Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

U / usługi pocztowe - (22) 

 • 23 marca 2011 r.
  Usługi pocztowe – prywatni operatorzy przeciw przywilejom Poczty Polskiej
  Ogólnopolski Związek Pracodawców Niepublicznych Operatorów Pocztowych (OZPNOP) postuluje przeprowadzenia zmian prawnych, które pozwolą na rozwój prywatnego sektora pocztowego w Polsce. Organizacja domaga się m.in. ujednolicenia stawki podatku VAT na rynku pocztowym. Branża pocztowa z niecierpliwością oczekuje nadejścia pełnej liberalizacji zaplanowanej na 2013 r.  
 • 16 września 2008 r.
  Wymieniona mniej niż połowa skrzynek pocztowych
  Jak poinformował Urząd Komunikacji Elektronicznej, w ustawowym terminie została wymieniona mniej niż połowa skrzynek pocztowych. Dane na temat realizacji obowiązku wymiany skrzynek przez administratorów budynków zebrała Poczta Polska.
 • 23 października 2007 r.
  Przyspiesza poczta do Kaliningradu
  Z trzech tygodni do tygodnia ma się zmniejszyć czas dostarczania listów i paczek wysyłanych z Polski do obwodu kaliningradzkiego i z obwodu do Polski — poinformował PAP Jurij Roszkow, sekretarz w departamencie ds. międzynarodowych obwodu kaliningradzkiego.
 • 2 października 2007 r.
  Pocztowe monopole do końca 2012 roku
  Monopol Poczty Polskiej na najbardziej popularne przesyłki listowe zostanie utrzymany do końca 2012 roku. Polska jest w grupie krajów, które dostały więcej czasu na przygotowanie się do nowych warunków otwartej konkurencji. Większość unijnych krajów otworzy swe rynki w 2010 roku.
 • 1 października 2007 r.
  Zmiana Prawa pocztowego
  W dniu 25 września 2007 r. w Dzienniku Ustaw Nr 176 pod pozycją 1238 została opublikowana ustawa z dnia 24 sierpnia 2007 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej (tzw. ustawa horyzontalna). W wyniku zmian wzmocnieniu ulegną przede wszystkim dotychczasowe uprawnienia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).
 • 28 września 2007 r.
  Kupujesz w sieci? Skorzystaj z paczki pobraniowej
  Jeżeli robisz zakupy w Internecie, być może zainteresuje Cię nowa usługa PAF: paczka pobraniowa z gwarancją zawartości, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo zakupów w sieci, ale też znacznie skraca czas realizacji zlecenia.
 • 17 września 2007 r.
  Dodatkowe 50 mln zł na wynagrodzenia w Poczcie Polskiej
  Przedstawiciele dyrekcji generalnej Poczty Polskiej oraz NSZZ „Solidarność” podpisali porozumienie kończące spór zbiorowy o podwyżki płac. Strony uzgodniły, że na wzrost wynagrodzeń pracowników, którzy otrzymują pensję zasadniczą nie wyższą niż 2750 zł (w przeliczeniu na etat), władze przedsiębiorstwa jeszcze w 2007 r. wygospodarują dodatkowe 50 mln zł.
 • 14 września 2007 r.
  KRRiT i Poczta Polska: Do końca września nowa umowa w sprawie pobierania abonamentu
  Jak podało Ministerstwo Transportu, jeszcze we wrześniu ma zostać zawarta nowa umowa pomiędzy Krajową Radą Radiofonii i Telewizji a Państwowym Przedsiębiorstwem Użyteczności Publicznej Poczta Polska w sprawie pobierania abonamentu za używanie odbiorników radiowych i telewizyjnych.
 • 19 czerwca 2007 r.
  PE: Pełna liberalizacja rynku usług pocztowych od 2011 r.
  Pełna liberalizacja rynku usług pocztowych powinna rozpocząć się od 2011 roku — taką decyzję podjęli eurodeputowani z Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego. To dwa lata później, niż proponowała Komisja Europejska, ale i tak wcześniej, niż domagają się niektóre kraje członkowskie UE.
 • 7 czerwca 2007 r.
  Nie ma woli liberalizacji rynku usług pocztowych w 2009 roku
  Komisja Europejska nie otworzy rynku usług pocztowych w 2009 roku. Sprzeciwili się temu ministrowie transportu i łączności krajów członkowskich UE. Stanowisko ministrów jest zgodne z dążeniami polskiego rządu.
 • 5 czerwca 2007 r.
  PKO BP: Wypłata gotówki na poczcie
  Poczta Polska wprowadziła do swojej oferty dwie nowe usługi: elektroniczne doładowanie kont telefonów komórkowych oraz, na podstawie umowy o współpracy podpisanej z bankiem PKO BP, wypłatę gotówki za pomocą terminali POS przy użyciu kart płatniczych.
 • 30 maja 2007 r.
  Czy monopol pocztowy potrwa jeszcze 5 lat?
  Poczta Polska intensywnie zabiega w Brukseli o przesunięcie terminu liberalizacji rynku usług pocztowych. Gdyby plany monopolisty się powiodły, to zamiast w 2009 roku rynek zostanie otwarty w 2011 lub 2012. — Decyzja w tej sprawie nieformalnie została już podjęta — twierdzi konkurencja. O sprawie napisała „Gazeta Wyborcza”.
 • 28 marca 2007 r.
  Komercjalizacja Poczty Polskiej
  Poczta Polska zostanie przekształcona w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa o nazwie Poczta Polska Spółka Akcyjna. Rada Ministrów na posiedzeniu 27 marca br. przyjęła projekt ustawy o komercjalizacji państwowego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej Poczta Polska, przedłożony przez ministra transportu.
 • 26 stycznia 2007 r.
  UKE zrobi porządek w Poczcie Polskiej
  Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował w ostatnim czasie kilka raportów podsumowujących jakość usług świadczonych przez Pocztę Polską. Wyniki nie były zadowalające, dlatego UKE zamierza wziąć Pocztę pod lupę. Urząd planuje zapewnić sobie kontrolę nad poczynaniami firmy. O sprawie poinformował „Parkiet”.
 • 16 stycznia 2007 r.
  Ile poczta każe czekać klientom — raport UKE
  Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził kontrolę funkcjonowania Poczty Polskiej. Z opublikowanych w raporcie danych wynika, że tracimy mnóstwo czasu, czekając w pocztowych kolejkach.
 • 15 stycznia 2007 r.
  ŻW: Polska poczta mało efektywna i droga
  Polska poczta jest nie tylko mało efektywna, ale i jedna z najdroższych w Europie. Tak wynika z raportu przygotowanego dla europarlamentarzystów przez niemiecką Deutsche Post. Raport przytacza „Życie Warszawy”.
 • 14 grudnia 2006 r.
  Koniec sporu w Poczcie Polskiej
  W środę przed północą przedstawiciele siedmiu pocztowych związków zawodowych zawarli z kierownictwem Poczty Polskiej porozumienie dotyczące wypłat premii i podwyżek płac w roku 2006 i 2007. Pracownicy jeszcze przed świętami otrzymają premię w wysokości 600 zł brutto.
 • 29 listopada 2006 r.
  Strajk listonoszy ciągle bez rozstrzygnięcia
  Obie strony konfliktu poinformowały dzisiaj, że negocjacje prowadzone w nocy z wtorku na środę zakończyły sie niepowodzeniem.
 • 27 listopada 2006 r.
  Poczta Polska uspokaja ZUS
  Zastępca dyrektora generalnego Poczty Polskiej Mariusz Wnuk zapewnił prezes ZUS Aleksandrę Wiktorow, że sytuacja w Poczcie Polskiej jest na bieżąco monitorowana i nie ma żadnych zagrożeń w zapewnieniu ciągłości w obsłudze przekazów emerytalno-rentowych.
 • 27 listopada 2006 r.
  Listonosze kontra Poczta
  Negocjacje między dyrekcją Poczty Polskiej a protestującymi listonoszami wciąż trwają. Wczorajsze kilkunastogodzinne rozmowy nie przyniosły porozumienia. Głównym problemem wciąż są pieniądze.
 • 24 listopada 2006 r.
  Co może stracić Poczta Polska?
  Wskutek przedłużającego się strajku Poczta Polska zaczyna ponosić coraz większe straty. Nie chodzi tylko o zapowiedziane wypłaty odszkodowań, ale także o utratę ważnych klientów biznesowych. Konkurencja zaciera ręce, a Poczta w dalszym ciągu nie doszła do porozumienia z listonoszami.
 • 21 listopada 2006 r.
  Przyczyny strajku listonoszy
  Od ponad dwóch tygodni trwa konflikt pomiędzy doręczycielami przesyłek a dyrekcją Poczty Polskiej. Od tygodnia w wielu miejscach kraju trwa strajk, a listonosze nie opuszczają urzędów pocztowych. Żądają podwyżki płac i poprawy warunków pracy.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach