Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

U / urzędy skarbowe - (13) 

 • 5 października 2010 r.
  Urzędy skarbowe do końca roku z nowymi statutami
  Poprawa obsługi podatników to – jak deklaruje Ministerstwo Finansów – najważniejszy powód zatwierdzonej przez resort nowej organizacji urzędów skarbowych. Zadaniem funkcjonujących w US komórek obsługi bezpośredniej będzie kompleksowa obsługa podatnika, a komórki postępowań podatkowych będą odpowiadały za prowadzenie spraw z zakresu orzecznictwa podatkowego.
 • 27 sierpnia 2010 r.
  Skarbówki wypełnią PIT-y?
  Możliwość rozliczania podatników przez urzędy skarbowe przewiduje zaproponowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ordynacji podatkowej. Wprowadzenie alternatywy dla istniejących obecnie możliwości samodzielnego dokonywania rozliczeń rocznych dochodów popierają Pracodawcy RP.
 • 22 czerwca 2010 r.
  Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 78 laureatów
  Business Centre Club ogłosił wyniki zorganizowanego po raz ósmy przy współudziale Ministerstwa Finansów konkursu o tytuł Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy. Zostało nim  nagrodzonych 78 urzędów wskazanych przez firmy. Ocenie przedsiębiorców podlegały: jakość obsługi podatnika przez urząd, łatwość komunikacji oraz kompetencje pracowników.
 • 23 kwietnia 2010 r.
  Sobota pracująca i wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych
  Najbliższa sobota (24 kwietnia) to "sobota pracująca" we wszystkich urzędach skarbowych w Polsce – w godzinach 9-13 będą one przyjmować zeznania podatkowe. Dodatkowo, w ostatnim tygodniu kwietnia podatnicy będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin pracy w urzędach. Informacje o wydłużonych godzinach pracy będą podawane lokalnie.
 • 16 marca 2010 r.
  KIG: Dość zwlekania z przyjęciem ustawy o odpowiedzialności urzędników
  Krajowa Izba Gospodarcza zaapelowała o jak najszybsze zakończenie prac nad ustawą o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Projekt ustawy trafił do Sejmu blisko dwa lata temu, rząd przedstawił swoje stanowisko dopiero w styczniu br., a stosowna podkomisja sejmowa pracuje nad projektem ustawy już ponad rok – podkreśla KIG.
 • 30 czerwca 2009 r.
  Urzędy skarbowe przyjazne przedsiębiorcom
  Business Centre Club ogłosił wyniki siódmej edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, zorganizowanego przy współudziale Ministerstwa Finansów. Nagrodzono 70 urzędów skarbowych z całego kraju. Siedem urzędów po raz siódmy otrzymało miano przyjaznego. W tegorocznej edycji najwięcej placówek wyróżniono w województwach: mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim.
 • 10 kwietnia 2009 r.
  Siódma edycja konkursu na przyjazny urząd skarbowy
  Wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz i prezes Business Centre Club Marek Goliszewski podpisali deklarację w sprawie organizacji siódmej edycji konkursu „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”. Wyróżnienie to jest wyrazem uznania przedsiębiorców dla jakości pracy urzędów oraz umiejętności i kompetencji pracowników administracji skarbowej.
 • 26 czerwca 2008 r.
  66 urzędów skarbowych przyjaznych przedsiębiorcom
  Po raz szósty został rozstrzygnięty konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy” zorganizowany przez Business Centre Club przy współudziale Ministerstwa Finansów. Certyfikaty otrzymali przedstawiciele 66 nagrodzonych urzędów.
 • 25 kwietnia 2008 r.
  850 dodatkowych punktów przyjmowania zeznań podatkowych
  Jak informuje Ministerstwo Finansów, w związku z upływającym 30 kwietnia terminem rozliczenia dochodów za rok 2007, w całym kraju do czwartku powstało 849 dodatkowych punktów przyjmowania  zeznań podatkowych. Większość z nich została utworzona w urzędach miast i gmin.
 • 18 kwietnia 2008 r.
  PIT w starostwie lub magistracie
  Ministerstwo Finansów poinformowało o podjęciu działań, które mają ułatwić podatnikom wywiązanie się z obowiązku terminowego złożenia zeznania podatkowego. Nadzwyczajne rozwiązania zostaną wprowadzone w związku z zapowiadanym strajkiem pracowników Poczty Polskiej, który zbiega się w czasie z upływającym 30 kwietnia 2008 r. terminem składania przez podatników rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2007.
 • 11 lutego 2008 r.
  Jak odwołać się od decyzji w sprawach podatkowych
  Fiskus niesłusznie naliczył Ci podatki? Jesteś niezadowolony z decyzji urzędu? Uważasz, że racja leży po Twojej stronie, i na dodatek masz na to dowody? Odwołaj się. W artykule wyjaśniamy, jak to zrobić, w jakim terminie i trybie złożyć stosowne pismo i do kogo się skierować, by odwołanie zostało rozpatrzone.
 • 6 listopada 2007 r.
  Ranking urzędów skarbowych
  Poznaliśmy najbardziej pracowite, nieomylne i przyjazne obywatelom urzędy skarbowe w Polsce. Najlepsze wyniki uzyskał I Urząd Skarbowy w Poznaniu. Tamtejsi urzędnicy są najpracowitsi i nie popełniają błędów. Swój coroczny ranking przedstawiła „Gazeta Prawna”.
 • 20 września 2007 r.
  Ranking urzędów skarbowych w „Rz”
  401 urzędów skarbowych w całym kraju zostało poddanych ocenie w najnowszym raporcie „Rzeczpospolitej”. Autorzy rankingu badali profesjonalizm i sprawność działania urzędników.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach