Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


9 października 2017 r.

Raportowanie niefinansowe – MR opublikowało nowy poradnik

Resort rozwoju opublikował zaktualizowaną wersję poradnika dotyczącego praktyk raportowania niefinansowego. Od 2018 r. ok. 300 polskich spółek będzie zobowiązanych do składania również oświadczeń nt. informacji niefinansowych. Poradnik ma ułatwić firmom dostosowanie się do nowych wymogów.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Zmiany dotyczące raportowania niefinansowego wprowadza unijna dyrektywa 2014/95/UE w sprawie ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże spółki oraz grupy. W efekcie od 2018 r. ok. 300 polskich spółek będzie zobowiązanych do składania – poza sprawozdaniem z działalności – również oświadczeń dotyczących informacji niefinansowych.

W takich dokumentach powinny być zawierane m.in. opisy polityk, które dana spółka prowadzi wobec zagadnień społecznych, pracowniczych, poszanowania praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz środowiska naturalnego.

Ministerstwo Rozwoju opublikowało w ostatnich dniach zaktualizowaną wersję „Poradnika dla raportujących”, który odnosi się do kwestii związanych z nowymi wymogami ws. raportowania niefinansowego. Przygotowana wspólnie przez resort rozwoju i firmę edukacyjno-doradczą CSRinfo publikacja ma pomóc przedsiębiorstwom przygotowującym się do wypełniania nowych obowiązków.

– Raporty niefinansowe dostarczają dane, które pozwolą na podejmowanie decyzji zarządzającym, inwestorom i innym interesariuszom. Decyzji, które w rezultacie będą premiować firmy prowadzące działalność w sposób zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi menedżer zarządzająca w CSRinfo, Liliana Anam.

Z poradnikiem można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach