Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

G / Gazprom - (19) 

 • 11 grudnia 2009 r.
  Umowa na dostawy gazu uzgodniona
  Ministerstwo Gospodarki poinformowało o zakończeniu polsko-rosyjskich negocjacji gazowych. Ostatnie uzgodnienia zapadły podczas rozmów polsko-rosyjskiego zespołu negocjacyjnego, które odbyły się w Moskwie w czwartek, 10 grudnia.
 • 5 listopada 2009 r.
  Minister gospodarki o nowym kontrakcie na dostawy gazu
  Polska ma zapewnione stabilne dostawy gazu na najbliższych kilkanaście lat, dzięki bezpośredniemu kontraktowi uzgodnionemu między spółkami PGNiG i Gazprom Eksport – zapewnił wicepremier Waldemar Pawlak podczas spotkania z sejmową komisją ds. gospodarki. Umowa zakłada przedłużenie okresu obowiązywania istniejącego kontraktu długoterminowego do 2037 r.
 • 2 czerwca 2009 r.
  PGNiG uzupełni zapasy gazu
  Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że 1 czerwca PGNiG S.A. zawarł ze spółką Gazprom Export krótkoterminowy kontrakt do 30 września 2009 r. na zakup 1,024 mld m3 gazu. Dzięki umowie strona polska będzie mogła uzupełnić zapasy błękitnego paliwa. Wciąż toczą się negocjacje dotyczące długoterminowego kontraktu na dostawy gazu.
 • 11 maja 2009 r.
  Kontrakt z Gazpromem parafowany
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gazprom parafowały kontrakt na dostawy do Polski dodatkowej ilości gazu do końca bieżącego roku – poinformowała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska po powrocie polskiej delegacji z Moskwy. Robocze konsultacje w sprawie zwiększenia dostaw surowca przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, kancelarii premiera i PGNiG przeprowadzili ze stroną rosyjską 7 i 8 maja.
 • 7 stycznia 2009 r.
  Możliwe ograniczenia dostaw gazu dla zakładów przemysłowych
  Rząd przyjął rozporządzenie, które daje możliwość wprowadzenia, w razie konieczności, czasowych ograniczeń w poborze gazu ziemnego dla niektórych dużych odbiorców przemysłowych.
 • 5 stycznia 2009 r.
  Import gazu — szef MG uspokaja
  Jak zapewnił w sobotę minister gospodarki Waldemar Pawlak, ilość gazu importowanego do Polski ze Wschodu nie uległa zmianie. Nie ma problemu ze zbilansowaniem dostaw — ubytki gazu dostarczanego za pośrednictwem gazociągów ukraińskich są rekompensowane zwiększonymi dostawami z gazociągów białoruskich.
 • 22 października 2007 r.
  Powstanie druga nitka gazociągu jamalskiego?
  Rosja rozważa budowę drugiej nitki gazociągu Jamał — Europa przez terytorium Białorusi i Polski — informuje „Gazeta Wyborcza”. Według dziennika Rosjanie mogą wystąpić z propozycją rozmów w tej sprawie podczas zbliżającego się walnego zgromadzenia akcjonariuszy EuRoPol Gazu, spółki PGNiG i Gazpromu.
 • 8 sierpnia 2007 r.
  Gazprom: Białoruś spłaciła dług za gaz
  Gazprom potwierdził w środę, że Białoruś spłaciła całość długu za gaz dostarczony w pierwszym półroczu 2007 r.
 • 3 sierpnia 2007 r.
  Białoruś-Rosja: Biełtransgaz spłacił część długu
  Rosyjski Gazprom na razie nie wstrzyma dostaw gazu na Białoruś. Białoruski państwowy koncern gazowy Biełtransgaz przekazał Gazpromowi część zadłużenia za dostawy tego paliwa. Rosjanie dali Białorusi tydzień na całkowitą spłatę długu.
 • 1 sierpnia 2007 r.
  Gazprom grozi zmniejszeniem dostaw gazu
  Gazprom, rosyjski koncern gazowy zapowiedział, że od piątku zmniejszy prawie o połowę dostawę gazu dla Białorusi, z powodu dużych zaległości w opłatach. — Polska nie przyjmuje do wiadomości, że w związku z konfliktem między firmami białoruskimi a Gazpromem, do naszego kraju mógłby przestać płynąć gaz — stwierdził minister gospodarki Piotr Woźniak.
 • 5 marca 2007 r.
  Naimski: Do 2010 r. uniezależnimy się od rosyjskiego gazu
  Leszek Miller powinien przed Trybunałem Stanu wytłumaczyć się z zerwania umowy na dostawę surowców energetycznych z Norwegii w 2001 roku, co było działaniem przeciwko interesowi Polski, a w interesie Rosji – stwierdził wiceminister gospodarki Piotr Naimski w  „Sygnałach dnia".
 • 8 lutego 2007 r.
  Kłopoty z finansowaniem budowy Gazociągu Północnego
  Koszty budowy gazociągu na dnie Bałtyku są większe niż oczekiwano, mimo że budowa jeszcze się nie zaczęła. Dlatego konsorcjum budujące gazociąg szuka nowych źródeł finansowania, także w Unii Europejskiej. Tymczasem Europejski Bank Inwestycyjny poinformował, że nie będzie finansował przedsięwzięcia ze względu na sprzeciw niektórych państw członkowskich Unii.
 • 9 stycznia 2007 r.
  Kaczyński: Nie grozi nam kryzys paliwowy
  — Przerwa w dostawach ropy nie jest groźna dla Polski, ale jest poważnym ostrzeżeniem — powiedział premier Jarosław Kaczyński w „Sygnałach Dnia”. Premier zapewnił, że nie grozi nam z tego powodu kryzys paliwowy, bo ropę z Rosji możemy dostarczać do Polski drogą morską przez Gdańsk.
 • 8 stycznia 2007 r.
  MG: Zapasy ropy i paliw wystarczą na 80 dni
  Polska ma zapasy ropy naftowej i paliw wystarczające na 80 dni. W razie potrzeby zostaną one uruchomione, poinformował resort gospodarki po tym, jak doszło do wstrzymania dostaw ropy rurociągiem "Przyjaźń". Ministerstwo Gospodarki podało, że zapasy surowca mają także polskie rafinerie - PKN Orlen oraz Grupa Lotos.
 • 29 grudnia 2006 r.
  Koniec konfliktu Gazprom-Białoruś?
  O godz. 13.00 czasu warszawskiego białoruska delegacja wyruszyła do Moskwy, aby podpisać kontrakt z Gazpromem na dostawy rosyjskiego gazu — poinformował współpracownik ministra energetyki Andrej Żukau. Ma on nadzieję, że kontrakt zostanie podpisany przed Nowym Rokiem.
 • 29 grudnia 2006 r.
  Impas w białoruskim konflikcie gazowym
  105 dolarów za 1000 metrów sześciennych gazu — to ostateczna propozycja Gazpromu dla Białorusi. Przedstawiciel Gazpromu Siergiej Kuprijanow oświadczył w rosyjskiej telewzji, że w rozmowach ze stroną białoruską nie osiągnięto postępu.
 • 27 grudnia 2006 r.
  Groźby Białorusi w sprawie gazu
  Dalekie wydaje się porozumienie pomiędzy stronami konfliktu gazowego. Po powrocie z Moskwy wicepremier Białorusi zagroził zerwaniem umowy tranzytowej z Gazpromem. Oznaczałoby to problemy z dostawami gazu do naszego kraju i Europy Zachodniej.
 • 27 grudnia 2006 r.
  Czy gazowy spór Białorusi i Rosji zagrozi innym krajom?
  Rosyjski koncern gazowy Gazprom zagroził Białorusi odcięciem dostaw gazu. Jest to wynik sporu o cenę tego surowca. Zeszłoroczny spór gazowy pomiędzy Rosją a Ukrainą mocno odczuła Polska i pozostałe kraje europejskie.
 • 20 listopada 2006 r.
  Grozi nam znaczny wzrost cen gazu
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wniosek o zmianę taryfy ceny gazu. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o 10-procentową podwyżkę. URE ma 30 dni na podjęcie decyzji o zmianie taryfy, by mogła wejść ona w życie od 1 stycznia.

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach