Poniedziałek, 19 II 2018 r.
Nr 32/2018 (2371)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


20 lutego 2014 r.

Podatki 2014: Nowy formularz VAT-26

Z początkiem kwietnia wejdzie w życie nowe rozporządzenie Ministra Finansów, określające wzór formularza VAT-26. To informacja o pojazdach samochodowych wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Wprowadzenie nowego formularza podatkowego jest związane ze zmianami w ustawie o podatku od towarów i usług (VAT), które zostaną wdrożone nowelą z dnia 7 lutego 2014 r. Nowe przepisy szczegółowo określają m.in. zasady odliczania VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi wykorzystywanymi do prowadzenia działalności gospodarczej.

„Dokonanie pełnego odliczenia podatku VAT od pojazdów przeznaczonych wyłącznie do działalności gospodarczej uwarunkowane będzie co do zasady złożeniem informacji o tych pojazdach oraz prowadzeniem ewidencji przebiegu pojazdu zgodnie z art. 86a ust. 12 ustawy o podatku od towarów i usług” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

We wzorze VAT-26 znajdować będą się pola przeznaczone do wpisywania danych, które pozwalać mają organom podatkowym na identyfikację pojazdów podatnika. Mowa m.in. o marce, modelu, kolorze, roku produkcji, dacie nabycia oraz numerze rejestracyjnym. Przewidziano ponadto rubryki dotyczące daty poniesienia pierwszego wydatku związanego z owymi pojazdami oraz daty zmiany sposobu wykorzystywania danego pojazdu samochodowego.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia (z dnia 12 lutego 2014 r.) Ministra Finansów w sprawie wzoru informacji o pojazdach samochodowych wykorzystywanych wyłącznie do działalności gospodarczej.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 kwietnia 2014 r.

Z nowym wzorem formularza VAT-26 można zapoznać się pod adresem:
http://legislacja.rcl.gov.pl/dokument/190260

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach