Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


10 października 2017 r.

Kraje OECD stawiają na wzmocnienie administracji podatkowej

Wzmocnienie administracji podatkowej to główny cel, który łączy poszczególne kraje członkowskie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). W trakcie tegorocznego Forum Administracji Podatkowych (FTA) szefowie administracji rozmawiali głównie o możliwościach przeciwdziałania oszustwom podatkowym.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

[kn_advert]

W tym roku Forum Administracji Podatkowych, które gromadzi przedstawicieli 46 administracji podatkowych, odbyło się między 27 a 29 września br. w norweskim Oslo. Tematyka posiedzeń koncentrowała się przede wszystkim na aktualnych wyzwaniach oraz walce z unikaniem opodatkowania.

„Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń państw członkowskich w zakresie implementacji BEPS (Base Erosion Profit Shifting), w kontekście działań podejmowanych w celu ograniczenia unikania opodatkowania i wypracowania sposobów przeciwdziałania nieuczciwemu zaniżaniu danin publicznych” – informuje resort finansów.

Jednym z tematów była walka z oszustwami podatkowymi, w tym np. nieuzasadnionym transferem zysków z konkretnych krajów za pośrednictwem legalnych struktur transakcyjno-organizacyjnych. Jak wskazywali uczestnicy FTA, kluczowe stają się obecnie wzmocnienie administracji podatkowej oraz przejście na cyfrowe usługi oraz weryfikację elektroniczną.

„Forum Administracji Podatkowych było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie skutecznych rozwiązań i działań, które przyczyniają się do zwiększenia wsparcia dla dobrowolnego przestrzegania obowiązków podatkowych” – wskazuje Ministerstwo Finansów.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach