Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

W / wybory samorządowe - (42) 

 • 2 lipca 2009 r.
  Ja to kupuję
  Nie ma i nie będzie takiej partii, która zrobiłaby coś, co będzie dla niej szkodliwe. Dlatego kiedy na rok przed wyborami samorządowymi Platformie zaczyna się podobać pomysł okręgów jednomandatowych sprawa jest jasna – taki sposób wybierania radnych może być dla nich korzystny. Tak przynajmniej teraz sądzą. PiS pomysłu się boi, bo mają wrażenie, że będą mniej popularni w terenie i wybory przegrają.
 • 21 maja 2007 r.
  PiS wygrał na Podlasiu
  Niedzielne referendum w sprawie budowy obwodnicy augustowskiej jest nieważne. W głosowaniu wzięło udział jedynie 21,56 proc. mieszkańców Podlasia, nie został więc przekroczony 30-procentowy próg frekwencji. Jednocześnie odbyły się wybory do sejmiku wojewódzkiego, które zdecydowanie wygrał PiS, zdobywając 12 mandatów.
 • 13 marca 2007 r.
  Werdykt Trybunału w sprawie oświadczeń  majątkowych
  Sankcja wygaśnięcia mandatu samorządowego z powodu niezłożenia w terminie oświadczenia majątkowego jest sprzeczna z konstytucyjną zasadą proporcjonalności — orzekł Trybunał Konstytucyjny. Skargę w tej sprawie złożyła grupa posłów PO.
 • 13 marca 2007 r.
  Spóźnione oświadczenia majątkowe w Trybunale
  Dziś Trybunał Konstytucyjny orzeknie w sprawie zgodności z ustawą zasadniczą artykułów Ustawy z dnia 8 lipca 2005 r. o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz niektórych innych ustaw dotyczących terminu składania oświadczeń majątkowych. Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie Platformy Obywatelskiej.
 • 8 marca 2007 r.
  Gronkiewicz-Waltz: Nie można robić kompromisu o wartości
  — Oczywiście o tym, czy mandat wygasł, nie tylko mnie, ale innym wójtom, decyduje sąd, a nie władza wykonawcza. To są podstawie reguły demokracji, że nie może władza wykonawcza zdecydować o samorządzie lokalnym, który jest niezależny. Rozumiem, że wojewodzie partia nakazała i tak zrobił, ponieważ takie były odgórne dyrektywy —  mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w „Salonie Politycznym Trójki".
 • 23 lutego 2007 r.
  Premier: W Warszawie poczekamy na wyrok sądu
  — Można by próbować nadawać oczywistej w tej chwili decyzji wojewody o unieważnieniu bezprawnej decyzji Rady Warszawy klauzulę natychmiastowej wykonalności. Ale ja osobiście nie widzę w tej chwili powodów, żeby to czynić, więc będziemy czekać do zakończenia procedury — powiedział Jarosław Kaczyński pytany na konferencji prasowej czy i kiedy wprowadzi komisarza dla Warszawy.
 • 15 lutego 2007 r.
  Przed Trybunał Stanu za komisarza stolicy
  Nie ma absolutnie żadnych podstaw prawnych do wprowadzenia teraz komisarza w Warszawie. Hanna Gronkiewicz-Waltz jest prezydentem Warszawy aż do rozstrzygnięcia sądowego, a premier popełni przestępstwo, jeśli zdecyduje się na wprowadzenie komisarza do stolicy — ostrzega na łamach „Gazety Wyborczej” Józef Medyk, wojewódzki komisarz wyborczy, emerytowany sędzia Sądu Najwyższego.
 • 25 stycznia 2007 r.
  Premier spotka się z Tuskiem
  Jutro o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie premiera Jarosława Kaczyńskiego (PiS) z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem — poinformowała TVN24.
 • 25 stycznia 2007 r.
  Premier: Nie można podważać prawa
  Zdaniem premiera Jarosława Kaczyńskiego Rada m.st. Warszawy ma obowiązek podjąć decyzję o wygaśnięciu mandatu prezydenta stolicy. Jeżeli tego nie zrobi, to zastępczą decyzję podejmuje wojewoda. Wszystkie decyzje mogą być zaskarżone do sądu administracyjnego, jako instancji odwoławczej. Szef rządu podkreślił, że taka jest sytuacja prawna i każde inne działanie byłoby po prostu łamaniem prawa.
 • 25 stycznia 2007 r.
  Tusk: Premier powinien przyznać się do błędu
  — Trudno mi mówić o satysfakcji, ale z zadowoleniem przyjmuję dzisiaj wręcz lawinę oświadczeń autorytetów z zakresu prawa, począwszy od komisarza wyborczego Warszawy, przez profesorów prawa, specjalistów od samorządu, takich jak profesor Regulski, profesor Kulesza, profesor Piotrowski, konstytucjonalista, mógłbym dalej wymieniać, że wszyscy oni mówią: nie ma powodu, aby powtarzać wybory. Wszyscy oni także mówią, że premier Kaczyński myli się, mówiąc tak stanowczo, że pani Gronkiewicz-Waltz nie jest już prezydentem Warszawy. To jest znacząca pomyłka, ale myślę, że nic by się nie stało i nie straci na prestiżu pan premier Kaczyński, jeśli przyzna się dzisiaj do błędu i powie: zagalopowałem się — mówił Donald Tusk w „Sygnałach Dnia”.
 • 25 stycznia 2007 r.
  Równi i równiejsi?
  Premier Lech Kaczyński oświadczył, że Hanna Gronkiewicz-Waltz straciła mandat prezydenta Warszawy w momencie spóźnienia się ze złożeniem oświadczenia majątkowego męża. Według premiera i innych polityków PiS przepisy wyraźnie to określają, a wobec prawa wszyscy są równi. Jednak prezydent Koszalina także zbyt późno złożył oświadczenie, a stanowiska nie straci, pisze „Gazeta Wyborcza".
 • 28 listopada 2006 r.
  Ludwik Dorn o wyborach i strajkach w służbie zdrowia
  — Nie można mówić, że PiS zostało wymiecione z wielkich miast. Można tylko wskazywać w tych miastach na lekką przewagę PO — mówił Ludwik Dorn, minister spraw wewnętrznych i administracji, w „Salonie Politycznym Trójki”. Planowane strajki lekarzy minister nazwał „eksplozją egoizmu społecznego”.
 • 27 listopada 2006 r.
  PO z lewicą?
  Czy warszawiacy dali sygnał, że chcą koalicji Platformy z lewicą? Nie milkną spekulacje na temat ewentualnej współpracy PO z Lewicą i Demokratami w stolicy. Politycy prześcigają się w snuciu wniosków wypływających ich zdaniem ze zwycięstwa Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie. Prawda jest taka, że Warszawę objęła pierwsza dama Platformy, a jak stwierdził Paweł Śpiewak (PO) w TVN24: — Ten, kto wygrywa w Warszawie, w sposób symboliczny wygrywa w Polsce.
 • 27 listopada 2006 r.
  Marek Borowski: Wygrał kandydat lepszy
  — Najbardziej byłbym zadowolony z własnej wygranej, ale uważam, że wygrał kandydat lepszy — tak zwycięstwo Hanny Gronkiewicz-Waltz skomentował Marek Borowski (SdPl).
 • 27 listopada 2006 r.
  Jan Rokita: Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna być prezydentem współpracy
  Jan Rokita (PO) o deklarowanej przez nową panią prezydent Warszawy współpracy z radnymi lewicy, a nie PiS-u:
 • 27 listopada 2006 r.
  Co w trawie piszczy? Politycy o wyborach samorządowych
  Jak wygląda powyborcza scena tuż przed ogłoszeniem oficjalnych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą? Przedstawiamy komentarze polityków różnych partii, zasłyszane w TVN24.
 • 27 listopada 2006 r.
  Hanna Gronkiewicz-Waltz: Nie zawiodę!
  Hanna Gronkiewicz-Waltz w czasie wystąpienia tuż po ogłoszeniu nieoficjalnych wyników w stolicy zwróciła się do wszystkich, którzy oddali na nią swe głosy w drugiej turze niedzielnych wyborów samorządowych. Podziękowała też Aleksandrowi Kwaśniewskiemu oraz Markowi Borowskiemu i jego elektoratowi, który — jak dowodzą sondaże — udzielił kandydatce PO znacznego poparcia.
 • 27 listopada 2006 r.
  Prawie 40-procentowa frekwencja
  Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała, że frekwencja w II turze wyborów samorządowych wyniosła 39,65 procent.
 • 27 listopada 2006 r.
  Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrywa w Warszawie
  Nie ma już żadnych wątpliwości. Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrała z Kazimierzem Marcinkiewiczem wyścig o warszawską prezydenturę.
 • 22 listopada 2006 r.
  Koalicja POPiS w Warszawie?
  Zdaniem Kazimierza Marcinkiewicza koalicja PiS z PO w radzie miejskiej stolicy jest najlepszą z możliwych. — Trudno sobie wyobrazić lepszą koalicję — powiedział kandydat PiS na prezydenta Warszawy.
 • 21 listopada 2006 r.
  Dobry dzień Jana Rokity?
  Nie milkną spekulacje i spory po ogłoszeniu przez Jana Rokitę swego poparcie dla Ryszarda Terleckiego, kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa. Według komentatorów możemy obserwować starcie pomiędzy konserwatystami skupionymi wokół Jana Rokity i liberałami Donalda Tuska. Ryszard Terlecki jest szefem krakowskiego oddziału IPN.
 • 20 listopada 2006 r.
  Rokita poparł kandydata PiS w Krakowie
  Jan Rokita wyraził w sobotę swoje poparcie dla Ryszarda Terleckiego, kandydata PiS na prezydenta Krakowa. Od tej deklaracji zdystansowała się krakowska PO, a także Tomasz Szczypiński, który popiera obecnego prezydenta miasta, Jacka Majchrowskiego.
 • 20 listopada 2006 r.
  Borowski: Nie mogę popierać PiS-u bis
  — Platforma nie może wyzwolić się z chęci rządzenia razem z PiS-em, przy jednoczesnym krytykowaniu tego PiS-u, jak tylko się da — powiedział Marek Borowski na antenie TVN24.
 • 20 listopada 2006 r.
  Jarosław Kaczyński o PO, wyższej cenie gazu i  samorządach
  Na wczorajszej konferencji prasowej w Nowej Hucie Jarosław Kaczyński wyraził zadowolenie z powodu poparcia przez część polityków PO kandydatury prof. Ryszarda Terleckiego w drugiej turze wyborów samorządowych. — Traktujemy  to jako wydarzenie bardzo ważne i mamy nadzieję, że to jest początek zmiany, która obejmie cały kraj — powiedział premier.
 • 15 listopada 2006 r.
  Komorowski o wyborach w stolicy
  — Sukces jest faktem i zwycięstwo jest faktem — powiedział o wynikach wyborów samorządowych w Warszawie Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu, polityk PO. Równocześnie zdementował podaną wczoraj w radiu RMF FM informację o wystosowanej przez SLD do PO ofercie współpracy.
 • 15 listopada 2006 r.
  Gosiewski: Koalicja ze wszystkimi oprócz SLD
  — Koalicja sądzę, że powinna być ze wszystkimi ugrupowaniami poza SLD, bo takie mamy stanowisko jako PiS. Natomiast w praktyce w wielu miejscach to będzie koalicja albo z Platformą, albo Polskim Stronnictwem Ludowym, więc w zależności od wyniku w danym samorządzie, albo w ogóle z tymi dwoma podmiotami łącznie — powiedział Przemysław Gosiewski, minister w Kancelarii Premiera w „Sygnałach dnia”.
 • 15 listopada 2006 r.
  Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 14 listopada 2006 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych w dniu 12 listopada 2006 r.
  Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 14 listopada 2006 r. o wynikach wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju, przeprowadzonych w dniu 12 listopada 2006 r. Na podstawie art. 184 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. — Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2003 r. Nr 159, poz. 1547 z późn. zm.) i art. 2 ust. 2 Ustawy z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dz. U. Nr 113, poz. 984 z późn. zm.).
 • 15 listopada 2006 r.
  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybrani w pierwszej turze (16)
  Wykaz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, wybranych w wyborach samorządowych w dniu 12.11.2006 r. w woj. zachodniopomorskim.
 • 15 listopada 2006 r.
  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybrani w pierwszej turze (15)
  Wykaz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, wybranych w wyborach samorządowych w dniu 12.11.2006 r. w woj. wielkopolskim.
 • 15 listopada 2006 r.
  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, wybrani w pierwszej turze (13)
  Wykaz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, wybranych w wyborach samorządowych w dniu 12.11.2006 r. w woj. świętokrzyskim.
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach