Wtorek, 20 II 2018 r.
Nr 33/2018 (2372)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


14 czerwca 2017 r.

Polska wciąż bardzo atrakcyjna dla inwestorów zagranicznych

Potencjał Polski pod względem atrakcyjności inwestycyjnej jest nadal bardzo duży – wynika z nowego raportu pn. „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”, który przygotowała firma doradcza Deloitte we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Inwestorzy doceniają m.in. pracowników i poddostawców, a pewne problemy rodzi poziom skomplikowania systemu podatkowego.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Nowy raport pokazuje, że obecnie zagranicznych inwestorów najbardziej interesują przetwórstwo przemysłowe oraz usługi dla biznesu. Za największe atuty polskiego rynku – poza obecnością w Unii Europejskiej – uznaje się kwalifikacje, produktywność i motywację pracowników, a także dostępność i jakość lokalnych poddostawców.

W przypadku niemieckich inwestorów, którzy odpowiadają za największą część bezpośrednich inwestycji zagranicznych, zdecydowana większość (95,6 proc.) deklaruje, że ponownie byłaby zainteresowana inwestycjami w Polsce.

Niepokój wśród inwestorów  budzi natomiast sprawa niepewnego otoczenia regulacyjnego. W tym kontekście kłopoty tworzy przede wszystkim poziom skomplikowania i sposób egzekwowania podatków. Jednocześnie inwestorzy nie mają zastrzeżeń do samej wysokości obciążeń podatkowych.

– Z wypowiedzi inwestorów niemieckich obecnych od wielu lat w Polsce wynika, że ważnym czynnikiem stabilizującym jest członkostwo w Unii Europejskiej. Poza tym ramy prawne są w wielu wypadkach zbliżone do tych obowiązujących w Niemczech, dzięki czemu inwestorzy zza Odry dobrze odnajdują się w naszym kraju – komentuje ekspert Deloitte, Marcin Diakonowicz.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach