Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


1 grudnia 2006 r.

Prezydent podpisał ustawę zmieniającą ustawę o opłacie skarbowej

Lech Kaczyński podpisał ustawę o opłacie skarbowej. Według nowych przepisów nakładanie opłaty skarbowej zostanie ograniczone wyłącznie do dokumentów wydawanych przez organy administracji publicznej. Wysokość opłaty będzie uzależniona od nakładów pracy oraz od kosztów administracyjnych.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Nowe przepisy zaczną obowiązywać 1 stycznia 2007 r.

Opłata skarbowa nie będzie pobierana za złożenie podania oraz załącznika do podania, co ułatwi ich składanie drogą elektroniczną. Z opłaty zostaną zwolnione również renty strukturalne oraz renty z tytułu ubezpieczenia społecznego, a także weksle i dokumenty zawierające oświadczenie woli poręczyciela.

Opłacie skarbowej nadal będą podlegać m.in. zaświadczenia, zezwolenia i koncesje wydawane na wniosek zainteresowanego oraz dokumenty stwierdzające ustanowienie pełnomocnika w postępowaniu sądowym. 


Ustawa wprowadza nowe stawki opłaty skarbowej, m.in. za sporządzenie aktu małżeństwa zapłacimy 84 zł (obecnie 75 zł), za potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego w podatku akcyzowym 170 zł (obecnie 152 zł), za potwierdzenie zarejestrowania podatnika podatku od towarów i usług jako podatnika VAT 170 zł (obecnie 152 zł). Nadal obowiązywać będzie opłata skarbowa od decyzji o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości. 


(źródło: www.kprm.gov.pl)

(A.P.)


Zobacz także:  Komunikat w sprawie zmiany przepisów o opłacie skarbowej
Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach