Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

C / Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych - (12) 

 • 21 września 2009 r.
  CASE: W 2010 r. wzrost PKB przyspieszy do 3 proc.
  Według Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE), polska gospodarka uniknęła recesji, określonej jako kwartalny spadek PKB w dwóch kolejnych kwartałach roku – PKB po korekcie sezonowej wzrósł o 0,3 i 0,5 proc. kwartał do kwartału oraz o 0,8 i 1,1 proc. rok do roku odpowiednio w I i II kwartale 2009 roku. Zdaniem CASE roczny wzrost gospodarczy przyspieszy do 1,2 i 2 proc. w III i IV kwartale br. W całym roku 2009 PKB zwiększy się o 1 proc., a w 2010 – o 3 proc.
 • 9 lipca 2009 r.
  CASE: Recesja w polskiej gospodarce zaczęła się w I kwartale br.
  Według najnowszego raportu Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych, polska gospodarka znalazła się w recesji w I kwartale 2009 r. - PKB, według wyliczeń CASE, spadł w ujęciu kwartalnym o 1,3 proc. Ma za tym przemawiać spadek podaży w ujęciu kwartalnym i rocznym, a także fakt, że w I kwartale kredyt dla gospodarki realnej praktycznie zamarł. Pogorszenie prognoz wzrostu gospodarczego u najważniejszych partnerów Polski na świecie stawia pod znakiem zapytania możliwość osiągnięcia dna recesji przez gospodarkę w drugim kwartale br.
 • 1 czerwca 2009 r.
  CASE: Udział w jednolitym rynku finansowym UE sprzyja polskim bankom
  Zdaniem Jadwigi Zaręby, eksperta Centru Anali Społeczno-Ekonomicznych (CASE), działanie na poszerzonym rynku miało pozytywny wpływ na rozwój rodzimych banków i zwiększenie ich roli w polskiej gospodarce. Wolumen kredytów wzrósł z 226 mld zł w 2004 r. do 588 mld zł w roku 2008.
 • 27 kwietnia 2009 r.
  CASE: Jaka droga do przyjęcia euro?
  Czy Polska ma w najbliższych kilku latach szansę na członkostwo w strefie euro? Co jest konieczne, aby osiągnąć ten cel? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy 102. seminarium z cyklu BRE-CASE poświęconego przyjęciu przez Polskę waluty euro, m.in. Dariusz Filar, członek RPP, profesor Uniwersytetu Gdańskiego oraz Jakub Borowski, główny ekonomista Invest-Banku, wykładowca na SGH.
 • 10 września 2008 r.
  CASE: W III kwartale wzrost PKB poniżej 5 proc.
  Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych CASE przedstawiło prognozę dla polskiej gospodarki na III kwartał. Wynika z niej, że wzrost PKB może być niższy niż w poprzednich kwartałach. Analitycy spodziewają się także zmniejszenia stopy inflacji oraz wolniejszego tempa spadku bezrobocia.
 • 12 sierpnia 2008 r.
  CASE: Raport o płacach
  Ukazał się raport „Badanie struktury i zmian rozkładu wynagrodzeń w Polsce w latach 2000-2006” zrealizowany przez ekspertów Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
 • 4 czerwca 2008 r.
  CASE pozytywne zaskoczone wynikami polskiej gospodarki
  Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zaprezentowało najnowszy numer kwartalnika „Polish Economic Outlook”, w którym została zawarta szczegółowa analiza obecnego stanu polskiej gospodarki. Eksperci CASE zweryfikowali swoje prognozy dotyczące rozwoju sytuacji w drugiej połowie roku oraz w kolejnych 12 miesiącach.
 • 31 marca 2008 r.
  CASE: Ceny żywności utrzymają się na wysokim poziomie
  Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zorganizowało seminarium „Inflacja — czy mamy problem?”. Jego uczestnicy, m.in. Mateusz Szczurek (ING Bank Śląski) i Przemysław Woźniak (CASE), zastanawiali się nad przyczynami wzrostu cen żywności na świecie.
 • 11 lutego 2008 r.
  CASE: Prognoza na 2008 rok
  Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zaprezentowało najnowszy numer kwartalnika „Polska Gospodarka. Tendencje, Oceny, Prognozy”. Spadek tempa wzrostu PKB, obniżenie inflacji, wolniejszy przyrost zatrudnienia — tak według CASE ma się kształtować sytuacja gospodarcza Polski w bieżącym roku.
 • 22 stycznia 2008 r.
  CASE: W Polsce 9,3 proc. nierejestrowanych miejsc pracy
  Eksperci Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE) zbadali zjawisko pracy nierejestrowanej w Polsce. Według raportu, który zostanie opublikowany wiosną, „na czarno” pracuje blisko 1/10 zatrudnionych Polaków.
 • 25 września 2007 r.
  CASE prognozuje spowolnienie wzrostu w 2008 roku
  Przyrost PKB w przyszłym roku wyniesie 5 proc. — szacuje zespół makroekonomiczny Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych w najnowszym wydaniu kwartalnika „Polska Gospodarka: Tendencje, Oceny, Prognozy”. „Nie nastąpiły żadne reformy strukturalne, które podniosłyby potencjalną dynamikę PKB oraz poprawiłyby klimat inwestycyjny w kraju” — uważają eksperci CASE.
 • 19 września 2007 r.
  OECD: W Polsce zbyt niskie nakłady na edukację
  Środki przeznaczane na kształcenie jednego ucznia w Polsce stanowią zaledwie 47 proc. średnich nakładów na ten cel w państwach OECD – wynika z najnowszego raportu „Education a ta Glance”. Dokument pokazuje też, że Polacy w średnim wieku rzadziej uzupełniają swoje wykształcenie i podnoszą kwalifikacje, by uniknąć bezrobocia.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach