Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Z / Zbigniew Ziobro - (36) 

 • 21 marca 2008 r.
  Zbigniew Ziobro
  Prawnik, polityk PiS-u, poseł na Sejm RP, minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.
 • 12 września 2007 r.
  Sondaż: Marcinkiewicz, Tusk i Kwaśniewski to prawdziwi liderzy
  Kazimierz Marcinkiewicz, Aleksander Kwaśniewski i Donald Tusk – oto liderzy, którzy zdaniem respondentów sondażu „Rzeczpospolitej" mogliby poprowadzić swoje partie do zwycięstwa.
 • 11 września 2007 r.
  Rząd znowu kompletny
  W wtorek prezydent Lech Kaczyński powołał na stanowiska kolejnych dziesięciu ministrów, odwołanych w ubiegłym tygodniu przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. Skład rządu znowu jest kompletny.
 • 3 września 2007 r.
  Przejechać ministra Ziobrę
  Na forum internetowym poświęconym rowerom pewna krakowianka opisała, jak podczas przejażdżki po mieście uciekł jej spod kół na chodnik pan w garniturze. Rzecz niewarta wzmianki, gdyby nie fakt, że tym panem był Zbigniew Ziobro. Krakowianka zrobiła szybki rachunek sumienia, ale grzechów nie znalazła: jechała prawą stroną i miała zielone światło. Mimo to do końca dnia prześladowała ją wizja straszliwych konsekwencji ewentualnego muśnięcia wełenki garnituru ministra. Tego ministra.
 • 28 sierpnia 2007 r.
  Awantura o Ziobrę
  Dziś kolejny dzień awantur w Sejmie. Opozycja zapowiada wniosek o odwołanie ministra Zbigniewa Ziobry, w planie jest też powołanie komisji śledczych i odwołanie Ludwika Dorna z funkcji marszałka. Wprowadzenie wniosków pod obrady może jednak skutecznie blokować marszałek, co zresztą zapowiadał. Skoro wszystkie inne mechanizmy są blokowane – będzie awantura – odpowiada opozycja. Mimo ataków opozycji Zbigniew Ziobro nieustannie cieszy się wysokim poparciem społecznym.
 • 27 sierpnia 2007 r.
  SLD: Ziobro do Trybunału, wniosek we wtorek
  — We wtorek SLD przygotuje wniosek o postawienie przed Trybunałem Stanu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i rozpocznie akcję zbierania podpisów pod tym wnioskiem — zapowiedział w poniedziałek w Szczecinie na konferencji prasowej sekretarz generalny SLD Grzegorz Napieralski. Pod wnioskiem do TS musi się podpisać 115 posłów.
 • 23 sierpnia 2007 r.
  Zeznania Kaczmarka: histeryczne insynuacje czy fakty?
  Mocnymi oskarżeniami zareagował Zbigniew Ziobro na zarzuty stawiane przez Janusza Kaczmarka pracownikom resortu sprawiedliwości, prokuratury i służb specjalnych. Minister sprawiedliwości na konferencji prasowej stwierdził, że Kaczmarek reaguje histerycznymi insynuacjami, ponieważ czuje się zagrożony. A może się tak czuć, gdyż prowadzone jest wobec niego postępowanie, z którego wynika, że były szef MSWiA ma na sumieniu „najgorsze przestępstwo, jakie może popełnić wysoki funkcjonariusz państwa”.
 • 22 sierpnia 2007 r.
  Biegli ABW: Nagranie Ziobry jest autentyczne
  Biegli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego stwierdzili, że nagranie ze spotkania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z byłym wicepremierem Andrzejem Lepperem jest autentyczne i nie było zmanipulowane — poinformował prokurator krajowy Dariusz Barski na konferencji prasowej. — To jest jednoznaczna i kategoryczna opinia — podkreślił.
 • 20 sierpnia 2007 r.
  Lepper: Żaden sąd nie uzna nagrania za jedyny dowód
  Andrzej Lepper nie obawia się zmanipulowanego, jak sądzi, nagrania, którym dysponuje Zbigniew Ziobro. Jest pewny, że żaden sąd nie uzna tego za jedyny dowód w sprawie. Lepper wezwał jednocześnie Ziobrę, aby ujawnił wszystkie nagrania ze swoich rozmów z politykami.
 • 20 sierpnia 2007 r.
  Maksymiuk: Nagranie rozmowy Ziobry z Lepperem jest niekompletne
  — Gwóźdź Ziobry się złamał — stwierdził Janusz Maksymiuk z Samoobrony w „Sygnałach Dnia”. Według Maksymiuka analiza nagrania rozmowy z Andrzejem Lepperem przedstawionego przez Zbigniewa Ziobrę wykazała, że jest ono niekompletne. Minister sprawiedliwości, prezentując dyktafon na konferencji prasowej, twierdził, że nagranie to będzie „gwoździem do trumny Andrzeja Leppera”.
 • 16 sierpnia 2007 r.
  Ziobro: Miałem zostać wyeliminowany
  Zbigniew Ziobro powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia”, że dochodziły do niego informacje o próbach skompromitowania go bądź nawet wyeliminowania. Dlatego — jak tłumaczył — nagrywał rozmowę z Andrzejem Lepperem i dostał ochronę BOR.
 • 14 sierpnia 2007 r.
  Odnowiony rząd RP, polityka informacyjna i ogólna niepewność
  Czuję się trochę nieswojo, obserwując przejawy nowej polityki informacyjnej rządu RP. Najpierw premier Kaczyński i minister Ziobro ogłaszają publicznie swoją niekompetencję. Premier i minister pomylili się straszliwie co do byłego ministra MSWiA (i byłego prokuratora krajowego) Kaczmarka, premier jeszcze dodatkowo położył fałszywe nadzieje w wicepremierach Giertychu i Lepperze. Szczypałem się z niedowierzaniem w ucho, słysząc nowego ministra budownictwa p. Barszcza. W trakcie konferencji prasowej ogłosił bez najmniejszych oznak lęku nowinę o braku kwalifikacji swojego szefa (czyli premiera).
 • 9 sierpnia 2007 r.
  Ziobro: Język Kaczmarka to język osoby, którą interesuje się prokuratura
  — Jestem pewien, że dotrzymujemy najwyższych standardów przestrzegania prawa — zapewniał na czwartkowej konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro i zapowiedział, że odpowiedzią na zarzuty Kaczmarka będą twarde dowody.
 • 6 lipca 2007 r.
  Kurski: Skończyły się czasy świętych krów
  — Skończyły się czasy świętych krów. Nie ma taryfy ulgowej dla polityków, którzy zamieszani są w przestępstwa korupcyjne — stanowczo odpowiedział Jacek Kurski w radiowej Trójce, pytany o wątpliwości w sprawie zatrzymania Barbary Blidy. O naciskach i niejasnościach w tej sprawie pisze dzisiejsza „Gazeta Wyborcza”.
 • 28 czerwca 2007 r.
  SLD: Upublicznić film z zatrzymania Blidy
  — Marszałek Sejmu Ludwik Dorn już od dwóch miesięcy notorycznie oddala wniosek SLD o powołanie komisji śledczej w sprawie śmierci Barbary Blidy, bez podawania przyczyn — oświadczył przewodniczący Klubu Parlamentarnego Sojuszu Jerzy Szmajdziński, na konferencji prasowej w Sejmie. — Im mam na ten temat więcej informacji, tym mam więcej pytań i mamy do czynienia z ewidentnym pomijaniem pewnym faktów — powiedział Zemke. W związku z tym, SLD domaga się upublicznienia filmu z zatrzymania Barbary Blidy.
 • 20 czerwca 2007 r.
  Patrząc z góry
  Minister Ziobro obiecał wyciągnąć konsekwencje wobec prokuratora, który nie wystąpił o areszt dla sprawców pobicia policjanta. — Policjant w szpitalu, a bandyci na wolności; tak być nie może — grzmiał zrelaksowany minister. Zrelaksowany, bo po raz pierwszy od dłuższego czasu pewien, że wypowiedziane słowa nie obrócą się przeciwko niemu. Nikt przecież nie zakwestionuje twierdzenia, że tak być nie może. Bo rzeczywiście nie może. Więc dlaczego jest?
 • 13 czerwca 2007 r.
  Okratowany interes
  Gorączka budowlana ogarnęła całą Polskę. Prywatni inwestorzy wznoszą domy, bo głód mieszkań jest ogromny. Premier osobiście nadzoruje budowę obiektów związanych z Euro 2012, bo lubi nadzorować i stać na czele. Ministerstwo Pracy nerwowo szuka budowlańców za wschodnią granicą, bo nasi wyjechali w przeciwnym kierunku. Wicepremier Gosiewski nocami studiuje zasady funkcjonowania gospodarki socjalistycznej, bo obiecał znaleźć sposób na obniżenie cen cegły. Nawet Ministerstwo Sprawiedliwości poddało się panującym trendom. I buduje więzienia.
 • 30 maja 2007 r.
  Gruby zakłada konto
  Kropla drąży skałę. Reklama nowego banku wydrążyła i Grubego. Postanowił założyć konto osobiste. Ubrał świeżą koszulę, żeby zrobić wrażenie zamożności, i pomaszerował. Za wieczorne Puszczańskie będzie już mógł zapłacić elektronicznie. To się Siwy zdziwi.
 • 11 kwietnia 2007 r.
  Prawo bliżej najuboższych
  Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości zaprezentowali na środowej konferencji prasowej główne założenia projektu ustawy o dostępie do nieodpłatnej pomocy prawnej dla osób najuboższych. Projekt został dziś przyjęty na posiedzeniu rządu.
 • 3 kwietnia 2007 r.
  Ziobro: Tusk także powinien przeprosić
  Zbigniew Ziobro ponownie zaapelował do Donalda Tuska, aby przeprosił prokuratorów za insynuacje o przeciekach w związku z taśmami Oleksego. Odnosząc się do wyroku w sprawie Tusk przeciwko Kurskiemu, minister sprawiedliwości podkreślił, że standardy obowiązujące wszystkich obywateli powinny być te same.
 • 29 marca 2007 r.
  Ziobro: Tusk stosuje te same metody, co Kurski
  Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura zamierza wytoczyć Donaldowi Tuskowi proces za jego wypowiedzi dotyczące „wycieków" nagrań rozmów Józefa Oleksego z Aleksandrem Gudzowatym. — Żądania odszkodowawcze w stosunku do szefa PO będą wysokie. Nie mniejsze niż te, których pan Donald Tusk domaga się od pana Jacka Kurskiego — zaznaczył Ziobro.
 • 27 marca 2007 r.
  Szkoła zmęczona życiem
  Nieustające w nękaniu szkół nowymi pomysłami Ministerstwo Edukacji odkurzyło uchwalony w 2004 roku Narodowy Dzień Życia i zasugerowało konieczność jego uczczenia. Wielu dyrektorów odmówiło niezgodnego z ustawą o systemie oświaty takiego angażowania uczniów w politykę. To błąd, proszę szanownych dyrektorów. Władze nakazały, należało się podporządkować.
 • 26 marca 2007 r.
  Prokuratura odpiera zarzuty Tuska
  — W związku z insynuacjami Donalda Tuska, który stwierdził, iż nagrania rozmów pomiędzy Józefem Oleksym a Aleksandrem Gudzowatym trafiły do dziennikarzy „poprzez przecieki z prokuratury” stanowczo oświadczam, że jest to nieprawda — oświadczył w niedzielę minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
 • 20 marca 2007 r.
  Szybkie sądy gospodarcze
  Ruszają szybkie procedury w sprawach gospodarczych. Od dziś zaczynają działać tzw. szybkie sądy gospodarcze, które mają ekspresowo załatwiać spory między kontrahentami, zwłaszcza dotyczące egzekucji długów. Obecnie procesy gospodarcze trwają średnio trzy lata. Dzięki szybkim sądom gospodarczym czas ten może zostać znacznie skrócony.
 • 14 marca 2007 r.
  Gruby wykazuje postawę
  Gruby i Siwy wychodzili od „Śledzia” radośni jak nigdy.  — Pewnie ogólnokrajowy wzrost optymizmu i narastające poczucie bezpieczeństwa nam się udzieliło — roześmiał się Siwy wiosennie.  — Dość marazmu i narzekania — krzyknął Gruby, co mocno zdenerwowało ubranego w czarny dres niewysokiego gościa, który nie widząc zbliżających się przyjaciół usiłował uruchomić samochód. Bez użycia kluczyka. Bo to nie był jego samochód.
 • 12 marca 2007 r.
  Ekspresem do sądu
  Od dziś w całej Polsce zaczynają działać sądy 24-godzinne. Wyroki za takie czyny, jak np. chuligaństwo czy wandalizm, będą zapadać w przyspieszonym trybie. Ta reforma wymiaru sprawiedliwości, firmowana przez ministra Zbigniewa Ziobrę, wymierzona jest w drobnych, choć najbardziej uciążliwych przestępców. Jest to równocześnie nowe wyzwanie organizacyjne i finansowe dla sądów.
 • 2 marca 2007 r.
  Rząd chce otwarcia zawodów prawniczych
  Premier Jarosław Kaczyński i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawili dziś na konferencji prasowej w Kancelarii Premiera nowy projekt ustawy o zasadach świadczenia usług prawniczych. Projekt powstał w Ministerstwie Sprawiedliwości i zawiera szereg regulacji, które mają radykalnie zmienić zasady dostępu do pomocy prawnej w Polsce. Dokument wprowadza trzystopniowy system licencji, o które będzie mógł ubiegać się każdy, kto skończył wyższe studia prawnicze.
 • 23 lutego 2007 r.
  Ziobro przed Trybunał Stanu?
  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro naruszył Konstytucję i powinien stanąć przed Trybunałem Stanu – oświadczył w radio TOK Jerzy Stepień, Prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Prezesa TK, Ziobro na konferencji prasowej publicznie orzekł, przed wyrokiem sądu, o winie ordynatora Mirosława G., zatrzymanego w związku z aferą korupcyjną w szpitalu MSWiA.
 • 4 stycznia 2007 r.
  Ziobro zwolennikiem kary śmierci
  "Jestem zwolennikiem wprowadzenia kary śmierci za najokrutniejsze zbrodnie, takie jak ta popełniona na siedmioletniej Grażynce" - powiedział minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla "Faktu".
 • 21 grudnia 2006 r.
  Ministerstwo Sprawiedliwości — podsumowanie prac
  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawił podsumowanie prac swojego resortu. „W kierowanym przeze mnie resorcie trwały intensywne prace, zmierzające do przygotowania kompleksowej reformy, której celem jest istotna poprawa funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Przez te 12 miesięcy powstało kilkadziesiąt niezwykle ważnych projektów" — czytamy w podsumowaniu.
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach