Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


18 grudnia 2006 r.

Rozkłady jazdy - PKS

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) obsługiwało niegdyś całość autobusowego transportu podmiejskiego i dalekobieżnego. W wyniku przemian ustrojowych, firmę podzielono na kilkadziesiąt mniejszych. Obecnie pod szyldem PKS funkcjonują lokalne przedsiębiorstwa o różnych rodzajach własności, od prywatnych po podlegające samorządom lokalnym. Na szczęście, aktualne rozkłady jazdy autobusów znacząca większość PKS-ów umieszcza na swoich stronach internetowych.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Ogólnopolski Internetowy Rozkład Jazdy Autobusów jest narzędziem, które w założeniu ma ułatwić planowanie podróży autobusami międzymiastowymi. Umożliwia przeglądanie rozkładów jazdy różnych PKS-ów i PPKS-ów oraz innych przewoźników według miejscowości, przystanków, firm, a także szukanie połączeń. Słabym punktem jest aktualizacja danych – serwis jest uzależniony w tym względzie od współpracujących z nim firm. Aktualnie dostępne są dane z czerwca 2006 roku, po wyszukaniu informacji lepiej więc sprawdzić na stronie konkretnego przewoźnika, czy rozkład nie uległ zmianie. Opcje serwisu dostępne są także ze strony www.rozklad.mortin.pl.

 

Serwis rozkladjazdy.pl grupuje linki przewoźników według województw i miejscowości. Wadą jest duża ilość nieczynnych linków i brak oddzielenia komunikacji miejskiej od międzymiastowej, zaletą – bezpośredni dostęp do aktualnych informacji na stronach przewoźników.


W serwisie rozklady.dlaludzi.pl znajdziemy alfabetycznie pogrupowane linki (według miast) do stron lokalnych PKS-ów i PPKS-ów, a także innych zbiorczych rozkładów internetowych.


Dużą ilość linków do rozkładów jazdy PKS, ułożonych alfabetycznie według miast, znajdziemy także na stronie rozkładu jazdy w portalu Onet.pl.


 

Poniżej podajemy, w kolejności alfabetycznej, linki do rozkładów PKS i PPKS w wybranych miejscowościach. Rozkład jazdy Polskiego Expressu aktualnie nie jest dostępny.


 Białystok  Lubliniec  Szczecinek
Bielsko Biała  Łęczyca Świdwin
 Bolesławiec  Międzyrzec Podlaski  Tarnów
 Brzesko  Mrągowo  Toruń
 Chojnice  Myślibórz  Wałcz
 Cieszyn  Nowy Sącz  Warszawa
 Częstochowa  Olsztyn  Zakopane
 Grójec  Oława  Zamość
 Jelenia Góra  Ostróda  Zawiercie
 Katowice  Oświęcim   Zgorzelec
 Kętrzyn
 Piaseczno  Zielona Góra
 Kielce  Piła  Żary
 Końskie
 Płock  Żyrardów
 Kozienice
 Przemyśl  
 Kraków  Rybnik  
 Leszno  Rzeszów  
 Lublin  Sanok  

Anna Proksa, E.W.Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach