Piątek, 23 II 2018 r.
Nr 36/2018 (2375)
indeks alfabetyczny |
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  R  S  Ś  T  U  W  V  Z  Ź  Ż 
wydanie z wybranego dnia | najczęściej czytane | najlepiej oceniane | zmień rozmiar czcionki | terminy i wydarzenia | kanał RSS
 


5 stycznia 2017 r.

Umowy o dzieło na razie nie będą oskładkowane – zapewnia MRPiPS

W najbliższych planach nie ma rozszerzenia zakresu ubezpieczeń społecznych, w tym ewentualnego objęcia nimi również umów o dzieło – zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W ten sposób resort zdystansował się od rekomendacji zawartych w tzw. przeglądzie emerytalnym.

Uwaga: artykuł który czytasz ma ponad 3 miesiące.

R E K L A M A

Z końcem grudnia 2016 r. rząd przyjął przegląd emerytalny, w którym zawarto m.in. rekomendacje dotyczące systemu emerytalnego. W dokumencie zaproponowano np. objęcie składkami na ubezpieczenie społeczne umów o dzieło.

„Ten dokument nie jest projektem ustawy, a zaproponowane w nim zmiany nie muszą zostać wprowadzone w życie. Żeby powstał projekt ustawy, konieczne jest przygotowanie nowelizacji, zawierającej konkretne propozycje zmian w szczegółowo określonych przepisach. Potrzebna będzie także ocena skutków finansowych i społecznych takiej nowelizacji” – czytamy w komunikacie resortu pracy.

Jak informuje MRPiPS, w resorcie nie prowadzi się obecnie żadnych prac nad projektami, które przewidywałyby zmiany odnoszące się do zakresu ubezpieczeń społecznych. Jednocześnie resort wskazuje, że nie toczą się prace nad propozycjami wprowadzenia ograniczeń dla dorabiania na emeryturze.

„Nie ma także w najbliższych planach rozszerzenia zakresu ubezpieczeń społecznych, czyli ewentualnego objęcia nimi umów o dzieło. MRPiPS będzie analizowało sytuację na rynku pracy i efekty nowej stawki minimalnego godzinowego wynagrodzenia” – zapewnia resort pracy.

mpCopyright © TaxNet Sp. z o.o. w Tychach