Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


8 sierpnia 2017 r.

Świadczenia rodzinne ze wspólnym terminem na złożenie wniosku

Od początku sierpnia można wnioskować o świadczenie z rządowego programu „Rodzina 500+” oraz o świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowe okresy świadczeniowe. Obecnie obowiązuje jeden wspólny termin na składanie wniosków o świadczenia, a same wnioski można składać osobiście w urzędzie lub też przez internet.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

„Aby ułatwić polskim rodzinom ubieganie się o wsparcie, wprowadziliśmy jeden, wspólny termin, z początkiem którego można składać wnioski o świadczenia. Dotyczy to świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500+, świadczeń rodzinnych oraz tych z funduszu alimentacyjnego” – informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Aktualnie wnioski można składać bezpośrednio w urzędzie gminy lub też przez internet. Ten drugi kanał oferuje kilka różnych możliwości i obejmuje bankowość elektroniczną, portal Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), portal Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Emp@tia) oraz profil zaufany w serwisie obywatel.gov.pl.

Jak informuje resort pracy, przez portal Emp@tia można złożyć nie tylko wniosek o świadczenie związane z programem 500+, ale również wnioskować o wszystkie pozostałe świadczenia rodzinne i świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

Emp@tia pozwala na złożenie wniosku o następujące świadczenia: – świadczenie wychowawcze 500+ (na stary i nowy okres świadczeniowy); – specjalny zasiłek opiekuńczy (na nowy okres świadczeniowy); – świadczenia z funduszu alimentacyjnego (na nowy okres świadczeniowy); – zasiłek rodzinny (na nowy okres zasiłkowy); – świadczenie pielęgnacyjne; – zasiłek pielęgnacyjny; – świadczenie rodzicielskie; – jednorazowa zapomoga z tytułu urodzenia się dziecka; – jednorazowe świadczenie z programu „Za Życiem”.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach