Poniedziałek, 19 II 2018 r.
Nr 32/2018 (2371)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


12 lutego 2018 r.

Podatki 2018: Kolejne zmiany ws. PIT i gier hazardowych

Wygrane w grach hazardowych będą zwolnione z podatku PIT, a na kwestie związane z podatkami nie będzie mieć wpływu to, kto organizuje daną grę – wynika z projektu zmian w ustawach o podatkach dochodowych, który przygotowało Ministerstwo Finansów. W efekcie przywrócone zostaną przepisy obowiązujące do końca 2017 r.

R E K L A M A

W projekcie zaproponowano ujednolicenie traktowania uczestników legalnych gier hazardowych. Znaczenia nie będzie mieć więc to, czy dana gra jest urządzana przez operatorów kasyna czy też spółkę mającą monopol państwa w tym zakresie. W konsekwencji rząd wycofa się z regulacji obowiązujących od 1 stycznia 2018 r.

„Wygrane w grach na automatach, grach w karty, grach w kości i grach cylindrycznych oraz grach w bingo pieniężne i bingo fantowe – bez względu na to, który z legalnie działających podmiotów je organizuje – będą zwolnione z podatku PIT” – czytamy w rządowym komunikacie.

Zasady opodatkowania wygranych w kasynach będą więc znów zakładać zwolnienie wygranych z podatku PIT. Analogiczne przepisy obowiązywać mają względem wygranych uzyskanych w grach organizowanych przez spółkę wykonującą monopol państwa, czyli Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Wprowadzenie zmian przewiduje – przygotowany w Ministerstwie Finansów – projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Projekt został przyjęty przez rząd 6 lutego 2018 r.

Większość nowych regulacji ma wejść w życie po 14 dniach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach