Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


22 grudnia 2006 r.

Rozpoczęcie działalności gospodarczej po 1 stycznia 2007 r.

Mimo szumnych zapowiedzi kolejnych rządów, mimo istniejących od wielu miesięcy w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej przepisów, po 1 stycznia 2007 roku nie zmieni się wiele przy zakładaniu działalności gospodarczej. Formalności pozostają te same, a zmiany dotyczą jedynie wysokości niektórych opłat - te wzrosną. Przykładowo, opłata skarbowa za rejestrację podatnika VAT wyniesie od 1 stycznia 2007 roku 170 zł, zamiast 152 zł, jak do tej pory.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Zmiany, polegające na wprowadzeniu rejestracji elektronicznej, umożliwienie przedsiębiorcom rejestracji w jednym okienku, przeniesienia danych z ewidencji do baz dostępnych w internecie itp. odsunięte zostały na 1 października 2008 roku. Nie ma oczywiście żadnej pewności, że termin ten zostanie dotrzymany i że nie nastąpi kolejne przesunięcie.

 

Ale powiedzmy sobie szczerze - to nie formalności i koszty związane z rejestracją są główną przeszkodą dla osób, które chcą prowadzić własną działalność. Główne przeszkody pojawiają się dopiero po rejestracji. I mimo, że przepisy, które miały debiutantom ułatwić życie nie będą obowiązywać jeszcze przez kilkanaście miesięcy, nie powinno to zniechęcać potencjalnych przedsiębiorców. Ewentualne kłopoty związane z rejestracją po kilkunastu miesiącach działalności będą dla nich stanowiły miłe wspomnienie.

R. Gabrysz
Copyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach