Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

W / wybory parlamentarne - (61) 

 • 20 listopada 2007 r.
  Krzysztof Hołowczyc europosłem
  Krzysztof Hołowczyc obejmie mandat eurodeputowanego. Kierowca rajdowy zastąpi w Parlamencie Europejskim Barbarę Kudrycką, która została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego w gabinecie Donalda Tuska.
 • 8 listopada 2007 r.
  Posłowie VI kadencji
  Z ław poselskich: W tegorocznych wyborach parlamentarnych rywalizowało ze sobą 6196 kandydatów na posłów, co daje średnio ponad 13 osób na jedno miejsce w Sejmie. 21 października 2007 r. wybraliśmy 460 szczęśliwców, którzy przez najbliższe cztery lata będą urzędować w gmachu przy Wiejskiej. Czy zaufanie, jakim ich obdarzyliśmy, będzie procentować i przekładać się na realizowane zadania i podejmowane inicjatywy?
 • 6 listopada 2007 r.
  Jak Religa z Religą
  Jednym z elementów kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej było wprowadzenie okręgów jednomandatowych przy wyborach samorządowych i parlamentarnych. To dobry pomysł na powrót do wybierania człowieka z poglądami politycznymi a nie szyldu partii z doklejonym człowiekiem przepuszczonym na dodatek przez skomplikowaną maszynę proporcjonalnego liczenia głosów. Ale ostatnie wybory pokazują, że dla sporej części moich współplemieńców ułatwienia w ordynacji wyborczej powinny iść jeszcze dalej.
 • 30 października 2007 r.
  Ranking popularności starych nowych posłów
  Z ław poselskich: wybory do Sejmu i Senatu 2007 powoli przechodzą do historii. O wydarzeniach sprzed kilku dni przypominają nam tylko resztki plakatów i billboardów z twarzami kandydatów do ław parlamentarnych zalegające na ulicach naszych miast. Przegrani liczą straty i z niechęcią opuszczają salony przy Wiejskiej. Ile stracili? O ile mniej głosów odnotowali na swoim koncie reprezentanci partii, którym nie udało się utrzymać w Sejmie? Kto wśród zwycięzców zyskał najwięcej, a kogo najboleśniej ukaraliśmy, odbierając cenne wyborcze głosy?
 • 26 października 2007 r.
  Wyborczy giganci
  Wiemy już, jak poparcie wyborców przełożyło się na mandaty w nowym Sejmie. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. Oficjalne i szczegółowe. Dzięki nim możemy wyłonić swoistych „wyborczych gigantów”, czyli tych parlamentarzystów, którzy zostali poparci przez dziesiątki, a nawet setki tysięcy Polaków. Kogo obdarzyliśmy największym zaufaniem? Odpowiedź znajdziemy w poniższym materiale.
 • 26 października 2007 r.
  Gruby traci wiarę w polityków
  Gruby obudził się rześki i radosny. Podśpiewując ludową piosenkę ogolił się nową maszynką, wyprasował koszulę i co najdziwniejsze – wypastował buty. Luśka zaniemówiła.  — No, co się patrzysz, nowe idzie — uśmiechnął się Gruby i pocałował Luśkę w policzek. Luśce wypadła szczoteczka do zębów.
 • 25 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Senatorowie
  Wykaz senatorów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r.
 • 25 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (7)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Katowicach, Sosnowcu, Kielcach, Elblągu, Olsztynie i Kaliszu.
 • 24 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (6)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Gdyni, Bielsku-Białej, Częstochowie, Gliwicach i Rybniku.
 • 24 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (4)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Płocku, Radomiu, Siedlcach, Warszawie I i Warszawie II.
 • 24 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (3)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Sieradzu, Chrzanowie, Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie.
 • 24 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (2)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Lublinie, Chełmie, Zielonej Górze, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim.
 • 24 października 2007 r.
  Wyniki wyborów 2007: Posłowie (1)
  Wykaz posłów wybranych w wyborach parlamentarnych w dniu 21 października 2007 r. w okręgach wyborczych z siedzibami w Legnicy, Wałbrzychu, Wrocławiu, Bydgoszczy i Toruniu.
 • 23 października 2007 r.
  PKW podała oficjalne wyniki wyborów
  Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) ogłosiła ostateczne wyniki wyborów do Sejmu i Senatu RP.
 • 23 października 2007 r.
  Wielkie sprzątanie powyborczej makulatury
  Plakaty, ulotki i wszelkie inne materiały wyborcze powinny już wkrótce zniknąć z naszych ulic. Komitety biorące udział w wyborach mają na to 30 dni.
 • 23 października 2007 r.
  RPO: Należy wprowadzić alternatywne formy głosowania
  Zdaniem rzecznika praw obywatelskich Polska jest jednym z ostatnich krajów Europy, w którym prawo wymaga, by obywatele osobiście udawali się do lokali wyborczych. — Przepisy prawa wyborczego powinny ułatwiać obywatelom udział w wyborach — twierdzi Janusz Kochanowski.
 • 23 października 2007 r.
  BCC za koalicją PO-PSL
  Business Centre Club zapytał swoich członków, jakiej koalicji chcieliby w nowo wybranym Sejmie. Większość z 2 tys. uczestników sondażu opowiada się za porozumieniem między Platformą Obywatelską a Polskim Stronnictwem Ludowym.
 • 22 października 2007 r.
  Fotyga: Wyniki z zagranicy będą na czas
  — W ciągu godziny będziemy mieć komplet danych z zagranicy, żaden głos się nie zmarnuje — zapewniła na konferencji prasowej Anna Fotyga. Deklaracja minister spraw zagranicznych to odpowiedź na list przewodniczącego PKW Ferdynanda Rymarza, który wyraził zaniepokojenie tempem przekazywania wyników wyborów m.in. z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Francji.
 • 22 października 2007 r.
  PKW zaniepokojona tempem przekazywania wyników z zagranicy
  Głosy oddane przez Polaków poza granicami kraju mogą zostać unieważnione, jeśli w ciągu 24 godzin od zakończenia głosowania do PKW nie dotrą wyniki z zagranicznych obwodów.
 • 22 października 2007 r.
  Wyniki PKW z 99 proc. lokali: 240 mandatów dla PO i PSL-u
  Platforma Obywatelska uzyskała 41,39 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość 32,16 proc. — wynika z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej (PKW), który uwzględnia dane z 99,05 proc. obwodów.
 • 22 października 2007 r.
  Wałęsa: Uratowaliśmy honor, teraz trzeba ponaprawiać szkody
  — Uratowaliśmy honor. Cieszę się, że Polacy potrafili się zmobilizować — tak o wynikach wyborów powiedział w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa.
 • 22 października 2007 r.
  Wyniki PKW z 90 proc. lokali: PO nie będzie rządzić samodzielnie
  Platforma Obywatelska uzyskała 41,64 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość 32,04 proc. — wynika z komunikatu Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) z godz. 8.22, który uwzględnia dane z 90,87 proc. obwodów.
 • 22 października 2007 r.
  Platforma tryumfuje
  Platforma Obywatelska jest niekwestionowanym zwycięzcą wczorajszych wyborów parlamentarnych. Według komunikatu PKW z godz. 6.26, który uwzględnia dane z 73,7 proc. obwodów, PO uzyskała 41,24 proc. głosów, a Prawo i Sprawiedliwość 32,19 proc.
 • 22 października 2007 r.
  Tusk: Życie w Polsce może być lepsze
  — Dziękuję tym wszystkim, którzy poszli dziś, 21 października, wybrać swój lepszy los — powiedział szef PO Donald Tusk tuż po ogłoszeniu wstępnych sondażowych wyników wyborów parlamentarnych.
 • 22 października 2007 r.
  Kaczyński: Nie daliśmy rady potężnemu frontowi
  — Nie daliśmy rady potężnemu frontowi — oświadczył premier Jarosław Kaczyński tuż po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów. Dodał jednak, że PiS zdobył 5 milionów głosów, czyli — jak mówił — o połowę więcej niż w poprzednich wyborach. — To wszystko, co uczyniliśmy dla Polski, mimo ataku i agresji dotarło do świadomości bardzo wielu ludzi — podkreślił szef rządu.
 • 22 października 2007 r.
  Kwaśniewski: Skończyła się IV RP
  — Proszę państwa, mam dobrą wiadomość: 21 października skończyła się IV Rzeczypospolita — ogłosił na wieczorze wyborczym Lewicy i Demokratów Aleksander Kwaśniewski.
 • 22 października 2007 r.
  BCC o wyniku wyborów
  Powrót do negocjacji umowy społecznej na wzór hiszpański lub irlandzki, radykalne ograniczenie długu publicznego, szybkie wejście Polski do strefy euro, reforma finansów publicznych – to najważniejsze zadania, jakie według prezesa Business Centre Club i wiceprzewodniczącego Komisji Trójstronnej Marka Goliszewskiego stoją przed nowym rządem.
 • 22 października 2007 r.
  Sondaże: Zwycięstwo PO w 12 województwach
  Według sondaży Platforma zwyciężyła w 12 województwach, a PiS w 4. W stolicy znaczną przewagę nad swoimi politycznymi rywalami odnotował Donald Tusk, który uzyskał 47 proc. poparcia warszawiaków. Na drugim miejscu uplasował się Jarosław Kaczyński, który otrzymał 21 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Markowi Borowskiemu, którego obdarzono 6-procentowym zaufaniem.
 • 18 października 2007 r.
  Prywatne? To nie ja
  Mój kolega straszył niegdyś swojego bratanka Leninem. Dwuletni wtedy Adaś nie miał prawa wiedzieć, kto to był Lenin, ale kiedy wujek groźnie mówił „Jak będziesz niegrzeczny, to przyjdzie wujek Lenin i cię zabierze”, Adaś robił z buzi podkówkę i z rykiem zasuwał do taty. Dziś Lenina mało kto się boi. Dziś na topie jest prywatyzacja służby zdrowia.
 • 18 października 2007 r.
  Ponad 68 tys. Polaków zagłosuje na Wyspach
  68,3 tys. Polaków zarejestrowało się do udziału w niedzielnych wyborach w 23 obwodach w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii. Termin rejestracji upłynął we wtorek o północy czasu lokalnego. W obu krajach stosowany jest wspólny system rejestracji.
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach