Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


11 stycznia 2017 r.

Podatki 2017: Nowy wzór zgłoszenia o PNW

Resort finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia ws. wzoru zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym. Formularz zostanie dostosowany do zmian wprowadzanych w ustawie akcyzowej, które są związane z planowanym na marzec br. utworzeniem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

W rozporządzeniu określony zostanie wzór zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym wyrobów akcyzowych znajdujących się poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy na potrzeby wykonywanej na terytorium kraju działalności gospodarczej.

Wzór będzie dostosowany do zmian wprowadzanych w związku z utworzeniem KAS. W efekcie regulacje dotyczące izb celnych zostaną zastąpione przepisami ws. izb administracji skarbowej, a przepisy dotyczące urzędów celnych zastąpią regulacje ws. urzędów skarbowych lub urzędów celno-skarbowych. Odpowiednie zmiany dostosowawcze zostaną teraz wprowadzone również do rozporządzenia określającego wzór zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym.

„Oczekiwanym efektem jest zachowanie spójności między regulacjami zawartymi w ustawie o podatku akcyzowym (zmienionej na mocy ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej) a przepisami rozporządzenia w sprawie w sprawie wzoru zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym, wydanego na podstawie tej ustawy” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia (z 5 stycznia 2017 r.) Ministra Finansów i Rozwoju w sprawie wzoru zgłoszenia o planowanym nabyciu wewnątrzwspólnotowym.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 marca 2017 r.

Z nowym wzorem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach