Poniedziałek, 19 II 2018 r.
Nr 32/2018 (2371)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


12 lutego 2018 r.

PIT za 2017: OPP powinny pamiętać o wymogach związanych z 1 proc. PIT

Organizacje pożytku publicznego (OPP), które chcą mieć możliwość otrzymywania środków z tytułu 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), muszą do 30 czerwca br. zgłosić rachunki bankowe. Jak przypomina resort finansów, jeśli dana organizacja tego nie zrobi, to nie będzie mogła otrzymać pieniędzy przekazanych jej w ramach 1 proc. PIT.

R E K L A M A

Jak wskazuje Ministerstwo Finansów, organizacje powinny złożyć zgłoszenie identyfikacyjne/aktualizacyjne (formularz NIP-8) do 30 czerwca 2018 r. Poszczególne OPP powinny składać zgłoszenia do właściwych (według siedziby danej organizacji) organów podatkowych. W takim formularzu powinien być wskazany (w części C.2.1) rachunek bankowy do przekazania 1 proc. podatku PIT.

„Rachunek bankowy powinny w szczególności zgłosić te organizacje, które po raz pierwszy znalazły się w wykazie OPP oraz organizacje, które po 30 czerwca 2017 r. zmieniły numer rachunku bankowego właściwego do przekazania 1 proc. podatku przez organy podatkowe” – tłumaczy Ministerstwo Finansów.

W przypadku tych organizacji, które już w poprzednich latach zgłosiły odpowiedni rachunek i nie jest wymagana aktualizacja, rachunek ten pozostanie właściwy dla przekazywania środków z tytułu 1 proc. podatku PIT.

„Jeśli OPP nie zgłoszą lub nie zaktualizują numeru rachunku do 30 czerwca br., nie otrzymają środków z 1 proc. podatku” – wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Z wykazem organizacji, które są uprawnione do otrzymywania 1 proc. podatku, można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach