Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


9 stycznia 2017 r.

Podatki 2017: Biznes spodziewa się wzrostu podatków

Ponad połowa przedsiębiorstw (63 proc.) przewiduje, że w 2017 r. dojdzie do zwiększenia obciążeń podatkowych – wynika z nowego badania, które przeprowadzono wśród firm członkowskich Business Centre Club. Jednocześnie większość firm ocenia swoją sytuację jako dobrą.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Z nowego badania, które przeprowadzono wśród menedżerów i właścicieli firm należących do BCC, wynika, że 53 proc. firm ocenia swoją kondycję jako dobrą. Przeszło 30 proc. uznaje ją jednak za umiarkowaną. Największa część (48 proc.) ankietowanych przewiduje, że sytuacja finansowa ich firm pozostanie w 2017 r. bez większych zmian, podczas gdy poprawę zakłada 35 proc. przedsiębiorstw, a pogorszenie pozostałe 17 proc.

– Biznes potrzebuje spokoju i stabilizacji. Bez tego trudno jest planować działania i inwestycje. Dziś przedsiębiorcy są zaniepokojeni sytuacją polityczną i nie skupiają się nad rozwojem firm tylko z obawą patrzą w przyszłość – komentuje prezes BCC, Marek Goliszewski.

Przedsiębiorcy liczą się z tym, że obecny rok przyniesie wzrost kosztów działalności – takiego zdania jest aż 75 proc. ankietowanych. Jednocześnie 63 proc. badanych wskazało na przewidywany wzrost obciążeń podatkowych.
Prawie wszyscy ankietowani (94 proc.) uważają ponadto, że w ostatnim roku nie doszło do poprawy warunków prowadzenia działalności. Równocześnie jednak część wprowadzanych zmian jest oceniana przez biznes pozytywnie.

– Środowisko biznesu pozytywnie ocenia zmiany, na które w dużej mierze składają się propozycje Ministerstwa Rozwoju, kierowanego przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego jak pakiet 100 ułatwień dla firm czy konstytucja biznesu, w tym m.in. możliwość odliczenia od przychodów niezapłaconej faktury po 120 dniach – dodaje Goliszewski.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach