Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


4 kwietnia 2011 r.

Innowacyjna Gospodarka: Podział dodatkowych środków

Dodatkowe fundusze w wysokości ponad 400 mln euro w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka mają zostać przeznaczone na badania i rozwój nowoczesnych technologii, innowacyjne przedsięwzięcia i budowę elektronicznej administracji - poinformował resort rozwoju regionalnego. Do tej pory w ramach programu podpisano umowy o dofinansowanie na kwotę ponad 26 mld zł, czyli prawie 70 proc. alokacji na lata 2007-2013.
 

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

PO Innowacyjna Gospodarka został zasilony kwotą niemal 300 mln euro z krajowej rezerwy wykonania oraz ponad 100 mln euro z tzw. dostosowania technicznego. Łączna suma 403 mln euro zasili fundusze na badania i rozwój nowoczesnych technologii, innowacyjne przedsięwzięcia i budowę elektronicznej administracji. – Inwestowanie w te obszary to działanie zgodnie z duchem strategii Europa 2020 – powiedziała wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel podczas XI posiedzenia Komitetu Monitorującego PO IG.

Komitet zdecydował również o przesunięciu środków pomiędzy priorytetami w związku z okresowym przeglądem programów. Alokacja została zwiększona w priorytetach: pierwszym (Badania i rozwój nowoczesnych technologii) - o niemal 190 mln euro, trzecim (Kapitał dla innowacji) - o 25,5 mln euro, czwartym (Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia) - o ponad 217 mln euro, piątym (Dyfuzja innowacji) - o 39 mln euro, a także siódmym (Społeczeństwo informacyjne - budowa elektronicznej administracji) - o blisko 130 mln euro.

– Mówimy o zwiększeniu ilości dostępnych środków w poszczególnych osiach priorytetowych. Decyzje o tym, na które działania przeznaczymy dodatkowe fundusze, Komitet Monitorujący podejmie w późniejszym terminie – wyjaśnił Marcin Łata, zastępca dyrektora departamentu zarządzania programami konkurencyjności i innowacyjności Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Z kolei wiceminister Wendel zaznaczyła, że podjęte przez Komitet decyzje muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez rząd i Komisję Europejską.

Członkowie Komitetu zapoznali się także z informacją na temat aktualnego stanu wdrażania Innowacyjnej Gospodarki. Zgodnie z nią, do 25 marca br. podpisano umowy o dofinansowanie na kwotę 26 mld 380 mln zł, co stanowi 68,4 proc. alokacji na PO IG. Umowy zawarte przez sektor MŚP stanowią niemal dwie trzecie wartości wszystkich umów w działaniach skierowanych do przedsiębiorców. Małe i średnie firmy najchętniej korzystają z dotacji na tworzenie i wdrażanie planów eksportowych i e-biznes. Dotychczas w ramach programu wszystkim beneficjentom wypłacono 5,9 mld zł, co stanowi ponad 15 proc. alokacji na lata 207-2013. Realizujący projekty otrzymali również 4,2 mld zł środków w postaci zaliczek.

T.Sz., MRR
 Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach