Wtorek, 20 II 2018 r.
Nr 33/2018 (2372)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


14 listopada 2017 r.

„Konstytucja Biznesu” z opóźnieniem

Pierwsze założenia „Konstytucji Biznesu”, która miała wzmocnić pozycję przedsiębiorców, przedstawiono rok temu, ale do tej pory odpowiedni projekt nie trafił jeszcze nawet do Sejmu – wskazują Pracodawcy RP. Organizacja kolejny raz apeluje o przyspieszenie prac nad wdrożeniem zmian. Pakiet ma obejmować m.in. wprowadzenie zasady domniemania uczciwości przedsiębiorcy oraz ustanowienie tzw. ulgi na start.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

W listopadzie 2016 r. Ministerstwo Rozwoju przedstawiło pierwsze założenia ustaw z pakietu „Konstytucji Biznesu”. Poszczególne projekty ustaw, w tym m.in. projekt Prawa przedsiębiorców, zaprezentowano w lutym br. Do tej pory jednak „Konstytucja Biznesu” nie trafiła do Sejmu. Z najnowszych informacji przekazanych przez resort rozwoju wynika, że pakiet będzie jednym z tematów wtorkowego posiedzenia rządu.

Już w sierpniu br. Pracodawcy RP i inne organizacje zrzeszające przedsiębiorców zaapelowały o przyspieszenie prac do rządu oraz szefa resortów rozwoju i finansów, Mateusza Morawieckiego. Teraz pracodawcy ponawiają apel i wskazują, że większość planowanych zmian cieszy się poparciem środowisk biznesowych.

Założenia „Konstytucji Biznesu” powstały m.in. w oparciu o konsultacje ze środowiskami przedsiębiorców. Propozycje przedstawione w ubiegłym roku obejmowały m.in. wprowadzenie zasad domniemania uczciwości przedsiębiorcy i przyjaznej interpretacji przepisów (rozstrzyganie wątpliwości na korzyść przedsiębiorców), ochronę firm przed zmiennością interpretacji prawa, określenie katalogu praw i obowiązków przedsiębiorców oraz organów, a także wprowadzenie tzw. ulgi na start.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach