Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Najlepiej oceniane


 • 00.36, 11 stycznia 2007 r.
  Studniówkowe
 • 07.54, 10 stycznia 2007 r.
  Podatek od nieruchomości i środków transportowych — w różnych gminach w różnej wysokości

  Podatek od towarów i usług, akcyza, podatek dochodowy od osób fizycznych i podatek dochodowy od osób prawnych to podatki, których stawki ustalane są centralnie. Jest jednak grupa podatków i opłat, przy ustalaniu których wiele do powiedzenia mają władze lokalne. I właśnie dlatego na te daniny szczególną uwagę powinni zwracać przyszli przedsiębiorcy. Powód jest prosty. Co prawda wysokości graniczne większości podatków i opłat lokalnych ustalone są w ustawie, ale to właśnie w samorządach podejmowane są decyzje o dokładnej wysokości stawek. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej dwóm podatkom — od nieruchomości i od środków transportowych.

 • 06.50, 11 stycznia 2007 r.
  Utrata dowodu osobistego

  Jeśli zgubiliśmy dowód osobisty, niezwłocznie zawiadamiamy o tym najbliższy organ gminy. Organ ten wydaje wolne od opłaty zaświadczenie o utracie dowodu osobistego, ważne do czasu wydania nowego dokumentu.

 • 06.30, 12 stycznia 2007 r.
  Gruby zakłada poradnię małżeńską

  Gruby miał dziś bardzo zadowoloną minę. Wyglądał jak poseł Zawisza, któremu na kolanach usiadła Monika Olejnik. Siwy wręcz przeciwnie. Przypominał Donalda Tuska, który właśnie przeczytał w 'Trybunie", że krakowski oddział SLD zasilił Jan Maria R. Smętnie popijał Puszczańskie i rozmyślał o marności życia na prowincji. Z prowincjonalną pensją, prowincjonalnym autem i prowincjonalną żoną, która nie potrafi zrozumieć, że kwiaty są drogie, a piwo z przyjacielem - nie.

 • 13.57, 12 stycznia 2007 r.
  Kirchhoff Polska rozbuduje fabrykę w Gliwicach

  Kirchhoff Polska sp. z o.o. zainwestuje w swoją fabrykę w Gliwicach na terenie gliwickiej podstrefy KSSE. Firma rozbuduje halę produkcyjną i zainstaluje nową linię do spawania i zgrzewania. Nakłady inwestycyjne przekroczą 15 milionów euro, dzięki temu powstanie co najmniej 60 nowych miejsc pracy.

 • 15.23, 12 stycznia 2007 r.
  JASPERS: Nowa inicjatywa pomocy technicznej

  W Warszawie otwarto regionalne biuro JASPERS (Joint Assistance in Supporting Projects in European Regions). Jest to nowa partnerska inicjatywa Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), mająca na celu pomaganie państwom członkowskim w Europie Środkowej i Wschodniej w przygotowaniu wysokiej jakości projektów, które otrzymają pomoc z Funduszy Strukturalnych UE i z Funduszu Spójności.

 • 00.10, 16 stycznia 2007 r.
  Paszport

  Paszport to dokument stwierdzający tożsamość danej osoby i uprawniający ją do przekraczania granic państwowych. Instytucja paszportu znana była już w starożytności. Obowiązek posiadania paszportu w czasie podróży zagranicznych w Europie ustalił się jednak dopiero w XVIII w., a zaniknął prawie zupełnie pod koniec XIX wieku. Powrót do obowiązku paszportowego nastąpił w okresie I i II wojny światowej. W Polsce od sierpnia 2006 roku obowiązują tzw. paszporty biometryczne. Warto też pamiętać, że od momentu wstąpienia naszego kraju do UE do innych państw Unii możemy podróżować również z dowodem osobistym.

 • 08.40, 15 stycznia 2007 r.
  Wszystko kojarzy się z polityką
 • 06.45, 19 stycznia 2007 r.
  Zgłoszenie rozbiórki obiektów budowlanych niewymagających pozwolenia na rozbiórkę

  Inwestor, który zamierza rozpocząć rozbiórkę obiektu budowlanego niewymagającego pozwolenia, dokonuje w starostwie powiatowym lub urzędzie gminy (miasto na prawach powiatu) zgłoszenia zamiaru rozpoczęcia robót rozbiórkowych.

 • 07.21, 18 stycznia 2007 r.
  Gruby nie chce się leczyć

  — Dziękuję. Oszczędzam — powiedział Siwy, a Gruby spojrzał na niego, jakby zobaczył kosmitę w biało-czerwonym krawacie.
  — Oszczędzam na dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne — powtórzył Siwy i odrobinę smutno popatrzył na nowiusieńkie, pełniusieńkie Puszczańskie Grubego.

 • 09.20, 25 stycznia 2007 r.
  Opodatkowanie dochodów kapitałowych
 • 09.24, 25 stycznia 2007 r.
  Akty prawne w wersjach obowiązujących w 2006 r.
 • 05.17, 19 stycznia 2007 r.
  Są jeszcze sądy w Luksemburgu

  Oto historia prawdziwa. Przedsiębiorczy importerzy sprowadzali używane samochody z krajów Unii Europejskiej, a ponieważ trzeba było płacić akcyzę (z wiekiem auta stawka procentowa gwałtownie rosła), to część importerów (jaka — nikt nie wie) zaniżała cenę zakupu samochodu, obniżając w ten sposób podstawę wymiaru akcyzy. Aparatczycy państwowi zdawali sobie z tego znakomicie sprawę, ale jako że akcyza też była pobierana prawem kaduka w sprzeczności z europejskim prawem, przymykali oko — dochodząc do wniosku, że skoro już kradną ludziom pieniądze, to niech okradani też coś z tego mają.

« poprzednia[ 1 ] . [ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach