Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


5 stycznia 2017 r.

Podatki 2017: Zmiany w rozporządzeniu dotyczącym znaków akcyzy

Przepisy dotyczące zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy będzie zmodyfikowane w związku z przewidywanym utworzeniem 1 marca br. Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Finansów. Zmiany w rozporządzeniu zostaną wprowadzone również z początkiem marca.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Rozporządzenie zostanie dostosowane do zmian wprowadzanych w ustawie o podatku akcyzowym w związku z planowanym na marzec 2017 r. utworzeniem Krajowej Administracji Skarbowej.

„W związku z ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, w ustawie przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej dokonano zmian dostosowujących do nowych regulacji w szeregu obowiązujących aktów prawnych, w tym we wspomnianej ustawie o podatku akcyzowym” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Jak wskazano w projekcie, zmiany będą mieć charakter dostosowawczy. Regulacje dotyczące izb celnych zostaną zastąpione regulacjami dotyczącymi izb administracji skarbowej. Analogiczna sytuacja dotyczyć ma urzędów celnych, które zastąpione będą urzędami skarbowymi albo urzędami celno-skarbowymi. Po nowelizacji rozporządzenie ma być spójne z ustawami.

Wprowadzenie zmian przewiduje projekt rozporządzenia (z 28 grudnia 2016 r.) Ministra Rozwoju i Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie zwolnień wyrobów akcyzowych z obowiązku oznaczania znakami akcyzy.

Rozporządzenie wejdzie w życie 1 marca 2017 r.

Z projektem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach