Wtorek, 28 III 2017 r.
Nr 51/2017 (2181)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 

Najlepiej oceniane


 • 01.00, 2 marca 2007 r.
  Tarcza antyrakietowa
 • 08.50, 2 marca 2007 r.
  Stwierdzenie posiadania bądź utraty obywatelstwa polskiego

  W myśl art. 17 ust. 4 ustawy o obywatelstwie polskim posiadanie i utratę obywatelstwa polskiego stwierdza wojewoda.

 • 06.18, 6 marca 2007 r.
  Informacje o uczelniach niepublicznych w Łodzi

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Łodzi. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 2 marca 2007 r.

 • 06.38, 5 marca 2007 r.
  Fanaberie ministra obrony

  Obecna ekipa rządząca specjalizuje się w obronie rozmaitych świętości – głównie przed tym, by nie stały się tematem dyskusji. Zwłaszcza, gdy dyskusję proponuje Berlin. Dlatego pomysł niemieckiej minister oświaty dotyczący wspólnego dla wszystkich krajów UE podręcznika do historii natychmiast postawił polityków koalicji w stan gotowości.

 • 01.09, 8 marca 2007 r.
  Niezły cyrk
 • 08.52, 9 marca 2007 r.
  ZUS wypłaci jednorazową kwotę dla emerytów i rencistów

  Blisko 6,5 mln osób pobierających świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzyma w kwietniu jednorazową kwotę. ZUS zrealizuje w ten sposób ustawę przyjętą 16 lutego przez parlament.

 • 00.21, 16 marca 2007 r.
  Zezwolenie na osiedlenie się w Polsce

  Zezwolenie na osiedlenie się może być udzielone cudzoziemcowi, który wykaże istnienie trwałych więzi rodzinnych lub ekonomicznych z Polską, ma zapewnione w Polsce mieszkanie, jest małżonkiem obywatela polskiego i bezpośrednio przed złożeniem wniosku przebywał nieprzerwanie na terytorium RP co najmniej przez 2 lata, na podstawie zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony. O szczegółowych przesłankach, jakie muszą być spełnione, i procedurze, przez którą cudzoziemiec musi przejść, ubiegając się o zezwolenie na osiedlenie się w naszym kraju, piszemy w poniższym materiale.

 • 06.36, 19 marca 2007 r.
  Zezwolenie na pobyt w Polsce rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich

  Cudzoziemiec, przebywający legalnie i nieprzerwanie w Polsce co najmniej przez pięć lat, może ubiegać się o zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich. Oprócz spełnienia kryterium czasowego cudzoziemiec starający się o zezwolenie powinien posiadać stabilne źródło dochodu oraz ubezpieczenie zdrowotne. Zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego WE udziela się na czas nieoznaczony, a cudzoziemcowi, który je uzyskał, wydaje się kartę pobytu ważną przez pięć lat.

 • 05.58, 21 marca 2007 r.
  Informacja o uczelniach niepublicznych w Supraślu

  Prezentujemy informacje o uczelniach niepublicznych w Supraślu. Dane teleadresowe, informacje o dostępnych kierunkach, wysokość opłat zaktualizowane zostały na dzień 5 marca 2007 r.

 • 06.34, 19 marca 2007 r.
  Matma tylko dla hetero!

  Wiceminister od oświaty, Mirosław Orzechowski oznajmił, że nauczyciele homoseksualiści będą wyrzucani z pracy. — Taka osoba nie może pracować z dziećmi — grzmiał w radiu TOK FM wiceminister.
  Nie wiem, czy śmiać się z Pana wice, czy karetkę wzywać, ale teraz to już Pan przesadził. Poważnie radzę wybrać się do endokrynologa lub seksuologa, bo pewne, przyjemne skądinąd czynności, przesłaniają Panu wypełnianie obowiązków służbowych.

 • 06.58, 22 marca 2007 r.
  Obywatel Unii Europejskiej w Polsce

  Zasady i warunki wjazdu i pobytu na terytorium Polski obywateli Unii Europejskiej reguluje Ustawa z dnia 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin (Dz.U. nr 144, poz. 1043). Zgodnie z tą ustawą obywatel Unii, które chce przez dłuższy czas przebywać legalnie w naszym kraju, musi spełnić kilka warunków. Jego obowiązkiem jest np. zarejestrować swój pobyt u wojewody właściwego ze względu na miejsce zamierzonego pobytu w Polsce.

 • 10.57, 22 marca 2007 r.
  Kwoty odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej

  Kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej od 1 kwietnia 2007 r.

 • 10.56, 28 marca 2007 r.
  BZ WBK: Darmowe wypłaty z bankomatów w Irlandii

  Bank Zachodni WBK wprowadza na polski rynek specjalne karty do kont walutowych w funtach brytyjskich i dolarach. Od poniedziałku 26 marca 2007 r. posiadacze wszystkich kart płatniczych wydanych przez BZ WBK mogą wypłacać bez prowizji gotówkę z bankomatów banku AIB na terenie Irlandii.

« poprzednia[ 3 ] . [ 4 ] . [ 5 ] . [ 6 ] . [ 7 ] . [ 8 ] . [ 9 ]następna »

Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach