Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


4 kwietnia 2011 r.

Płatności bezpośrednie dla rolników – trwa nabór wniosków

Ponad 103 tys. rolników złożyło do końca marca br. wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich za 2011 r. – poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. O wsparcie można się ubiegać do 16 maja br. Dopuszczalne jest także złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do 10 czerwca, jednak należna rolnikowi dopłata będzie w takich wypadkach pomniejszana o 1 procent za każdy dzień opóźnienia.
 

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Połowa spośród 103 tys. rolników, którzy dotychczas złożyli wnioski o płatności, ubiega się również o przyznanie dopłat związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w trudnych warunkach, czyli tzw. płatności ONW. Ponadto do ARiMR trafiło również około 3 tys. wniosków o przyznanie wsparcia w ramach dopłat rolnośrodowiskowych. Z tej liczby blisko 400 to wnioski rolników, którzy po raz pierwszy rozpoczynają w swoich gospodarstwach wdrażanie działań objętych tego rodzaju wsparciem.

Tegoroczny nabór wniosków jest już ósmym z kolei, w którym rolnicy mogą ubiegać się o płatności bezpośrednie stanowiące główny instrument Wspólnej Polityki Rolnej w UE. W ramach dopłat za 2011 r. polscy rolnicy otrzymają w sumie około 3 mld 340 mln euro. W tym roku, po raz pierwszy od chwili wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, polscy rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie zarówno na formularzach papierowych, jak i przez Internet. W tym celu należy złożyć do powiatowego biura Agencji wypełniony formularz o nadanie loginu i kodu dostępu.

Większość rolników otrzymała tzw. spersonalizowane, czyli wstępnie wypełnione wnioski wraz z materiałami graficznymi oraz informacją dotyczącą działek deklarowanych do płatności. W otrzymanym materiale graficznym należy wyrysować działki rolne zadeklarowane we wniosku o przyznanie płatności oraz zaznaczyć występujące na działce m.in. uprawy pszenicy, żyta, jęczmienia lub owsa, a także znajdujące się w obrębie działki rolnej drzewa będące pomnikami przyrody. Wniosek po uzupełnieniu i podpisaniu przez rolnika jest gotowy do złożenia.

T.Sz., ARiMR
 Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach