Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


16 marca 2017 r.

Podatki 2017: Nowe wzory deklaracji dla podatku od gier

Z początkiem kwietnia br. wejdzie w życie nowe rozporządzenie ws. wzorów deklaracji podatkowej dla podatku od gier. Poszczególne formularze zostaną dostosowane do zmian w ustawie o grach hazardowych oraz utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

W nowym rozporządzeniu określone zostaną wzory deklaracji POG-5 i załączników POG-5/A, POG-5/C, POG-5/D, a także deklaracji POG-P.

„Projekt rozporządzenia wynika z konieczności dostosowania wzorów deklaracji podatkowej dla podatku od gier oraz załączników do deklaracji do rozwiązań wprowadzonych ustawą z dnia 15 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2017 r. poz. 88), która wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia 2017 r.” – czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia.

Nowe wzory będą uwzględniać rozszerzenie zakresu dopuszczalnej działalności w zakresie gier hazardowych. Zmiany te obejmą przede wszystkim dopuszczenie urządzania gier na automatach w salonach gier na automatach i wprowadzenie możliwości oferowania przez internet gier liczbowych oraz loterii pieniężnych. Jedną z nowości jest również dopuszczenie urządzania przez internet innych gier hazardowych, które objęto monopolem państwa. W projekcie przewidziano ponadto dostosowanie formularzy do zmian związanych z utworzeniem z początkiem marca br. Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowe wzory będą mieć zastosowanie od rozliczeń podatku od gier za kwiecień br.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia (z 13 marca 2017 r.) Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wzorów deklaracji podatkowej dla podatku od gier.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 kwietnia 2017 r.

Z projektem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach