Piątek, 19 I 2018 r.
Nr 14/2018 (2353)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


8 września 2017 r.

Sektor MSP zasługuje na lepsze warunki – twierdzi ZPP

Polska może realnie poprawić swoją pozycję konkurencyjną względem innych krajów, jeżeli postawi na szeroką deregulację i przebudowę systemu podatkowego – ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Jak wskazuje organizacja, jednym z priorytetów polskich władz powinno stać się znaczne zwiększenie przejrzystości systemu prawno-podatkowego, co poprawiłoby warunki rozwoju dla małych i średnich firm.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Kwestie dotyczące warunków prowadzenia działalności gospodarczej przez małe i średnie przedsiębiorstwa poruszono w nowym raporcie pn. „Wpływ otoczenia instytucjonalno-prawnego na jakość państwa. Polska rajem dla MSP”. Publikacja została przedstawiona podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Jak twierdzą autorzy raportu, stworzenie lepszych warunków dla sektora MSP może pozwolić Polsce na awans cywilizacyjny. W publikacji powołano się m.in. na światowe zestawienia dotyczące najlepszych regulacji i instytucji, z których wynika, że kraje z najlepiej ocenianymi systemami prawnymi należą równocześnie do państw najbogatszych.

– Państwa zajmujące jedne z czołowych pozycji w rankingu najzamożniejszych krajów świata pojawiają się również na najwyższych lokatach w zestawieniach mierzących jakość życia, regulacji i systemu podatkowego – wskazuje autor raportu, Jakub Bińkowski.

Ekspert postuluje podjęcie szeregu różnych działań mających poprawić warunki prowadzenia w Polsce biznesu. Lista rekomendacji obejmuje m.in. deregulację i usprawnienie postępowań przed sądami, przemyślaną politykę gospodarczą oraz uproszczenie systemu podatkowego.

– Problemy przeregulowania gospodarki, ciągnących się postępowań sądowych i skomplikowanego systemu podatkowego towarzyszą nam od lat. Jeśli Polska chce dołączyć do grona zamożnych państw, musi obrać radykalny kurs na wzmacnianie swojej konkurencyjności – przekonuje prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak.

Z nowym raportem ZPP można się zapoznać tutaj.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach