Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


16 lutego 2017 r.

Nowa ulga na start – MR zaprezentowało szczegóły

Rozpoczynający działalność gospodarczą przedsiębiorcy będą mogli liczyć na nową ulgę – wynika z projektu nowego Prawa przedsiębiorców. Jak wskazuje resort rozwoju, ulga na start będzie zwalniać przez okres 6 miesięcy z obowiązkowego ubezpieczenia społecznego, a po tym czasie przedsiębiorca będzie mógł korzystać przez 24 miesiące z istniejącej już obecnie innej ulgi (tzw. mały ZUS

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Zgodnie z projektem, nowa ulga na start ma stanowić szczególny rodzaj korzyści i zachęty dla przedsiębiorców zaczynających działalność gospodarczą pierwszy raz w życiu albo też ponownie po dłuższym czasie. Ulga przysługiwać będzie przedsiębiorcom będącym osobami fizycznymi.

W przypadku, gdy dana osoba już kiedyś rozpoczynała działalność – ponowne jej podjęcie z wykorzystaniem ulgi możliwe będzie po upływie minimum 60 miesięcy. Wtedy ulga ma przysługiwać, kiedy dana osoba nie prowadzi działalności na rzecz pracodawcy, dla którego w bieżącym lub poprzednim roku wykonywała w ramach stosunku pracy albo spółdzielczego stosunku pracy czynności wchodzących w zakres wykonywanej działalności.

„Okres 6 miesięcy powinien być liczony od momentu podjęcia przez wspomnianą osobę fizyczną działalności gospodarczej, czyli od momentu faktycznego rozpoczęcia wykonywania tej działalności, rozumianego jako pierwsza czynność w obrocie gospodarczym bezpośrednio związana z przedmiotem zadeklarowanej działalności gospodarczej” – wyjaśnia resort rozwoju.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt ustawy (z 10 lutego 2017 r.) – Prawo przedsiębiorców.

Data wejścia w życie nowych regulacji zostanie ustalona dopiero w ustawie zawierającej przepisy wprowadzające Prawo przedsiębiorców.

Z projektem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach