Minister Skarbu: TVP zaniżała zyski
  Zdaniem ministra Skarbu Państwa Aleksandra Grada, Telewizja Polska zaniżyła ubiegłoroczny zysk na kwotę znacznie przekraczającą 100 mln zł., wykorzystując w tym celu system tworzenia rezerw finansowych. Szef resortu powołuje się na wyniki audytu przeprowadzonego w spółce, które nie mogą być ujawnione, ponieważ rada nadzorcza TVP nadała mu klauzulę poufności.
 • 4 kwietnia 2007 r.
  Urbański nowym prezesem TVP
  „Tyle misji, ile oglądalności” — to główne założenie nowego prezesa publicznej telewizji. Rada nadzorcza TVP wybrała na to stanowisko Andrzeja Urbańskiego — byłego szefa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
 • 5 marca 2007 r.
  PiS-owski pomysł na telewizję
  — Urbański jest za krótko w TVP, żeby myśleć o jego wymianie. Zobaczymy, jak się będzie zachowywał — powiedział jeden z polityków PiS w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej".
 • 28 lutego 2007 r.
  Komorowski: Urbański jest pełnokrwistym politykiem PiS
  — Urbański jest pełnokrwistym politykiem PiS-u i teraz będzie miał sytuację trudną, żeby udowodnić właśnie w praktyce działania, że nie jest, że tak powiem, na „smyczy” politycznej. Ja mu życzę jak najlepiej, żeby spróbował, podjął taką próbę — powiedział Bronisław Komorowski z PO w radiowych „Sygnałach Dnia”. Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jest aktualnie p.o. prezesem TVP.
 • 27 lutego 2007 r.
  J. Kaczyński: Wybór Urbańskiego na prezesa TVP to „całkiem dobry wybór”
  Zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego ewentualny wybór Andrzeja Urbańskiego na prezesa Telewizji Polskiej byłby właściwym posunięciem.
 • 27 lutego 2007 r.
  Gowin: Ten, kto wkroczył w świat polityki, nie może rościć sobie prawa do miana niezależnego dziennikarza
  Zdaniem Jarosława Gowina objęcie funkcji prezesa TVP przez Andrzeja Urbańskiego, byłego szefa Kancelarii Prezydenta, jest „negatywnym standardem”, jaki w mediach publicznych tworzy rządząca partia. — Ważny polityk Prawa i Sprawiedliwości zostanie prezesem publicznej telewizji. To nie rokuje dobrze tej telewizji, telewidzom, ale przede wszystkim to bardzo źle wpływa na jakiekolwiek perspektywy przyszłej współpracy w obrębie szeroko rozumianej centroprawicy — mówił senator PO w radiowych „Sygnałach Dnia”.
 • 27 lutego 2007 r.
  Wildstein odwołany ze stanowiska prezesa TVP
  Bronisław Wildstein został w nocy odwołany ze stanowiska prezesa TVP. Jego obowiązki przejął tymczasowo Andrzej Urbański, były szef Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach