Piątek, 16 II 2018 r.
Nr 31/2018 (2370)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


6 grudnia 2017 r.

Podatki 2017: Kolejne zwolnienie podatkowe związane z nawałnicami

Wynagrodzenia za wyręczanie administracji publicznej, które są związane z pomocą dla osób posiadających lasy zdewastowane podczas sierpniowych nawałnic, zostaną zwolnione z podatku dochodowego – wynika z projektu rozporządzenia opublikowanego przez Ministerstwo Finansów.

R E K L A M A

Zgodnie z projektem, zaniechanie poboru podatku dochodowego będzie dotyczyć posiadaczy lasów niepaństwowych, które znajdują się na terenie gmin poszkodowanych w efekcie nawałnic w sierpniu 2017 r. (gminy określone w osobnym rozporządzeniu).

„Wydanie rozporządzenia zwolni osoby fizyczne z obowiązku zapłaty podatku dochodowego od wynagrodzenia za wyręczanie administracji publicznej w kształtowaniu bezpieczeństwa publicznego otrzymanego przez osoby fizyczne ze środków, wydzielonych z funduszu leśnego, o którym mowa w art. 56 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2017 r. poz. 788), na łagodzenie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego, w tym zagrożenia pożarowego” – tłumaczą projektodawcy.

W efekcie podmioty wypłacające środki nie będą musiały przekazywać osobom oraz właściwym urzędom skarbowym informacji PIT-8C o wysokości osiągniętego za ich pośrednictwem przychodu z innych źródeł. Zaniechanie poboru podatku ma mieć zastosowanie od 24 sierpnia 2017 do 31 grudnia 2018 r.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia (z 27 listopada 2017 r.) Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od osób fizycznych od niektórych przychodów (dochodów) będących wynagrodzeniem za wyręczanie administracji publicznej w kształtowaniu bezpieczeństwa publicznego.

Rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Z projektem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach