Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


12 stycznia 2018 r.

Podatki na świecie: Afryka z wysokim opodatkowaniem hazardu

Kraje Afryki wyróżniają się na świecie szczególnie wysokim poziomem opodatkowania gier hazardowych – wynika z nowych danych, które opublikowała firma doradcza PwC. Szczególnie wysoki podatek obowiązuje w Kenii, gdzie wprowadzono stawkę na poziomie 35 proc., która jest zdecydowanie wyższa względem np. poziomu opodatkowania w amerykańskim Las Vegas.

R E K L A M A

Z najnowszych danych wynika, że w Afryce pod względem opodatkowania gier hazardowych szczególnie wyróżnia się Kenia, gdzie obowiązuje obecnie podatek w wysokości 35 proc. Inne kraje regionu stosują wyraźnie niższe opodatkowanie – np. Republika Południowej Afryki (9,6 proc.), Rwanda (13 proc.) i Uganda (20 proc.). Co istotne, kenijskie władze zdecydowały się na opodatkowanie tak wysokim podatkiem (35 proc.) wszystkich rodzajów gier hazardowych.

Inną drogę wybrała m.in. Tanzania, która sąsiaduje z Kenią. W państwie tym branża hazardowa płaci podatek dochodowy na poziomie 6 proc. W ten sposób władze Tanzanii chcą przyciągnąć do siebie więcej inwestorów.

Jak wskazują analitycy PwC, wysokość opodatkowania hazardu jest w Afryce przeciętnie wyższa niż w krajach bardziej rozwiniętych. Przykładowo, w Kanadzie obowiązuje podatek na poziomie 20 proc. Zdecydowanie niższym podatkiem wyróżnia się też „stolica światowego hazardu”, czyli amerykańskie miasto Las Vegas (stan Nevada), gdzie podatek wynosi tylko 6,5 proc. W Niemczech z kolei danina kształtuje się na poziomie 5 proc. Stosunkowo niski (15 proc.) podatek obowiązuje także w Wielkiej Brytanii.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach