Poniedziałek, 19 II 2018 r.
Nr 32/2018 (2371)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

W / Wojciech Olejniczak - (17) 

 • 13 listopada 2007 r.
  Olejniczak: Hasła, nic więcej
  Wojciech Olejniczak uznał pomysł zniesienia abonamentu radiowo-telewizyjnego za hasło bez pokrycia. Lider lewicy powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia", że Platforma Obywatelska, która złożyła taką propozycję, nie zna zasad działania mediów publicznych.
 • 1 października 2007 r.
  Olejniczak: Jesteśmy przeciwni obniżaniu podatków
  — Dzisiaj mamy system podatkowy, jeśli chodzi o przedsiębiorców, ustabilizowany, to samo jeśli chodzi o VAT i PIT. Chcemy, żeby podatki obowiązywały na tym poziomie — stwierdził w Radiu TOK FM szef SLD Wojciech Olejniczak.
 • 14 września 2007 r.
  Sondaż: Miller nie powinien kandydować
  Polacy nie chcą widzieć Leszka Millera w ławach sejmowych — wynika z sondażu GfK Polonia przeprowadzonego dla „Rzeczpospolitej". 54 proc. ankietowanych stwierdziło, że były premier „zdecydowanie nie powinien" kandydować z listy LiD.
 • 12 września 2007 r.
  Sondaż: Marcinkiewicz, Tusk i Kwaśniewski to prawdziwi liderzy
  Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Kwaśniewski i Donald Tusk – oto liderzy, którzy zdaniem respondentów sondażu „Rzeczpospolitej" mogliby poprowadzić swoje partie do zwycięstwa.
 • 5 września 2007 r.
  Sejm: Samorozwiązanie jeszcze dziś?
  Dzisiejsze posiedzenie Sejmu jeszcze dobrze się nie zaczęło, a już zostało przerwane. Natychmiast po rozpoczęciu obrad szef LPR Roman Giertych wnioskował o przerwę, o posłowie wniosek przyjęli. PiS i PO dążą do jak najszybszego przegłosowania samorozwiązania Sejmu.
 • 8 sierpnia 2007 r.
  Olejniczak: Jestem gotowy zrobić porządek, także jako premier
  Szef SLD Wojciech Olejniczak powiedział w dzisiejszych „Sygnałach Dnia”, że rząd Jarosława Kaczyńskiego to „rząd zupełnie tymczasowy, który nie funkcjonuje na normalnych zasadach, w związku z czym powinien zakończyć swój żywot i to jak najszybciej”.
 • 31 lipca 2007 r.
  Stan majątkowy parlamentarzystów — Sojusz Lewicy Demokratycznej cz. II
  Od sierpnia 2001 r. oświadczenia majątkowe składane przez parlamentarzystów na początku i końcu kadencji oraz w kwietniu każdego roku kadencji są jawne. Każdy może je przeglądać na sejmowych stronach www posłów i senatorów. W kwietniu 2007 r. parlamentarzyści złożyli oświadczenia, w których określili stan swojego majątku na dzień 31 grudnia 2006 roku. W tym artykule przedstawiamy stan majątkowy posłów (w kolejności alfabetycznej) zrzeszonych w klubie poselskim Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 • 25 czerwca 2007 r.
  LPR chce powołania komisji ws. firmy Dochnala
  Posłowie Ligi Polskich Rodzin zapowiedzieli złożenie wniosku o powołanie sejmowej komisji śledczej do zbadania działalności lobbysty Marka Dochnala i jego firmy Larchmont Capital, która zajmowała się lobbingiem na rzecz prywatyzacji Polskich Hut Stali oraz wielu firm sektora paliwowego.
 • 22 czerwca 2007 r.
  SLD: Dość kłamstw, chcemy konkretów
  — Propozycja referendum w sprawie podwyżki podatków, co miałoby umożliwić zwiększenie nakładów na służbę zdrowia, jest zabiegiem socjotechnicznym — twierdzi przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak.
 • 15 czerwca 2007 r.
  Polacy popierają twarde stanowisko rządu w sprawie konstytucji UE
  Dziś Sejm debatuje nad stanowiskiem polskiego rządu w sprawie traktatu konstytucyjnego UE. Twardej postawy i „umierania za pierwiastek” oczekują LPR i Samoobrona, a także, choć trochę nieśmiało, PO. SLD zarzuca rządowi skłonność do zachowań teatralnych, lecz nieskutecznych i wzywa do ustępstw w imię współpracy i budowania sojuszy w Europie. Najprawdopodobniej posłowie przyjmą uchwałę zaproponowaną przez Platformę, w której Sejm udziela rządowi poparcia. Twarde stanowisko popierają także Polacy ankietowani na zlecenie „Dziennika”.
 • 22 maja 2007 r.
  Jak zaoszczędzić kilka miliardów?
  Opozycja ma być w opozycji. Opozycja pochwali rząd tylko za jedno: podanie się do dymisji. W opozycji generalnie fajnie być. Odpowiedzialność żadna, a pole do popisu fantastyczne. Niektórzy tak się rozpędzili, że w swojej opozycyjności zapomnieli, że są w opozycji, ale tylko do rządu.
 • 15 maja 2007 r.
  Olejniczak: Powiedzmy rządzącym! Nie ma zgody na łamanie konstytucji!
  Dziś o 14.30 w Pałacu Prezydenckim rozpoczną się rozmowy liderów różnych ugrupowań politycznych na temat rozwiązania problemu lustracji. W konsultacjach nie weźmie udziału lider SLD Wojciech Olejniczak, który zażądał jak najszybszej publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji.
 • 8 maja 2007 r.
  Olejniczak: Kwaśniewski powinien formalnie zaangażować się w LiD
  — Jestem zwolennikiem tego, aby Aleksander Kwaśniewski został przewodniczącym rady programowej Lewicy i Demokratów. Rozmawialiśmy o tym wielokrotnie i jestem przekonany, że właśnie ta droga jest najlepsza dla nas — powiedział przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak w wywiadzie dla radia RMF FM.
 • 27 kwietnia 2007 r.
  Olejniczak: Dość z targami w sprawie wyboru marszałka
  SLD nie akceptuje Ludwika Dorna jako kandydata na marszałka Sejmu. Sojusz poprze w głosowaniu Bronisława Komorowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej.
 • 23 kwietnia 2007 r.
  Olejniczak za jawnością archiwów IPN
  — Jestem zwolennikiem, żeby te wszystkie dokumenty, które dziś są w IPN, odtajnić — stwierdził szef SLD Wojciech Olejniczak w radiowych „Sygnałach Dnia”. W rozmowie z dziennikarzami „Wprost” lider Sojuszu sprecyzował, że akta IPN powinny zostać odtajnione w 2008 roku; od tego czasu dostęp do tych dokumentów miałby być powszechny.
 • 20 kwietnia 2007 r.
  Olejniczak: Jesteśmy bliżej przyspieszonych wyborów
  — Po powstaniu nowej partii politycznej, najprawdopodobniej również nowego klubu parlamentarnego, jesteśmy bliżej przedterminowych wyborów, niż było to jeszcze wczoraj — stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak.
 • 16 listopada 2006 r.
  Wojciech Olejniczak
  Pierwszy niezwiązany z PZPR lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Były minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach