Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Najlepiej oceniane


 • 12.15, 25 stycznia 2007 r.
  NIK: Prywatyzacja PHS SA niekorzystna dla Skarbu Państwa

  Prywatyzacja Polskich Hut Stali S.A. była niekorzystna dla skarbu państwa - orzekli inspektorzy NIK. Niezależnie od faktu, że prywatyzacja uchroniła huty, z których utworzono PHS SA, od upadłości oraz nie kwestionując wyboru inwestora, NIK negatywnie oceniła finansowe warunki umowy prywatyzacyjnej, które były niekorzystne dla Skarbu Państwa ze względu na zbyt niskie ceny akcji.

 • 07.20, 30 stycznia 2007 r.
  Ty świnio

  Świnia jest zwierzęciem inteligentnym. Można by rzec, że jest wykształciuchem w świecie czworonogów. W stanie martwym natomiast, czyli jako wieprzowina staje się zwierzęciem politycznym. Minister Lepper trwanie koalicji uzależnia od interwencyjnego skupu wieprzowiny właśnie. Świnie oczywiście nie zdają sobie sprawy, że od ich chrumkania podczas wsuwania paszy treściwej zależy byt najlepszego rządu niepodległej Polski (zdaniem rządu, oczywiście).

 • 07.16, 31 stycznia 2007 r.
  Wyrzućmy „i”
 • 07.20, 2 lutego 2007 r.
  Lokale socjalne i zamienne

  Z zasobu mieszkaniowego gmina wydziela część lokali, które przeznacza na najem jako lokale socjalne. Ponadto, na zasadach i w wypadkach przewidzianych w Ustawie z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, gmina zapewnia najemcom mieszkań komunalnych tzw. lokale zamienne. O tym, komu i na jakich warunkach przysługują lokale socjalne i zamienne, piszemy w poniższym tekście.

 • 07.00, 5 lutego 2007 r.
  Jak potwierdzić tytuł prawny do komunalnego lokalu mieszkalnego?

  Lokale komunalne to lokale, które udostępniane są przez gminę. Należą one do tzw. mieszkaniowego zasobu gminy. Aby potwierdzić uprawnienia do takiego lokalu, należy udać się do urzędu gminy i złożyć tam stosowne dokumenty. O tym, kiedy i w jaki sposób trzeba dokonać uregulowania tytułu prawnego do lokalu komunalnego, piszemy w poniższym tekście.

 • 00.40, 12 lutego 2007 r.
  Kto zarządza spółdzielnią mieszkaniową?

  Spółdzielnia mieszkaniowa zajmuje się przede wszystkim zaspokajaniem potrzeb mieszkaniowych swoich członków. Jej działalność opiera się głównie na budowaniu lub nabywaniu budynków w celu udostępniania ich osobom należącym do spółdzielni. Ze względu na to, że spółdzielnia dysponuje środkami finansowymi zgromadzonymi w funduszu udziałowym i stanowiącymi własność jej członków, niezbędne są odpowiednie organy, które podejmują decyzje w kluczowych dla spółdzielni sprawach i zajmują się realizacją tych decyzji.

 • 01.02, 14 lutego 2007 r.
  Podpisał książkę
 • 01.00, 16 lutego 2007 r.
  Informacje o uczelniach niepublicznych w Józefowie 

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Józefowie. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 15.02.2007 r.

 • 08.20, 22 lutego 2007 r.
  Informacje o uczelniach niepublicznych w Kielcach

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Kielcach. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na 19 lutego 2007 r.

 • 07.35, 20 lutego 2007 r.
  KNF: Kary dla PTE Skarbiec-Emerytura oraz DM BZ WBK

  Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała jednogłośnie o nałożeniu maksymalnej kary pieniężnej, w wysokości 500 tys. zł, na Powszechne Towarzystwo Emerytalne Skarbiec-Emerytura za rażące naruszenie interesów członków OFE. Jednocześnie Komisja nałożyła na Dom Maklerski BZ WBK karę w wysokości 400 tys. zł.

 • 08.01, 20 lutego 2007 r.
  Najczęściej popełniane błędy w rozliczeniu rocznym — część II

  Tylko niektóre błędy w złożonym rozliczeniu rocznym będą skutkować wezwaniem z urzędu skarbowego do złożenia wyjaśnień albo korekty. Część błędnych pozycji poprawią sami urzędnicy — i będą działać na podstawie przepisów ordynacji podatkowej. W razie stwierdzenia, że deklaracja zawiera błędy rachunkowe lub inne oczywiste omyłki bądź że wypełniono ją niezgodnie z ustalonymi wymaganiami organ podatkowy, w zależności od charakteru i zakresu uchybień, ma do dyspozycji dwie drogi:

 • 07.10, 20 lutego 2007 r.
  Nie przegap ważnego terminu

  20 lutego mija termin złożenia zawiadomienia o wyborze (lub rezygnacji) z uproszczonej formy wpłacania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Również podatnicy, którzy chcieliby wpłącać zaliczki co kwartał, do dzisiaj mają czas na podjęcie ostatecznej decyzji.

 • 07.20, 23 lutego 2007 r.
  Informacje o uczelniach niepublicznych w Krakowie

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Krakowie. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 22 lutego 2007 r.

« poprzednia[ 2 ] . [ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach