Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

W / Waldemar Pawlak - (17) 

 • 18 sierpnia 2009 r.
  Więcej światła
  Gruby poszedł do urzędu. Urzędową sprawę miał do załatwienia, co się zdarza nawet Grubemu. Urząd opustoszały wakacyjnie sprawiał prawie przyjemne wrażenie. Na parterze, na tablicy ogłoszeń, zamiast normalnych informacji o przetargach wisiał plakat. Na plakacie artysta narysował przekreśloną żarówkę i nie przekreśloną żarówkę nowego typu, czyli świetlówkę energooszczędną. Całość utrzymaną w lekko patriotycznej konwencji uzupełniał napis „ Czas na oszczędzanie energii”. Nie to jednak najbardziej zdziwiło Grubego. Przed tablicą z plakatem ktoś postawił latarnię ogrodową, która świeciła sobie jakby to był wieczór w Łazienkach a nie środek dnia w prowincjonalnym urzędzie miasta.
 • 22 lipca 2008 r.
  O MŚP i zmianach klimatycznych
  Unijna polityka wobec małych i średnich przedsiębiorstw oraz wpływ zmian klimatycznych na konkurencyjność europejskiej gospodarki – to główne kwestie poruszane podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności, w którym wziął udział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
 • 14 lipca 2008 r.
  W Polsce będą powstawać nowoczesne technologie dla lotnictwa
  Avio Polska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska i Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 podpisały list intencyjny w sprawie powołania konsorcjum naukowego, które stworzy nowoczesne laboratoria do zaawansowanych badań w zakresie aerodynamiki. –  Powstające konsorcjum naukowe to bardzo dobry przykład łączenia przemysłu z nauką oraz współpracy firm krajowych i zagranicznych – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas uroczystości, która odbyła się w Ministerstwie Gospodarki.
 • 13 lutego 2008 r.
  Minister od Strategii Lizbońskiej
  Za koordynację tzw. procesu lizbońskiego, czyli programu reform, których celem jest uczynienie Unii Europejskiej najbardziej konkurencyjnym regionem świata, w Polsce będzie odpowiadał minister gospodarki.
 • 4 stycznia 2008 r.
  6 proc. wzrostu PKB w 2008 r.?
  Według wicepremiera i ministra gospodarki Waldemara Pawlaka wzrost gospodarczy w Polsce może wynieść w 2008 r. 6 proc.
 • 20 grudnia 2007 r.
  Pawlak przewodniczącym Komisji Trójstronnej
  Wicepremier Waldemar Pawlak otrzymał nominację na funkcję przewodniczącego Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Zadowolenie z tego powodu wyraził Business Centre Club, jedna z organizacji reprezentujących w Komisji Trójstronnej środowisko pracodawców.
 • 10 grudnia 2007 r.
  Liberalizacja w 25 ustawach
  Minister gospodarki Waldemar Pawlak przedstawił priorytety polityki resortu pod rządami nowej ekipy. Zapowiedział m.in. przesłanie do parlamentu pakietu kilkudziesięciu ustaw poprawiających warunki prowadzenia działalności gospodarczej.
 • 19 listopada 2007 r.
  Pawlak: Potrzebna poważna dyskusja o liniowym podatku VAT
  — Trzeba patrzeć na to nie tylko z punktu widzenia prostego rachunku i formularza, ale także z punktu widzenia po prostu życiowych realiów i konsekwencji dla ludzi — powiedział w „Sygnałach Dnia” Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, odnosząc się do koncepcji ujednolicenia stawek podatku VAT, zapisanej w programie Platformy Obywatelskiej.
 • 13 listopada 2007 r.
  Podatki, euro i handel z Rosją według Pawlaka
  W opinii Waldemara Pawlaka, przyszłego wicepremiera i ministra gospodarki, wejście do strefy euro powinno nastąpić „w odpowiednim czasie”. — Obecnie złoty jest za mocny — podkreśla lider ludowców w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej".
 • 24 sierpnia 2007 r.
  Stan majątkowy parlamentarzystów — PSL
  Od sierpnia 2001 r. oświadczenia majątkowe składane przez parlamentarzystów na początku i końcu kadencji oraz w kwietniu każdego roku kadencji są jawne. Każdy może je przeglądać na sejmowych stronach WWW posłów i senatorów. W kwietniu 2007 r. parlamentarzyści złożyli oświadczenia, w których określili stan swojego majątku na dzień 31 grudnia 2006 r. W tym artykule przedstawiamy stan majątkowy posłów (w kolejności alfabetycznej) zrzeszonych w klubie poselskim PSL.
 • 25 czerwca 2007 r.
  Pawlak: Zróbmy referendum ws. odwołania nieudolnego rządu
  — Ja myślę, że to jest taka katastrofa, bo może zróbmy referendum o odwołanie nieudolnego rządu, dlatego, że przed chwilą, dosłownie tydzień temu, uchwalaliśmy na wniosek koalicji rządowej obniżenie składki emerytalnej, czyli praktycznie dla tych, którzy mają wysokie dochody to będzie ponad dwa i pół tysiąca złotych rocznie więcej dochodów, dla pielęgniarki to będzie 20 złotych miesięcznie, więc może tą ustawę wycofajmy — tak były premier Waldemar Pawlak skomentował w „Radiu Zet" postulat Jarosława Kaczyńskiego, który zaproponował referendum w sprawie wprowadzenia dodatkowego podatku dla najbogatszych. Rząd chce w ten sposób zdobyć dodatkowe pieniądze dla lekarzy i pielęgniarek.
 • 20 czerwca 2007 r.
  Pawlak: Strajki w służbie zdrowia to efekt zaniedbań rządu
  Według Waldemara Pawlaka zaostrzający się strajk w służbie zdrowia jest efektem bagatelizowania przez rząd jej problemów. — Najpierw należało rozwiązać problemy lekarzy i pielęgniarek, a dopiero potem zająć się obniżaniem składki rentowej — stwierdził były premier w radiowych „Sygnałach Dnia”.
 • 16 kwietnia 2007 r.
  Pawlak: Trafiła kosa na kamień
  — Trafiła kosa na kamień — tak lider Polskiego Stronnictwa Ludowego skomentował konflikt pomiędzy premierem a Markiem Jurkiem.
 • 6 kwietnia 2007 r.
  Pawlak: Dzwońmy do ministra rolnictwa
  „Minister Rolnictwa oburzył się na podanie telefonu urzędowego. Każdy ma prawo do informacji, a Minister ma obowiązek udzielać informacji. Dzwońmy codziennie, niech władza nie boi się ludu swego" — napisał Waldemar Pawlak na swoim blogu i podał do publicznej wiadomości numer telefonu do ministra rolnictwa.
 • 5 kwietnia 2007 r.
  Cztery dowody na zapracowanie Andrzeja Leppera
  Największy gaduła wśród chłopów, premier Waldemar Pawlak nadepnął na odcisk innemu chłopu, wicepremierowi Andrzejowi Lepperowi. Pan Waldek miał czelność powiedzieć, że pan Andrzej nic nie robi. Pan Andrzej się zirytował, bo przecież ministerstwo zaiwania jak młockarnia w środku żniw, na co jest sporo dowodów. Cztery z setki przytaczam poniżej. (dowód I, wierszowany, wzięty z Mistrza):
 • 12 marca 2007 r.
  Pawlak: Lepper bardziej zajmuje się sobą niż sprawami rolnictwa
  Według Waldemara Pawlaka, przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego, wicepremier Andrzej Lepper bardziej „zajmuje się sobą, swoją partią, swoimi kłopotami niż sprawami rolnictwa”.
 • 16 listopada 2006 r.
  Waldemar Pawlak
  Polityk, dwukrotny premier Polski, dwukrotnie pełnił też funkcję prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na swoim blogu pisze: „Polska to ciekawy kraj. W zasadzie niepotrzebna nam reszta świata. Jesteśmy tak bardzo zajęci sobą i swoimi fobiami i frustracjami, że nie zauważamy jak zostajemy sami na kłótliwym peronie. A ostatnie pociągi odjeżdżają.”

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach