Środa, 21 II 2018 r.
Nr 34/2018 (2373)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Z / zawieszenie działalności gospodarczej - (6) 

 • 5 listopada 2010 r.
  ZUS ws. zbiorowego pozwu przedsiębiorców
  Ostatnio gazety rozpisywały się na temat małopolskich przedsiębiorców, którzy zamierzają złożyć pozew zbiorowy przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Zdaniem przedsiębiorców, urzędnicy ZUS wprowadzili ich w błąd, informując, że nie muszą płacić składek w czasie przerwy w wykonywaniu działalności gospodarczej, a następnie ZUS zażądał zaległych pieniędzy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił odpowiedzieć na te publikacje prasowe. Poniżej publikujemy treść odpowiedzi pełniącego obowiązki rzecznika prasowego ZUS, która została zamieszczona wczoraj na stronie internetowej Zakładu:
 • 3 listopada 2010 r.
  KIG: Będą ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej
  Już niedługo skróci się czas oczekiwania na urzędowe informacje dotyczące działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy nie będą musieli składać zaświadczenia o wpisie do rejestru REGON, a ich pełnomocnicy będą mogli reprezentować firmę również drogą elektroniczną.
 • 5 października 2010 r.
  Spór o składki za okres zawieszenia działalności przed wrześniem 2008 r.
  Kilkunastu przedsiębiorców z Małopolski zapowiedziało złożenie zbiorowego pozwu przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. Zarzucają ZUS, że ten wprowadzał ich w błąd w sprawie obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne w czasie zawieszenia działalności gospodarczej. Spór dotyczy okresu przed wejściem w życie przepisów, które wprowadziły możliwość zawieszenia działalności i dopuściły w takiej sytuacji niepłacenie składek. Zdaniem Zakładu, jego stanowisko w tej sprawie zawsze było takie samo.
 • 25 września 2008 r.
  ZUS o skutkach zawieszenia działalności gospodarczej
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o zmianie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym przez osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą oraz przez wspólników spółek jawnych, partnerskich, komandytowych i jednoosobowych spółek z o.o. – w związku z obowiązującą od 20 września br. nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, która wprowadziła możliwość zawieszenia działalności gospodarczej.
 • 6 lutego 2008 r.
  KPP: Zawieszenie działalności dla samozatrudnionych to za mało
  Przyjęte przez rząd zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej są zbyt skromne, aby mogły realnie poprawić warunki rozwoju przedsiębiorczości — ocenia Konfederacja Pracodawców Polskich.
 • 6 lutego 2008 r.
  Zawieszenie działalności i inne ułatwienia
  Możliwość czasowego zawieszania wykonywania działalności przez przedsiębiorców niezatrudniających pracowników i zmniejszenie biurokracji (m.in. przez nałożenie na urzędy obowiązku przyjęcia nawet niekompletnego wniosku przedsiębiorcy) to główne rozwiązania przewidziane w projekcie zmian do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zaakceptowanym we wtorek przez rząd.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach