Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


10 sierpnia 2017 r.

Polski system zachęt dla B+R jest najbardziej atrakcyjny w regionie

Polski system zachęt dla działalności badawczo-rozwojowej (B+R) jest najbardziej atrakcyjny i kompleksowy wśród krajów Europy Środkowej – wynika z raportu pn. „Inwestycje w Polsce. Niewyczerpany potencjał”, który przygotowała firma doradcza Deloitte we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Jedną z istotniejszych części systemu wsparcia działań B+R są preferencje podatkowe.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Zdaniem ekspertów Deloitte, potencjał polskiej gospodarki jest nadal daleki od wyczerpania. Jednym z problemów jest niedobór kapitału, co sprawia jednak, że inwestycje w Polsce mogą przynosić ponadprzeciętnie wysokie zyski.

Zgodnie z rządowymi założeniami, jednym z fundamentów dalszego rozwoju ma być działalność B+R. Polska w trakcie kolejnych 5 lat zamierza przeznaczyć równowartość ponad 10 mld euro na bezzwrotne granty dla polskich i zagranicznych firm, które będą tworzyć centra B+R i prowadzić nad Wisłą prace badawczo-rozwojowe.

System zachęt uzupełniają m.in. ulgi podatkowe dla specjalnych stref ekonomicznych (SSE) oraz działalności B+R.

– Źródła typowo grantowe, takie jak bezzwrotne dotacje, pochodzące zarówno ze źródeł funduszy Unii Europejskiej, jak i budżetu krajowego, są uzupełniane przez nowe na polskim rynku ulgi podatkowe na działalność B+R. Całościowo polski system jest największym i najbardziej atrakcyjnym systemem zachęt w regionie Europy Środkowej – komentuje ekspert Deloitte, Michał Turczyk.

Jak zaznacza Turczyk, żaden z innych krajów regionu nie oferuje obecnie inwestorom tak atrakcyjnego i kompleksowego systemu zachęt.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach