Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Najlepiej oceniane


 • 06.10, 12 grudnia 2006 r.
  Jak się bawić, czyli koszty wesela

  „Ach, co to był za ślub....” śpiewał w latach 70. zespół Quorum. Zdanie to możemy usłyszeć także i dzisiaj, z tym że odnosi się ono nie do ceremonii zaślubin, a do wesela. Według tradycji obowiązek zorganizowania weseliska spoczywa na rodzicach panny młodej, którzy na szczęściu córki oszczędzać nie powinni. Rzeczywistość usiłuje wtłoczyć tradycję w racjonalne ramy, ale w dalszym ciągu organizacja przyjęcia weselnego wiąże się z poważnymi wydatkami.

 • 04.44, 11 grudnia 2006 r.
  Gruby wątpi w prawdomówność mediów

  Gruby i Siwy jak zwykle rozwiewali całodzienne stresy kufelkiem Puszczańskiego. „U Śledzia” było pustawo. Połowa klientów wyjechała do Irlandii, reszta miała zakaz opuszczania koszar, wprowadzony przez nadwrażliwe małżonki.

 • 04.00, 12 grudnia 2006 r.
  Towarzysze — do przeglądu wystąp!

  Premier rozpoczyna dzisiaj przegląd ministerstw. Chce sprawdzić, w których ministerstwach dzieje się dobrze, a w których źle. Dobrych ministrów zapewne pochwali, a złych zgani i pogoni do roboty. Od razu mogę Premierowi podpowiedzieć: to próżny trud. Wiadomo: co dobre, to zasługa kolektywu PiS, a co złe — wina układu, szarej sieci, brydżowych stolików i Platformy Obywatelskiej. Wiemy to bez przeglądu.

 • 03.00, 13 grudnia 2006 r.
  Kaczyński i Ziobro mieli rację

  Nie wszyscy już zapewne pamiętają, ale po enuncjacjach Jacka Kurskiego, do PZU - z wielkim impetem - ruszyła prokuratura. Zabezpieczono, przy współpracy z zarządem PZU wiele tomów akt, i rozpoczęła się ciężka, prokuratorska orka.

 • 03.13, 14 grudnia 2006 r.
  Gruby oczernia polityków

  Siwy się niecierpliwił. Za wiele czasu dziś nie miał, a Gruby koniecznie chciał się z nim zobaczyć. Na długość jednego Puszczańskiego, nie więcej. Minął kolejny kwadrans, a Grubego nie widać. Jeszcze na dodatek jakiś łachmaniarz ładuje mu się do stolika ze swoim piwem.

 • 06.14, 27 grudnia 2006 r.
  ZUS: Zmiany dotyczące zasiłku macierzyńskiego od 19 grudnia 2006 r.

  W dniu 19 grudnia 2006 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz. U. z 4 grudnia 2006 r. Nr 221, poz. 1615). Przepisami tej ustawy wydłużony został okres urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. W związku z tym, zmianie uległ także okres wypłaty zasiłku macierzyńskiego. Nowela określiła także nowe zasady ustalania uprawnień do zasiłku macierzyńskiego z tytułu przyjęcia dziecka na wychowanie. Publikujemy krótki poradnik dla ubezpieczonych opracowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • 06.09, 22 grudnia 2006 r.
  Genialny ruch

  Kazimierz Marcinkiewicz prezesem PKO BP! Ta wiadomość sprowokowała lawinę komentarzy i sugestii, pojawiły się nawet cienkie aluzje. Kwestionuje się doświadczenie Marcinkiewicza w prowadzeniu banków, zwraca uwagę na jego luki w edukacji ekonomicznej. A ja się pytam - jakie to ma znaczenie, skoro do PKO BP wraz z nowym szefem przyjdzie z 10 milionów nowych klientów?

 • 05.58, 27 grudnia 2006 r.
  Gruby udaje się w niespodziewaną podróż

  Gruby dostał dziś tak zwane karpiowe, czyli drobny zastrzyk finansowy, o którym Luśka nie musi się dowiedzieć. Za maleńką część karpiowego sprawdzał właśnie z Siwym jakość Puszczańskiego. Pierwszy kufel wypadł nieźle. Wiadomo jednak, że prawdziwe badania naukowe wymagają wielokrotnego sprawdzenia. Poziom optymizmu u przyjaciół wzrastał wprost proporcjonalnie do spadku dobrego samopoczucia u członków Samoobrony płci męskiej.

 • 06.42, 2 stycznia 2007 r.
  Powołanie terenowej jednostki organizacyjnej stowarzyszenia

  Stowarzyszenia (z wyjątkiem tzw. stowarzyszeń zwykłych) podlegają rejestracji sądowej. Z chwilą wpisania do Krajowego Rejestru Sądowego stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność. O powołaniu terenowej jednostki organizacyjnej stowarzyszenia zawiadamiamy urząd miasta lub gminy. O tym, jak wygląda procedura, dowiemy się z niniejszego tekstu.

 • 06.07, 4 stycznia 2007 r.
  Mądrość objawiona w Nowym Roku

  Rzecznicy prasowi wielu instytucji żyją w nieświadomości swojego geniuszu. Razem i osobno, od wielu lat są twórcami teorii ekonomicznego perpetuum mobile. Tylko skromność powoduje, że nadal pracują za urzędnicze pensje, zamiast pławić się w luksusie po wykładach na prestiżowych katedrach w USA i Japonii. Najlepsze oczywiście jest Ministerstwo Finansów, ale i inni od niego nie odbiegają.

 • 05.14, 4 stycznia 2007 r.
  Panie Prezesie - melduję odzyskanie NBP!

  Zatrudnienie doradcy okazało się genialnym posunięciem Sławomira Skrzypka. Już w drugim dniu korzystania z porad Kazimierza Marcinkiewicza p.o. prezes PKO BP nabył takich kwalifikacji, że stał się kandydatem prezydenta na stanowisko prezesa Narodowego Banku Polskiego. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby Marcinkiewicz nie zgodził się przyjąć stanowiska doradcy lub z przyjęciem tej decyzji czekał nieco dłużej.

 • 12.44, 5 stycznia 2007 r.
  Mieszkania lokatorskie prawie za darmo?

  Sejm pracuje nad projektem ustawy, która umożliwi lokatorom zajmującym mieszkania spółdzielcze wykupienie ich za bardzo niską cenę. Projekt reformy spółdzielczości mieszkaniowej jest w Sejmie już ponad siedem miesięcy. Najprawdopodobniej w lutym trafi do drugiego czytania.

 • 07.36, 10 stycznia 2007 r.
  Brutto i netto
« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach