Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Z / Zbigniew Religa - (24) 

 • 11 września 2007 r.
  Rząd znowu kompletny
  W wtorek prezydent Lech Kaczyński powołał na stanowiska kolejnych dziesięciu ministrów, odwołanych w ubiegłym tygodniu przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. Skład rządu znowu jest kompletny.
 • 11 września 2007 r.
  Chore pomysły specjalistów od zdrowia
  Ilość bzdur, których będziemy zmuszeni wysłuchać w związku z trwającą kampanią wyborczą przekroczy zapewne zdolności adaptacyjne przeciętnego ludzkiego mózgu. Chyba, że ktoś sobie mózg na te idiotyzmy zaimpregnuje. Niestety – nie zdążyłem do tej pory tego zrobić i wpadły mi w ucho pomysły premiera i Zbigniewa Religi – od paru lat wiernego wyznawcy Wielkiego Człowieka.
 • 11 września 2007 r.
  Premier: Nie da się rządzić bez ministrów
  — Działanie bez ministrów na dłuższa metę jest niemożliwe — mówił premier Jarosław Kaczyński w radiowych Sygnałach Dnia. Premier odwołał 15 ministrów w piątek, aby uniemożliwić głosowanie nad wnioskami PO o wota nieufności dla szefów resortów. Szefową MSZ Annę Fotygę prezydent powołał dwie godziny po odwołaniu, a nazajutrz tekę ministerialną odzyskał szef resortu transportu – Jerzy Polaczek.
 • 29 sierpnia 2007 r.
  Religa: Nowa obowiązkowa składka na ubezpieczenie pielęgnacyjne
  Minister zdrowia Zbigniew Religa przedstawił w środę projekt ustawy o społecznym ubezpieczeniu pielęgnacyjnym. Nowe przepisy mają zapewnić opiekę osobom, które z powodu choroby lub wypadku są zdane na pomoc innych.
 • 8 sierpnia 2007 r.
  KPP: Ustawa o sieci szpitali wymaga dopracowania
  — Ustawa o sieci szpitali jest bezwzględnie potrzebna — podkreślił Zbigniew Religa na środowej konferencji prasowej. Minister zdrowia dodał, że dzięki nowej regulacji najlepsi będą mieli szansę zarabiać więcej. Tymczasem, Konfederacja Pracodawców Polskich apeluje o dopracowanie ustawy, gdyż, jej zdaniem, regulacja w obecnym kształcie może zahamować rozwój konkurencyjności i rynku usług medycznych w Polsce.
 • 17 lipca 2007 r.
  Religa: Strajk lekarzy przyspieszy likwidację niektórych szpitali
  Minister zdrowia jest przekonany, że w Polsce jest zbyt wiele szpitali. — Dobrze się stanie, jeśli część placówek medycznych zniknie — powiedział Zbigniew Religa. Likwidacja czeka między innymi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
 • 5 lipca 2007 r.
  Pielęgniarki chcą 80 proc. nadwyżki z NFZ
  W warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zakończyła się kolejna tura rozmów protestujących pielęgniarek z ministrem zdrowia. W jej trakcie pielęgniarki zaproponowały, by 80 proc. nadwyżki z NFZ przeznaczono tylko na wzrost wynagrodzeń tej grupy zawodowej — poinformował o tym w przerwie spotkania Zbigniew Religa.
 • 5 lipca 2007 r.
  Religa: Można dyskutować o podwyżkach, jeśli są pieniądze
  —  Jestem zszokowany tym, co dzieje się przy stole negocjacyjnym. Nikt nie chce dyskutować, tylko mówi: dajcie pieniądze już teraz — powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia” minister zdrowia Zbigniew Religa.
 • 4 lipca 2007 r.
  Dziedziczak: Nikt w rządzie nie spodziewa się dymisji Religi
  Minister Religa prowadzi od rana rozmowy z premierem, prezydentem i protestującymi związkowcami. Efektem ma być propozycja rozwiązania kryzysu służby zdrowia. Pojawiły sie też pogłoski, że w razie fiaska rozmów Religa poda się do dymisji.
 • 3 lipca 2007 r.
  Religa: Negocjacje będą krótkie
  — Jesteśmy gotowi na na dyskusję o możliwości układu zbiorowego, możemy także zagwarantować pracownikom służby zdrowia podwyżki w przyszłym i następnych latach. Jeśli związkowcy będą upierali sie przy podwyżkach jeszcze w tym roku, negocjacje będą bardzo krótkie — powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa. Podobnie twarde stanowisko reprezentują lekarze, którzy nie przyszli na rozmowy z ministrem, uznając, że jeżeli rząd nie chce rozmawiać o tegorocznych podwyżkach, to nie ma o czym rozmawiać.
 • 2 lipca 2007 r.
  Pat w rozmowach lekarzy i pielęgniarek z rządem
  Rozmowy protestujących lekarzy i pielęgniarek z ministrem zdrowia Zbigniewem Religą zakończyły się fiaskiem.
 • 29 czerwca 2007 r.
  Religa: Chcemy reformować system opieki zdrowotnej w sposób delikatny
  Minister zdrowia Zbigniew Religa przedstawił w piątek koszyk gwarantowanych świadczeń medycznych. Jest to spis gwarantowanych i bezpłatnych procedur medycznych. Religa zaproponował też podniesienie składki zdrowotnej i zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną do 6 proc. PKB.
 • 18 czerwca 2007 r.
  Czy minister Religa zrezygnuje ze stanowiska?
  — Potrzebuję sześciu miesięcy, by doprowadzić do uchwalenia ustaw zmieniających system ochrony zdrowia — powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa. Potem nie wyklucza rezygnacji. Tymczasem miesięcznik „Newsweek” informuje, że do dymisji może dojść już w tym miesiącu. Minister Religa dochodzi do zdrowia po operacji usunięcia nowotworu płuca.
 • 30 maja 2007 r.
  W czwartek Zbigniew Religa podda się operacji
  Na środowej konferencji prasowej w Zabrzu Zbigniew Religa poinformował, że wykryto u niego nowotwór płuc. Operacja usunięcia guza odbędzie się w czwartek, w warszawskim szpitalu chorób płuc. Po operacji konieczne będzie leczenie farmakologiczne. — Właśnie w takiej sytuacji nie podam się do dymisji — zapowiedział minister zdrowia.
 • 10 maja 2007 r.
  Religa: W tym roku nie będzie podwyżek dla lekarzy
  — Podwyżek w tym roku nie będzie — podkreślił Zbigniew Religa w „Sygnałach Dnia”. Minister zdrowia zareagował w ten sposób na planowany na dziś dwugodzinny strajk ostrzegawczy związkowców i zapowiedzi rozszerzenia protestów.
 • 6 lutego 2007 r.
  Nie będzie oddłużenia szpitali, ale będzie pomoc
  Premier Jarosław Kaczyński ogłosił, że Rada Ministrów przyjęła we wtorek uchwałę, ustanawiającą wieloletni program wzmocnienia bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce.
 • 5 lutego 2007 r.
  Dzisiaj spotkanie Religa-Kaczyński
  Plan naprawy sytuacji w polskich szpitalach ma przedstawić premierowi Zbigniew Religa. — Zadłużone szpitale otrzymają pomoc, a ich pacjenci nie muszą się obawiać, że nie będą mieli się gdzie leczyć — powiedział w niedzielę w TVN24 minister zdrowia. O planie zostanie poinformowany także minister finansów.
 • 5 lutego 2007 r.
  Gruby i jego atak
  Grubego od tygodnia kłuło w boku. W czwartek jak go łupnęło, tak wylądował w izbie przyjęć powiatowego szpitala. Widocznie jego nazwisko coś tam w lokalnej społeczności znaczyło, bo już po dwóch godzinach zjawił się lekarz, a po czterech znana była przyczyna kłucia.
 • 2 lutego 2007 r.
  Rząd szuka ratunku dla szpitali
  — Rząd pracuje nad rozwiązaniami doraźnymi o charakterze ratunkowym, dotyczącymi zadłużonych szpitali — oświadczyła wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska na konferencji prasowej. Wcześniej minister zdrowia Zbigniew Religa zapowiedział wprowadzenie programu zamiany długów krótkoterminowych na długoterminowe dla szpitali o strategicznym znaczeniu dla zdrowia Polaków.
 • 1 lutego 2007 r.
  Religa: Pomoc tylko dla „niezbędnych” szpitali
  Tylko kilka spośród 30 najbardziej zadłużonych szpitali może liczyć na pomoc ministra zdrowia. — Będą to jednostki, które odgrywają ważną rolę w swoich regionach, ale świadczą też usługi ponadregionalne — powiedział w czwartek w Sosnowcu Zbigniew Religa.
 • 31 stycznia 2007 r.
  Religa: Nie będzie oddłużania szpitali
  Minister zdrowia zapowiedział, że rząd nie będzie już oddłużał szpitali. Te o największym znaczeniu dla społeczeństwa mogą liczyć na długoterminowe pożyczki mające pomóc w naprawie sytuacji. Według Religi tymczasowym rozwiązaniem dla szpitali, które mogą zostać zlicytowane, może być zastawianie szpitalnych nieruchomości.
 • 18 stycznia 2007 r.
  Gruby nie chce się leczyć
  — Dziękuję. Oszczędzam — powiedział Siwy, a Gruby spojrzał na niego, jakby zobaczył kosmitę w biało-czerwonym krawacie. — Oszczędzam na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne — powtórzył Siwy i odrobinę smutno popatrzył na nowiusieńkie, pełniusieńkie Puszczańskie Grubego.
 • 12 stycznia 2007 r.
  Religa: Lekarze nie będą strajkować
  Przekazanie części środków z OC na leczenie powypadkowe, wprowadzenie dodatkowe ubezpieczenia zdrowotnego oraz większych składki, wypłacane z budżetu na NFZ - to pomysły Ministerstwa Zdrowia na dofinansowanie służby zdrowia. Minister zdrowia, Zbigniew Religa mówił w "Sygnałach dnia" o sytuacji w polskich szpitalach i sposobach na jej uzdrowienie.
 • 11 stycznia 2007 r.
  Religa: Więcej podwyżek w służbie zdrowia nie będzie
  Zbigniew Religa zapewnił w czwartek, że choć doszło do podwyżek płac w służbie zdrowia, to liczba świadczeń medycznych z NFZ nie zmaleje.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach