Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

W / wypadki przy pracy - (8) 

 • 28 lipca 2010 r.
  Ułatwienia dla poszkodowanych w wypadku przy pracy
  Rozszerzenie listy placówek leczniczych dostępnych dla osób, które uległy wypadkowi przy pracy, a także zmiana sytuacji inspektorów kontroli ZUS, którzy osiągnęli wiek emerytalny – to najważniejsze założenia do projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Dokument przedłożony przez minister pracy i polityki społecznej zyskał akceptację Rady Ministrów.
 • 7 maja 2010 r.
  Wypadek przy pracy
  Co to jest wypadek przy pracy? W jaki sposób ustalane są okoliczności i przyczyny wypadków przy pracy? Jak przebiega procedura powypadkowa? Odpowiedzi na te pytania i wiele przydatnych informacji można znaleźć w poniższym artykule.
 • 16 kwietnia 2010 r.
  Wypadki przy pracy i choroby zawodowe powstałe w szczególnych okolicznościach
  O świadczenia wypadkowe mogą się starać osoby, które uległy wypadkowi lub chorobie zawodowej powstałym w szczególnych okolicznościach. Rodzaje tych wypadków i zasady przyznawania świadczeń określa ustawa z 30 października 2002 r. o zaopatrzeniu z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach.
 • 15 kwietnia 2010 r.
  Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych
  Osoby, które uległy wypadkowi przy pracy albo chorobie zawodowej, mają prawo do tzw. świadczeń wypadkowych. Świadczenia te wypłacane są przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Artykuł przedstawia warunki nabywania prawa do świadczeń wypadkowych oraz zasady i tryb ich przyznawania.
 • 7 sierpnia 2009 r.
  KRUS: Mniej odszkodowań za wypadki w rolnictwie
  W pierwszym półroczu 2009 do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zgłoszono 13,2 tys. wypadków, o 417 (3 proc.) mniej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wypłatą jednorazowych odszkodowań zakończono postępowania wobec 9,4 tys. wypadków przy pracy rolniczej, w tym 48 ze skutkiem śmiertelnym. W porównaniu do I półrocza 2008 r. odnotowano zmniejszenie decyzji przyznających świadczenia 4,5 proc., a liczby śmiertelnych wypadków o 9,3 proc. Decyzje odmowne podjęto w 5,4 tys. spraw.
 • 6 lipca 2009 r.
  Wypadki przy pracy: 5 mld z ZUS w 2008 r.
  Mimo rozwoju technologii, wprowadzenia nowoczesnych zabezpieczeń stanowisk oraz systematycznych kontroli w firmach liczba wypadków przy pracy nie maleje, lecz wzrasta. W ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych na sfinansowanie świadczeń z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych wydał prawie 5 mld zł. Aby zmniejszyć te wydatki i poprawić bezpieczeństwo pracy, ZUS wspólnie z Państwową Inspekcją Pracy rozpoczynają kampanię społeczną pod hasłem "Bezpieczeństwo pracy w budownictwie".
 • 18 września 2008 r.
  Prawie 100 tys. wypadków przy pracy
  W ubiegłym roku nastąpił wzrost liczby poszkodowanych w wypadkach przy pracy, mniej było natomiast przypadków śmiertelnych — wynika z oceny stanu bezpieczeństwa i higieny pracy w 2007 r. sporządzonej przez ministra pracy i polityki społecznej.
 • 16 czerwca 2008 r.
  Ocena ryzyka zawodowego lekarstwem na wypadki przy pracy i choroby zawodowe?
  Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) zainicjowała ogólnoeuropejską kampanię informacyjną na temat oceny ryzyka zawodowego „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dobre dla ciebie. Dobre dla firmy”. Jej celem jest zapobieganie wypadkom i chorobom zawodowym.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach