Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

G / GDDKiA - (26) 

 • 8 marca 2010 r.
  10 chętnych do budowy Krajowego Systemu Poboru Opłat
  Dziesięć firm i konsorcjów złożyło wnioski w przetargu na wybór wykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych, zorganizowanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, system ma zacząć działać w połowie 2011 roku.
 • 21 września 2009 r.
  Autostradę A2 do granicy zbuduje GDDKiA
  Półtorakilometrowy odcinek autostrady A2 w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami zbuduje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych. Instytucja zapewnia, że upora się z tym zadaniem  do maja 2012 roku, a inwestycja od początku była planowana jako zadanie rządowe, a nie koncesyjne. Odcinek budowany przez GDDKiA zostanie połączony bezpośrednio z fragmentem koncesyjnym.
 • 11 sierpnia 2009 r.
  4 mld zł oszczędności na inwestycjach drogowych
  Około 4 mld zł zaoszczędzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na budowie odcinków tras, których dotyczą rozstrzygnięte już w tym roku przetargi na wyłonienie wykonawców.   Największe oszczędności GDDKiA odnotowała w przypadku trzech inwestycji związanych z budową tras ekspresowych.
 • 11 sierpnia 2009 r.
  Autostrada A2 Stryków - Konotopa bez opóźnień?
  Pod koniec tego tygodnia zostaną otwarte oferty cenowe złożone przez wykonawców w postępowaniach przetargowych na projekt i budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Do 30 września 2009 roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem, ma zostać zakończony proces wyboru wykonawcy prac. 91-kilometrowy odcinek autostrady będzie gotowy do końca maja 2012 roku – zapewnia GDDKiA.
 • 28 lipca 2009 r.
  112,5 mln zł za 1 km nowego odcinka A1
  Za 1,8 mld zł konsorcjum Budimex Dromex SA oraz Mostostal Warszawa SA zbudują 16-kilometrowy odcinek autostrady A1 od Piekar Śląskich do Pyrzowic. Umowę w tej sprawie podpisała w poniedziałek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Katowicach.
 • 13 lipca 2009 r.
  Do czerwca wydano 12 mld zł na inwestycje drogowe
  Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, realizacja inwestycji drogowych staje coraz skuteczniejszym antidotum na kryzys finansowy. W pierwszym półroczu 2009 r. wartość wszystkich projektów finansowanych ze środków publicznych sięgnęła 12 mld zł. Prawie połowa - 5,7 mld zł - to wydatki na rozbudowę polskiej sieci autostrad i dróg krajowych. W ciągu ostatnich dwóch lat GDDKiA podpisała umowy na budowę 836 km dróg krajowych, w tym na 426 km autostrad oraz 410 km dróg ekspresowych, obwodnic i przebudowę ważniejszych dróg.
 • 9 lipca 2009 r.
  Obwodnica Augustowa: 44 mln zł dla wykonawcy tytułem kary umownej?
  Spółka Budimex Dromex złożyła pozew przeciwko Skarbowi Państwa – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zapłatę kary umownej w wysokości 43,9 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami od 28 lutego 2009 r. za konieczność odstąpienia od kontraktu na budowę obwodnicy Augustowa. GDDKiA przekonuje, że nie ponosi odpowiedzialności za wstrzymanie inwestycji.
 • 23 kwietnia 2009 r.
  GDDKiA: Kluczowe odcinki A2 i A4 będą gotowe na EURO 2012
  Kluczowe odcinki tras A2 i A4, których budowa jest obecnie planowana, będą gotowe najpóźniej w maju 2012 roku, tak aby kibice jadący na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012 mogli z nich w pełni korzystać – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Zaprzecza w ten sposób informacjom podanym przez „Dziennik”, który doniósł w środę, że na brakujących odcinkach A2 i A4 powstaną „pseudoautostrady”.
 • 3 kwietnia 2009 r.
  GDDKiA: W I kwartale przetargi warte 11 mld zł
  Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, od stycznia do marca tego roku ogłoszono przetargi na budowę autostrad i dróg ekspresowych na blisko 11 mld zł. Rozpoczęto dokładnie 19 postępowań przetargowych dla strategicznych inwestycji, których realizacja rozpocznie się jeszcze w tym roku – deklaruje GDDKiA.
 • 11 września 2008 r.
  NIK: Konieczne zmiany w GDDKiA
  Wykonanie przyjętego przez rząd „Programu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2008-2012” może okazać się nierealne, jeśli nie zmieni się sposób działania i struktura organizacyjna Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad — uważa Najwyższa Izba Kontroli.
 • 1 września 2008 r.
  Do 2011 r. zakończy się budowa A2
  Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyły negocjacje ze spółką Autostrada Wielkopolska w sprawie umowy na budowę i eksploatację autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl — Świecko. Zawarte porozumienie przewiduje, że budowa ostatniego, zachodniego odcinka autostrady A2 rozpocznie się w marcu 2009 r., a zakończy w ostatnich miesiącach 2011 r.
 • 9 lipca 2008 r.
  Inwestycje drogowe nie zostały wstrzymane
  — Budowa dróg współfinansowanych ze środków unijnych nie jest zagrożona — przekonują przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Środowiska oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. O piśmie wysłanym do wszystkich oddziałów GDDKiA, nakazującym wstrzymanie się z występowaniem o pozwolenie na budowę dróg współfinansowanych przez UE, pisała we wtorek „Rzeczpospolita”.
 • 18 stycznia 2008 r.
  121 mld zł na drogi do roku 2012
  Realizacja rządowego programu budowy dróg i autostrad na lata 2008 – 2012 będzie kosztowała 121 mld zł — poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Za priorytetowe uznano w nim inwestycje w trasy niezbędne do sprawnej organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej w roku 2012.
 • 20 listopada 2007 r.
  62 km A-1, 36 wniosków od wykonawców
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła przyjmowanie wniosków od firm, które chcą zbudować 62-kilometrowy odcinek autostrady A-1 Nowe Marzy – Toruń. Polskie i zagraniczne spółki oraz międzynarodowe konsorcja złożyły łącznie 36 wniosków.
 • 8 listopada 2007 r.
  10 – 11 listopada: Ograniczenia w ruchu
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w związku ze zbliżającymi się świętami informuje o czasowych ograniczeniach w ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.
 • 5 listopada 2007 r.
  GDDKiA chce analizy skutków wstrzymania budowy obwodnicy Augustowa
  O potrzebie przeanalizowania skutków wstrzymania prac przy budowie obwodnicy Augustowa poinformowała ministra transportu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Według radia RMF GDDKiA sugerowała możliwość wypowiedzenia kontraktu z wykonawcą w związku z ryzykiem, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości zabroni prac w dolinie Rospudy.
 • 26 października 2007 r.
  Umowa na projekt A-4 z Tarnowa do Rzeszowa
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie projektu odcinka autostrady A-4 z Tarnowa do Rzeszowa. Droga ma być gotowa do 2012 r.
 • 23 października 2007 r.
  Pierwsze stacje paliw na A-2 i A-4 w połowie 2008 r.
  Siedem firm złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu na dzierżawę terenów pod Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradach Konin – Stryków (A-2) oraz Wrocław – Katowice (A-4).
 • 23 października 2007 r.
  Unieważnienie przetargu na część obwodnicy Warszawy
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła w poniedziałek przetarg na budowę odcinka trasy S8 Konotopa-Powązkowska, który stanowi fragment obwodnicy Warszawy. Powodem decyzji były zbyt wysokie ceny zaoferowane przez uczestników przetargu.
 • 4 października 2007 r.
  Sąd: Drugi odcinek A-1 dla GTC. Resort transportu: Będzie inny wykonawca
  Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił w środę decyzję ministra transportu o wygaszeniu spółce Gdańsk Transport Company koncesji na budowę jednego z odcinków trasy A-1. Mimo przegranej resort nie wstrzyma zaplanowanego na przyszły tydzień przetargu na wyłonienie nowego wykonawcy.
 • 23 lipca 2007 r.
  Odwołanie ograniczenia w ruchu
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że na podstawie § ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 sierpnia 2003 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. z 2003 r. Nr 161, poz. 1565) od dnia 20 lipca 2007 r. przestaje obowiązywać zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t na obszarze województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego.
 • 18 lipca 2007 r.
  Od dziś ograniczenie ruchu pojazdów
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 sierpnia 2003 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. z 2003 r. Nr 161, poz. 1565), w związku z panującymi w Polsce upałami, wprowadzone zostaje ograniczenie ruchu pojazdów na drogach.
 • 27 czerwca 2007 r.
  Ograniczenia ruchu w wakacje
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 sierpnia 2003 r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz. U. z 2003 r. Nr 161, poz. 1565) w okresie od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego (tj. od 29 czerwca) do dnia 31 sierpnia obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.
 • 9 maja 2007 r.
  Czy czeka nas zapaść w budownictwie drogowym?
  Kasa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad świeci pustkami. Oznacza to brak pieniędzy na budowę dróg. Sytuacja spowodowana jest konfliktem pomiędzy Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Transportu. Taka sytuacja może doprowadzić do tego, że nie zdążymy z budową zaplanowanych autostrad do 2012 roku. O sprawie poinformowała „Rzeczpospolita”.
 • 28 marca 2007 r.
  GDDKiA: Pozwolenie na budowę kolejnego odcinka autostrady A4
  Wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk podpisał we wtorek pozwolenie na budowę 45-kilometrowego odcinka autostrady A-4 Zgorzelec – Bolesławiec. Najnowszy odcinek ma powstać w 19 miesięcy i będzie kosztować ok. 300 mln euro.
 • 1 lutego 2007 r.
  GDDKiA: Wybrano wykonawcę kolejnego odcinka autostrady A4
  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wybrała wykonawcę 20-kilometrowego odcinka autostrady A4 pomiędzy Krakowem a Szarowem.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach